Autor Subiect: Propunere redenumire site  (Citit de 4906 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

heathcliff

  • Vizitator
Propunere redenumire site
« : 04/22/12*, 22 »
Astazi, in timp ce ma deplasam cu (inexistentul, nefiind Dacia sau R12) Fiatul meu (nu ma laud, nu e deloc o masina "fortza"), am vazut in trafic batrana Dacie 1300 IN STARE EXCEPTIONALA, evident, din punct de vedere estetic, cel putin la suprafata, Nu vreau sa ma gandesc la rugina ascunsa de ochiul meu de aproape deloc cunoscator in ale automobilelor. Faptul ca fac o facultate in acest domeniu (UPB - Tehnologia Constructiilor de Masini, cunoscut drept TCM) nu are nicio relevanta pentru pentru nimeni, cu atat mai mult mine, un tanar de 21 de ani care face parte din generatia BMW, Mercedes, Porsche si alte marci care detin sub o singura capota mai multi cai putere decat toate R12 din lume [fapt demonstrat de testul Dyno (nu Dyno din Familia Flinstones)] si care nu le are mai deloc cu automobilele. Ca sa nu mai lungesc vorba, ca deja m-am plictisit si pe mine cu ce am scris pana acum, as sugera ca www.miniauto.ro sa-si schimbe adresa in www.minir12.ro . Nu de alta, dar vad ca acest site a fost acaparat de catre Galaxii R12 (in care navele spatiale mai mult ca sigur au forma de R12), Galaxii care cu siguranta risca sa inghita Galaxia in care ne aflam noi, muritorii de rand (cu Kyosho, Autoart, CMC, GMP, Exoto, BBR, ma rog alte machete d'astea cu care ma mai cunosc eu, vorba unui indragit personaj de televiziune pe care il ador efectiv). Se pare ca acest forum nu mai stie altceva in afara de R12.

Daca printre acesti mici colosi cu jucarioare de 13 ron de la DeAmp*limi isi mai au locul si oameni care au colectii ADEVARATE, va rugam INSISTENT (si aici vorbesc in numele meu, Cristi Geo&Co. , formata din toti acei useri anti-R12) sa mai incetati cu PORCARIILE de R12 si DACIA 1300, respectiv 1310 si derivatele, stim si noi cum arata, suntem satui de ele, le-am vazut pe forumul asta cat nu le-am vazut in toata viata mea de pustan (ma repet, am 21 de ani) pe strada !!

AVETI MILA, generatia R12, Oltcit, Trabant si ARO si de noi, care suntem in formare, vrem sa crestem si sa scapam usor usor de ceea ce a insemnat ante-1989. Suntem tineri, avem tot viitorul in fata, nu vrem sa ne indreptam spre ce a fost.





P.S. Luati acest mesaj ca un strigat disperat de ajutor din partea unuia care e satul de isteria creata !!!!!  0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\

gabriel43

  • Vizitator
Rãspuns: Propunere redenumire site
« Răspuns #1 : 04/22/12*, 23 »
Acu' sa vezi...   <-o   <-o   <-o   <-o   <-o

Offline ez*

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Propunere redenumire site
« Răspuns #2 : 04/22/12*, 23 »
 "0...asta-i din ciclu' gratuit ma bag in zeama... )0( dar oricum felicitari pentru initiativa...tot nu inteleg de ce postarile a 4 useri care sunt interesati de acest model al marcii declanseaza astfel de probleme ??... :/()?!?

 "0 "0 tzuc-o bah...da, asta inseamna sa o si gasesti inainte pentru linistirea hormonilor... <-o <-o
« Ultima Modificare: 04/22/12*, 23 de ez* »

Offline Dilo

  • BAD MOTHER FUCKER
  • Moderator Global
  • ****
  • Mesaje postate: 5.432
Rãspuns: Propunere redenumire site
« Răspuns #3 : 04/22/12*, 23 »
Vãd cã aþi luat-o razna de tot! Aveþi puþinticã rãbdare, ªtefan se suparã greu ...

Offline DECODAT

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 231
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Propunere redenumire site
« Răspuns #4 : 04/22/12*, 23 »
Copilu' ia mai dute-n (DeAmp*limi) vorba ta, chiar esti nesimtit! Adica ne faci prosti pe fata, si suntem cativa aici, nu ti-e rusine? Ar trebui sa primesti ban automat. Ia aminte........cand multi colegi de aici conduceau o Dacie tu erai pe teava. Nu ti se pare ca diferenta de varsta e cam mare? Du-te, invata si mai vii pe aici dupa ce-ti trec cosurile de pe fata.

heathcliff

  • Vizitator
Rãspuns: Propunere redenumire site
« Răspuns #5 : 04/22/12*, 23 »
"0...asta-i din ciclu' gratuit ma bag in zeama... )0( dar oricum felicitari pentru initiativa...tot nu inteleg de ce postarile a 4 useri care sunt interesati de acest model al marcii declanseaza astfel de probleme ??... :/()?!?

 "0 "0 tzuc-o bah...da, asta inseamna sa o si gasesti inainte pentru linistirea hormonilor... <-o <-o

ez-ule, cu toate ca ai varsta care-o ai si esti mult mai mare ca mine, imi dau singur voie sa-ti spun... : tzuc-o insistent pe a mea ! asta ca tot nu am hormonii linistiti ;)

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
Rãspuns: Propunere redenumire site
« Răspuns #6 : 04/22/12*, 23 »
pacat.. nu credeam ca Dacia sau R12 ne vor face sa uitam de Toleranta

heathcliff

  • Vizitator
Rãspuns: Propunere redenumire site
« Răspuns #7 : 04/22/12*, 23 »
Si acum toti frustatii cu Dacii isi fac de cap aici. Dezlantuiti-va, m-am legat de nostalgia voastra. Luati-va o lama si taiati-va venele ca nu mai aveti Dacii. Ca e o diferenta mai mare, hai sa-ti zic parerea mea, de copil care eram pe teava pe vremea cand conduceai tu dacia : A TRECUT VREMEA !!!! Acum exista alte masini, mult mai bune, depasiti momentul, nu mai sunteti inainte de '89, aveti alte optiuni. toti stati si asteptati sa faca guvernul ceva, toti spuneti : sa faca altu si dup-aia eu. d'asta traim in tara in care traim, o tara in care se vede cati extraterestri (cred ca asa li se spune celor din alte galaxii decat a noastra, din galaxia r12) sunt pe aici. ROMANIA, TREZESTE-TE !!!

gabriel43

  • Vizitator
Rãspuns: Propunere redenumire site
« Răspuns #8 : 04/22/12*, 23 »
...din colectia personala...  :o  :o   :o


Offline LDH

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 1.154
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Propunere redenumire site
« Răspuns #9 : 04/22/12*, 23 »
AVETI MILA, generatia R12, Oltcit, Trabant si ARO si de noi, care suntem in formare, vrem sa crestem si sa scapam usor usor de ceea ce a insemnat ante-1989. Suntem tineri, avem tot viitorul in fata, nu vrem sa ne indreptam spre ce a fost.

Nu sunt fan Dacia 1300 sau R12, nu mi-au placut niciodata ca masini, nu am avut niciodata dar ...
Stii cum se traduce, ce ai spus mai sus, din romaneste in romaneste?

Nu vreau sa aud de istorie, vreau numai prezent si ce o sa fie.

Cum zici tu sa fie dar nu este bine.


P.S. Luati acest mesaj ca un strigat disperat de ajutor din partea unuia care e satul de isteria creata !!!!!  0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\ 0\

Nu te pune nimeni sa te abonezi la subiectele pe care nu vrei sa le vezi.
Citeste ce iti place, cum fac eu si, probabil, altii si scapi de batai de cap.
Daca eu, greu de reeducat la varsta mea, am reusit banuiesc ca tu, adaptabil la prezent, nu o sa ai nicio dificultate.
Toate cele bune,

LDH

Offline kelu2001

  • Grup FINANTARE FORUM & ASOCIATIE MINIAUTO
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 560
  • Gen: Bărbat
    • mylittlecars
Rãspuns: Propunere redenumire site
« Răspuns #10 : 04/22/12*, 23 »
cred ca de acum se asteapta minutul de aur pe miniauto. sunt postari la 1-2 min... e bine tare

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
Rãspuns: Propunere redenumire site
« Răspuns #11 : 04/22/12*, 23 »
Intrebare provocatoare.. cine atinge suta prima?

dar cred ca e vorba de traditii, iar Dacia reprezinta pentru romani mai mut decat reprezinta Lambo pt italieni
« Ultima Modificare: 04/23/12*, 11 de johann.nunweiller »

Offline ez*

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Propunere redenumire site
« Răspuns #12 : 04/22/12*, 23 »
 "0...copchil mic geo&co (asta insemana ca ai mai multe eu-ri) aici nu e vorba de ce-i pe strada...si de faptul ca tu la varsta ta in loc sa mergi la o discoteca, sa-ti faci prieteni, sa socializezi...tu, tu visezi sa-ti iei un JIP Q7 si sa-i pui numere preferentiale pentru a te putea afisa cu el in parcarea de la real hypermarchet...aici e vorba de ceva ce in acest moment tu inca nu intelegi...fie ca se cheama R12, Mercedes sau DS-19...poate la final de UPB-TCM o sa-ti dai licenta pe un model al vremurilor apuse si atunci o sa-ti schimbi inca o data nick-ul si o sa mai apari prin zona asta care pana atunci o sa poarte numele tau (toate R12-le vor fi de mult apuse)... <-o <-o <-o

 )0( @johann: Dacia/R12 a atins-o deja in unele modele/monede...LOL <-o <-o <-o
« Ultima Modificare: 04/22/12*, 23 de ez* »

heathcliff

  • Vizitator
Rãspuns: Propunere redenumire site
« Răspuns #13 : 04/22/12*, 23 »
Banuiesc ca neavand vreun R12 in colectie inseamna ca nu ma pot numi colectionar, nu? Asadar, daca ma mai primiti si pe mine printre voi, va rog sa nu va imbranciti in a ma anunta. Daca vreti sa plec, inaintati toti posesorii de R12 o petitie catre liderul galaxiei voastre : ceausescu

Offline ez*

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 760
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Propunere redenumire site
« Răspuns #14 : 04/22/12*, 23 »
 "0 ...stai linistit...ti-am pus deja o vorba buna... <-o <-o <-o