Autor Subiect: Noi moderatori pe forum - sfaturi, sugestii, reclamatii  (Citit de 60399 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline ksm

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 6.257
eu zic ca remus in niciun caz nu dauneaza forumului, eu il sustin.

nu-mi plac r12 si balacareala de pe forum, dar nu despre asta este vorba
« Ultima Modificare: 04/23/12*, 20 de ksm »
cumpar masinute cu cheita

neamtu99

  • Vizitator
si eu il sustin pe domnul remus.
Doamne cum sa pelci ldh?
Ai inebunit?

Offline LDH

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 1.154
  • Gen: Bărbat
Pai crezi ca-mi mai trebuie mult dupa atat de multe scandaluri, atat de putine prezentari si mai putine machete modificate?
Pana la urma tind sa-i dau dreptate lui Geo, sper ca nu i-am gresit nikul, trebuie schimbat numele forumului, sters tot ce tine de prezentarea machetelor, colectiilor si lasat restul.

Avem o problema, cum sa-l redenumim?
Toate cele bune,

LDH

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
remus = excelenta alegere  )0(
un tip matur inclusiv in plan emotional, ceea ce lipseste, se pare, multora din noi;

ldh, nu fi copil ...  ;)
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline LDH

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 1.154
  • Gen: Bărbat
Nu sunt nenea si ca dovada am scris la "probleme si propuneri pentru forum" ca parca asa-i zice

Ce am scris acuma este la modul sobru
Toate cele bune,

LDH

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
Nu sunt nenea

oribil, sper ca e la misto ...
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.115
spor la treaba Remus!

michi

  • Vizitator
Adica nu ne-au ajuns "Galaxia R12", "Galaxia Dacia 1300", "Galaxia 1310", "Galaxia R8", "Galaxia Dacia 1100", vreti si altele?
Se duce de rapa forumul.
Pacat.
Era un forum frumos, interesant, unic si voi vreti sa-l stricati.
Treaba voastra.
Daca vreti sa plec eu plec.

Vreti?
de ce sa plecam?
"decât" ne uitam și cumpãram dar nu R12 ca nu avem bani...

mirci78

  • Vizitator
Stefan,
felicitari pentru alegere, felicitari si tie Remus pentru decizia luata si iti doresc succes in noua functie.
pe cei care nu aproba aceasta decizie, ii invit sa se documenteze mai intai pe gogu' ce inseamna sa fi un "forum moderator"...
iar apoi sa citesca postarile lui Remus pentru a se convinge singuri de calitatile acestui om si de capacitatea lui de analiza si decizie in diverse situatii conflictuale.
Nu va lasati influentati de pasiunea sa pentru R12 si nu trageti concluzii gresite! Atata timp cat fiecare vom respecta regulile acestui forum si ne vom respecta unii pe altii, n-aveti motive sa va faceti probleme. Loc este pentru fiecare, pentru a-si prezenta colectiile , realizarile proprii in materie de machetism, propriile opinii.
Respect pentru toti ! afro.gif

Offline DECODAT

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 231
  • Gen: Bărbat
Frate Remus, de la mine ai binecuvantarea! Daca ai nevoie de ajutor, sunt aproape :/()?!? :/()?!? :/()?!?

Offline Bisshoqp

  • 1:43 Collector
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 783
  • Gen: Bărbat
  • Urăsc oamenii care urăsc oameni.
    • Bisshoqp Exqpo
Vei avea nevoie de multe calmante Reumso.  :/()?!?  ;D

Stefan,
felicitari pentru alegere, felicitari si tie Remus pentru decizia luata si iti doresc succes in noua functie.
pe cei care nu aproba aceasta decizie, ii invit sa se documenteze mai intai pe gogu' ce inseamna sa fi un "forum moderator"...
iar apoi sa citesca postarile lui Remus pentru a se convinge singuri de calitatile acestui om si de capacitatea lui de analiza si decizie in diverse situatii conflictuale.
Nu va lasati influentati de pasiunea sa pentru R12 si nu trageti concluzii gresite! Atata timp cat fiecare vom respecta regulile acestui forum si ne vom respecta unii pe altii, n-aveti motive sa va faceti probleme. Loc este pentru fiecare, pentru a-si prezenta colectiile , realizarile proprii in materie de machetism, propriile opinii.
Respect pentru toti ! afro.gif

 )0( Bine zis.
Colecţia mea - Bisshoqp Exqpo

„Un colecţionar respectă alt colecţionar, indiferent de numărul sau de calitatea machetelor.”

Offline ez*

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
Stefan,
felicitari pentru alegere, felicitari si tie Remus pentru decizia luata si iti doresc succes in noua functie.
pe cei care nu aproba aceasta decizie, ii invit sa se documenteze mai intai pe gogu' ce inseamna sa fi un "forum moderator"...
iar apoi sa citesca postarile lui Remus pentru a se convinge singuri de calitatile acestui om si de capacitatea lui de analiza si decizie in diverse situatii conflictuale.
Nu va lasati influentati de pasiunea sa pentru R12 si nu trageti concluzii gresite! Atata timp cat fiecare vom respecta regulile acestui forum si ne vom respecta unii pe altii, n-aveti motive sa va faceti probleme. Loc este pentru fiecare, pentru a-si prezenta colectiile , realizarile proprii in materie de machetism, propriile opinii.
Respect pentru toti ! afro.gif
.....tot ceea ce voi spune este inspirat de matura si inextricabila unificare intr-un logos catheteric cu realul empiric ce mi-a fost acceptata de acei ce reprezinta relatia interparadigmatica ce se stabileste intre conceptele cheie ale urbanismului nomad, privite din punctul de vedere al tetrapiloctomiei, ce poate nu stiti, insa este arta sublima a despicarii firului in patru, si schitele mecanice ale avulunculogratulatiunii, ce ne invata despre construirea masinilor de salutat matusile, toate acestea ducand la realizarea unui fapt tangibil, ce este complet si impartial euharistic, unde tot ceea ce este vizibil se preteaza la o interpretare realizabila si intemeiata stiintific, dezirabila fiind din punct de vedere uman, ducand la descoperirea adevarurilor de tip narativ si de tip factual in cercetarile comunitatii filatelice asiro-babilionene, creeind cele trei tipuri fundamentale pentru fractalitatea onirica a semnificatiei ontice in praxisul strategiei multiperspectivale, aceste tipuri stand la baza necesitatii simtita ombilical intru creearea Centrului de Irelevanta Comparata, asa cum tetralogia sacra a hipiotilor azteci da nastere unei sacralitati relevante in mitologia templierilor tarzii la masa, Keter fiind mijlocitorul divin al arhaitatii preacurmate a criteriului de echivalenta structurala slaba, tot la fel cum a spune ca arhitectura mayasa este cladita pe baza influentelor barocului tarziu, pozitivismul acestei propozitii fiind intarit de axiomatica sa, este ceva la fel de adevarat cu remarca referitoare la pozitia neuronului in capul unei blonde, ce beneficeaza de comfort sporit, fiind singur; motivatia intrinseca a caracterului activ-complex predeterminat de empirismul sociouman al mascarii personalitatii dedublate in spatele mastii de portelan, este egalata ca valoare vectoriala doar de puterea nemijlocita a limbajului Morse cand vine vorba despre scrierea unei poezii.  )0(

Offline LDH

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 1.154
  • Gen: Bărbat
oribil, sper ca e la misto ...

Pana la urma a dat Bunul Dumnezeu si s-A milostivit ca unul dintre colegii de forum sa realizeze ce am scris serios si ce nu.

Cam greu, uneori, si nu inteleg de ce, sa se inteleaga anumite lucruri.
Chiar scriu rebusistic?
Nu cred.
Sunt sigur ca marea majoritate a cologelior de form s-a obisnuit cu modul meu de a scrie si nu pun la inima tot.

Ca sa clarificam.
Nu am nimic cu Remus, nu am nimic cu Galaxiile, nu am nimic cu noii moderatori, nu am nimic cu colectionarii de machete, nu am nimic cu cei care modifica machete, nu am nimic cu Timitza sau cu Schumy, nu am nimic cu nimeni si le doresc tuturor celor de pe forum sa-si indeplineasca ce si-au propus.
Este loc pentru toata lumea si, inca o data subliniez, fiecare este liber sa se aboneze si sa citeasca subiectele care-i convin iar o metoda foarte buna de a nu mai vedea altceva este ca, inainte de a deschide pagina de forum, sa deschida posta electronica/mailul unde este atentionat ca exista un raspuns la subiectul la care s-a abonat sau daca deschide miniauto sa citeasca, o repet pentru a nu stiu cata oara, numai ce vrea.

Am ce am cu toate balacarelile de pe forum.
Am ce am cu toate certurile.
Este singurul forum pe care am gasit "Zone dedicate pentru scandal" si asazisul calificativ acordat vanzatorilor/cumparatorilor subiect care, la randul lui, creaza alte discutii la "groapa cu rahat"
Este singurul forum, e drept ca nu activez pe multe iar daca-mi dati exemple de forumuri unde nu sunt inscris nu are valoare, unde citesc balacareli si tot felul de reprosuri la subiecte care nu au legatura cu "groapa cu rahat".
Probabil ca mai sunt lucruri care nu au ce cauta pe un forum si-mi cer scuze ca nu am intrat chiar peste tot dar, asta este, nu sunt chiar ata de curios.
Daca toate "Pseudocapitolelele si pseudosubcapitolele legate de "groapa cu rahat", calificative si pareri despre vanzatori/cumparatori ar fi scoase in afara legii, nu ar mai exista pe forum, orice inceput de balacareala la un subiect ar fi sanctionat nu am fi ajuns unde am ajuns.
Pe langa subiect se discuta mult si aici nu prea ai ce face.
Am, la unele dintre subiectele legate de machetele feroviare, cate 50-60 de pagini si, cel putin jumatate sunt mistouri, luari peste picior dar niciodata, niciodata, jigniri.

Sunt mai tari alti colectionari si modelisti decat cei auto.

Sigur ca sunt mai tari.
Nu sariti in sus ca “se ezista o ezplicatiune”
Modul de comportare pe forumul miniauto este o prelungire a modului de comportare in trafic.
Cum vi se pare?
Am dcoperit apa calda?
Va asigur ca ce am scris mai sus am scris din toata convingerea si nu este o gluma
Daca la asta adaugati ca in spatele tastaturii unii se cred mai mari ca Zeii Olimpului avem material biologic, cat cuprinde, pentru "groapa cu rahat"

Adminii, se pare, ca se uita si ei mai mult la poze si citesc mai putin, pe diagonala, pe verticala, sau in nu stiu ce metoda nou inventata, de nu vad toate astea, ca masuri nu am vazut si nu stiu cand am sa vad/citesc.
Vreti dovezi?
Va dau ca hartia suporta orice.
Am solicitat, adminilor evident, o curatenie la un subiect al lui Schumy.
Ce au facut adminii?
Nimic
O fi de bine?
In alta ordine de idei.
Consider ca de la primele semne ca se declanseaza un pseudorazboi intre cei ce colectioneaza altceva decat Dacia/Renault si cei ce colectioneaza aceste masini trebuiau luate masuri incepand cu atentionarea si terminand cu excluderea.
Nu sunt adeptul masurilor radicale dar uneori se impun si sunt acceptate, chiar, pierderi colaterale.
Am raspuns ironic la anumite luari de pozitie si am fost inteles pe dos.
Va asigur ca exact pe dos.
De aceea am scris gluma de la "propuneri legate de forum" sau cum naiba se numeste.
Fiecare intelege cum vrea dar nu incercati sa-mi puneti in carca cat nu pot duce.

Ca sa clarificam, pentru totdeauna, in asteptarea oprobiului public – de unde am mai scos-o si pe asta?

Geo – NU te-am sustinut si nu sunt deacord cu ce faci, cum te exprimi fata de alti membrii ai forumului, si condam comportamentul tau.
Nu este de competenta mea sa iau masuri si nici nu o sa fie deoarece NU vreau sa fiu moderator

Baietii cu Daciile si Renaulturile, nu va numesc ca lungesc prea mult raspunsul si asa prea lung, nu am nimic cu voi, asa cum unii au inteles si mi-am primit portia la mesageria privata.

Asa cum am promis, cand mai glumesc, exceptie subiectele deschise de michi (michi este gluma nu o lua in serios) am sa mentionez cand glumesc si cand nu. Regret daca prin acest pleonasm unii se vor simti ofensati crezand ca nu le apreciez la adevarata valoare chestia cu inteligenta dar altfel nu se poate.

ADMINII (in traducere: boldat si cu litere mari inseamna, pe un forum, urlet, tipat) poate bagati in discutie, asa cand nu va mai uitati la poze cu masini si nu va mangaiati machetele (gluma), cele scrise de mine mai sus, analizati si mai faceti curatenie in panoul foarte, foarte, stufos, plin cu capitole inutile, ale pagii forumului (asta a fost foarte serios)

Sa auzim numai de bine.

p.s.Scuze daca am omis litere/cuvinte, exprimari incorecte sau mai stiu eu ce dar chiar m-am enervat (asta a fost serios)
Toate cele bune,

LDH

Offline FED express

  • Old School & 1/18
  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 1.208
  • Gen: Bărbat
  • You can't stop Rock'n'Roll
No sa vedem ce va fi... )0(

Offline ekofresh

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.312
  • Gen: Bărbat
@mirci78 - in ultimele postari sau mai exact pe topicul cu pricina nu a dat dovada de "capacitate de analiza si decizie in diverse situatii conflictuale". Eu unul m-am asteptat la mult mai mult de la un om cu o varsta, cu toate diplomele + doctorat, nu la cerinte de scuze si raspuns la flame cu flame. Capacitatea de care vorbesti nu si-a facut aparitia si postarile lui s-au transformat in adversitate fata de cel ce nu-i impartasea si nu-i intelegea pasiunea pentru un anumit model de macheta. Eu asta am observat, oameni cu o varsta, unii cu doctorate, fac praf un topic intr-o lupta de flame-uri fara sens, cum s-a si observat, pentru ca finalitatea topicului a fost idem cu inceputul.