Autor Subiect: Aston Martin DB9 Coupe [2003][Minichamps]  (Citit de 3086 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

VIPER

  • Vizitator
In 2007, fiind "detasat" la CeBIT in Hanovra, am reusit sa dau si de un magazin de machete chiar in incinta respectiva (ce incinta, e fix cat un orasel!). A fost greu sa aleg ceva de acolo, atat pentru mine cat si pentru Junior. Una din piesele alese a fost acest Aston Martin DB9 Coupe facut de Minichamps. Nu ma intrebati de ce l-am ales, a fost dragoste la prima vedere.  Una peste alta l-am luat :D A fost distractiv cu transportul, l-am avut permanent in sacul ce il tineam in spate si cum (din motive meteo) am trecut prin 3 aeroporturi, le-am dat emotii celor de la security (sac voluminos, eu arat ca din filmele cu teroristi - cel putin asa zic ei) :D Totul insa se linistea cand sacul trecea prin masinaria minune si vedeau pe ecran frumusetea de macheta :D Ii vedeam zambind la mine, eu ridicam din umeri zambind si aia era tot.

Din pacate ma asteptam la mai mult (interiorul e cam slab reprezentat, mai ales bordul si consola centrala, iar la motor e cam mult plastic...). Junior a ramas cu usile in mana in 5 minute... Ba chiar si cu bara stabilizatoare :D In acel moment am decis sa mut macheta pe dulap pentru a prinde si zile mai bune.

Despre masina 1:1 nu cred ca are sens sa zic multe, sunt deja destule in tara... Motor de 6l V12, 470CP, si mai ales un look extrem de sexy. Macheta in sine arata foarte bine pe dinafara. Din nou trebuie sa spun ca interiorul este dezamagitor, chiar si pentru cineva nepretentios cum sunt eu... Ma asteptam vazand Minichamps (si un pret deloc mic) la ceva mai mult...

Dar mai bine sa las pozele sa vorbeasca:







Bizi

  • Vizitator
Re: Aston Martin DB9 Coupe [2003][Minichamps]
« Răspuns #1 : 01/09/09*, 12 »
intr-adevar, un interior dezamagitor. Si io care credeam ca interiorul ML-ului meu e slab....

Offline ksm

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 6.257
Re: Aston Martin DB9 Coupe [2003][Minichamps]
« Răspuns #2 : 01/09/09*, 12 »
totusi mai misto decat solido..... :o
cumpar masinute cu cheita

VIPER

  • Vizitator
Re: Aston Martin DB9 Coupe [2003][Minichamps]
« Răspuns #3 : 01/09/09*, 12 »
E posibil, nu o stiu pe cea de la Solido, dar banuiesc ca Solido era mai ieftina... Stiu, un colectionar adevarat nu se uita la bani, dar (din pacate) unii inca se uita...

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Re: Aston Martin DB9 Coupe [2003][Minichamps]
« Răspuns #4 : 01/09/09*, 15 »
.................................
 Stiu, un colectionar adevarat nu se uita la bani, dar (din pacate) unii inca se uita...

VIPER,
Un colectionar adevarat ARE bani - asta e secretul !

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline Alex230

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 2.165
  • Gen: Bărbat
Re: Aston Martin DB9 Coupe [2003][Minichamps]
« Răspuns #5 : 01/09/09*, 15 »
Cred ca e promul MC care il vad fara mocheta :( chiar ca nu arata grozav la interior...:(

VIPER

  • Vizitator
Re: Aston Martin DB9 Coupe [2003][Minichamps]
« Răspuns #6 : 01/09/09*, 15 »
.................................
 Stiu, un colectionar adevarat nu se uita la bani, dar (din pacate) unii inca se uita...

VIPER,
Un colectionar adevarat ARE bani - asta e secretul !

Te superi daca nu sunt de acord? un colectionar adevarat strange din ... dinti, nu-si ia haine, mananca paine cu margarina, dar isi mai ia o macheta (stiu io pe unul :D).

Offline Alex230

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 2.165
  • Gen: Bărbat
Re: Aston Martin DB9 Coupe [2003][Minichamps]
« Răspuns #7 : 01/09/09*, 15 »


Citat

Te superi daca nu sunt de acord? un colectionar adevarat strange din ... dinti, nu-si ia haine, mananca paine cu margarina, CA sa isi ia cate o macheta (stiu io pe unul :D).

Te-am corectat putin ,si sustin ideea :)

VIPER

  • Vizitator
Re: Aston Martin DB9 Coupe [2003][Minichamps]
« Răspuns #8 : 01/09/09*, 15 »
"CA" ala e bine pus. Eu ii multumesc lui Dumnezeu ca am o sotie care imi impartaseste acest hobby (la noi mai exista un hobby comun, automodelismul, care este, din pacate, mult mai costisitor).

dorin_cdg

  • Vizitator
Re: Aston Martin DB9 Coupe [2003][Minichamps]
« Răspuns #9 : 01/09/09*, 16 »
Eu ii multumesc lui Dumnezeu ca am o sotie care imi impartaseste acest hobby.

Subscriu....chiar daca nu avem un hobby comun, stie ca am avut din totdeauna o "problema" cu modelismul si machetele  ;D

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Re: Aston Martin DB9 Coupe [2003][Minichamps]
« Răspuns #10 : 01/09/09*, 16 »
VIPER, nu ma supar, dar raman la parerea mea: ca sa "mirosi" un CMC de exemplu (piesa de colectie adevarata zic io), trebuie sa nu-ti faci probleme ce mananci sau ce imbraci a 2-a zi...  ;D

Sa fim sinceri, marile colectii inseamna bani multi, si exista in permanenta alte prioritati pentru banii aia !
Este o problema de decizie personala, de alocare a resurselor pana la urma.

Colectionarii care-si "rup de la gura" pentru achizitionarea anumitor modele risca in timp o anorexie serioasa cu complicatii si deshidratare, si cu final "luminos"  (lumina aia care apare cand te scoate doctorul din priza) ... si ramane colectia pe mainile cui nu-i trebuie  8) ;D

Esti un fericit, cred ca te-am felicitat si pe cartula pentru norocul care a dat peste tine cand ai gasit o sotie cu acelasi hobby ;) ... la mine (si la altii) este motiv permanent de discutii "constructive"  ;D

dar sa revenim la Aston Martin ! ... daca vrei mut discutia in alt loc ;)

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

VIPER

  • Vizitator
Re: Aston Martin DB9 Coupe [2003][Minichamps]
« Răspuns #11 : 01/09/09*, 17 »
Nu ma deranjeaza discutiile, dimpotriva, cred ca despre macheta suntem cu toti de acord ca se putea mai mult... Dar am luat-o pe fuga, cutia era sigilata, mi-a luat ochii... Ata ete...

Offline Alex_Aeg

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.537
  • Gen: Bărbat
  • Imparatul moare ultimul !!!
Re: Aston Martin DB9 Coupe [2003][Minichamps]
« Răspuns #12 : 01/09/09*, 17 »
Pai zici tu boss ca nu trebuie sa ai bani ... dar unii au vointa de fier. Cateodata ma gandesc ca dau 20-30-40 lei pe seara la discoteca si imi pare rau. De multe ori am renuntat la anumite chestii ca sa imi iau machete.