Autor Subiect: Cand jucarille devin ... HOBBY  (Citit de 5347 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Panait

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.935
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
Re: Cand jucarille devin ... HOBBY
« Răspuns #15 : 04/19/19*, 20 »
Din pacate nu am in colectie nici CMC si nici Ilario. Eu pana acum nu am auzit de Ilario, iar CMC nu stiu cati "colectionari" isi permit sa aiba.

Am, incercat sa mai promovez o nisa de care multi habar nu au, de care cred ca sunt jucarii, de care daca povestesti despre ele te considera inca copil etc. Am cerut scuze si mai cer o data scuze pentru toate greselile facute de muzeu, eu eram in fata faptului implinit. Acum, pentru o poza la care nu am drept de autor rog autorul sa ma contacteze in privat sa discutam de suma pe care o vrea sa ii dau pentru 2 luni de folosire pe pliant si panou.

Nu e cazul sa iti ceri scuze ............. mergi mai departe , nu are rost sa iti faci griji   sal'tare

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Re: Cand jucarille devin ... HOBBY
« Răspuns #16 : 04/22/19*, 14 »
FBW58, încă o dată, felicitări pentru iinițiativă, noi ne bucurăm că unul de-al nostru a reușit să organizeze un astfel de eveniment.

Cât despre chestiile astea care s-au vehiculat pe-aici, cu plătit drepturi de autor și proprietăți intelectuale etc:

- teoretic au dreptate colegii, de obicei se cere acceptul pentru o poză, fie și pentru simplu fapt ca respectivul autor să fie pus în temă;

- strict legat de cazul nostru: nu e nicio problemă folosirea unei poze care îmi aparține, ba chiar (repet) mă bucură că a fost aleasă (n-are importanță de către cine); nu se pune problema de cumpărat, că n-a fost făcută să fie vândută, iar tu nu nici măcar nu o folosești ca să vinzi ceva cu ajutorul ei.

- dacă mai ai nevoie de asemenea foto, te pot ajuta (și probabil nu numai eu, dar și alții, mă gândesc cel puțin la M3d1an) cu originalele la rezoluție mare, editate, prelucrate etc.

în concluzie: just ask (for it/them). Succes cu expoziția, la cât mai mulți vizitatori!

Offline ksm

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 6.257
Re: Cand jucarille devin ... HOBBY
« Răspuns #17 : 04/26/19*, 21 »
Nu e usor sa faci o expozitie, felicitări  )0(
cumpar masinute cu cheita