Autor Subiect: YouTube tutorial despre imbatranirea machetelor  (Citit de 8143 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline AdyAero

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 3.265
  • Gen: Bărbat
  • 1:72
Re: YouTube tutorial despre imbatranirea machetelor
« Răspuns #15 : 03/05/14*, 14 »
Cu placere!
Cred insa ca nu. In schimb cred ca email-ul de la Revell se poate combina de minune cu oja ;D O sticluta de oja e 3-4 lei. Amandoua se pot dilua cu acetona (desi exista diluanti specifici de la revell dar nu cred ca e cazul aici). Pacuta o zeama lunga intr-o cutiuta metalica sau de sticla (gaoacea de la o lumanare tip pastila, ca e din aluminiu) si data cu pensula. Se usuca dupa 1-2 ore, dat alt strat. Si tot asa. Rugina si mizeria sunt mate, ar trebui pe final dat un lac mat la spray sau poate merge putin smirghel mai fin sa ia luciul. Toate astea trebuie incercate. Dar cum se gasesc machete de 10 lei prin magazine, practica se poate face fara sa fie prea costisitor.
Succes!

klauze

  • Vizitator
Re: YouTube tutorial despre imbatranirea machetelor
« Răspuns #16 : 03/05/14*, 14 »
mistourile le mai facem ca nu ne putem abtine cateodata si noi....
on topic, piti sa incerci si cu smirghel pe la pasajele aripilor unde sa adaugi rufina dupa aia, si ar fi fain sa creezi si un cadru in care a crescut iarba pe langa ea si chiar s-a urcat este ea. Ii poti scoate rotile din spate si sa o urci pe un soi de cric sau pe niste cauciucuri puse unul peste altul, ii poti scoate bordul sa il rezemi de ea, etc.

Offline bezz

  • Fool member
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.055
  • Gen: Bărbat
Re: YouTube tutorial despre imbatranirea machetelor
« Răspuns #17 : 03/05/14*, 16 »
offtopic: cine sunt fratii brothers c&c?  :-\

Offline DannySS

  • "Don't fight a battle if you don't gain anything by winning"- Erwin Rommel
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 5.510
  • Gen: Bărbat
  • I'm not perfect but I'm LIMITED EDITION ;-)
Re: YouTube tutorial despre imbatranirea machetelor
« Răspuns #18 : 03/05/14*, 16 »
Coss si Cred, cred...
1:24- American Dream Cars

Offline PaulIP

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.263
  • Gen: Bărbat
  • Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste
Re: YouTube tutorial despre imbatranirea machetelor
« Răspuns #19 : 03/05/14*, 17 »
@AdyAero si klauze: va multumesc!
Ma gandisem si eu la buruieni. As putea pune niste saci de gunoi, un aragaz rablagit, lemne de foc etc...
Anyway, traiasca CN4! :/()?!?
Pasiunile ne definesc, ne apropie, ne fac sa privim viata intr-un mod propiu si... nu ne fac sa imbatranim degeaba!