Autor Subiect: Fiat Mefistofele [1923][Italeri]  (Citit de 3489 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Fiat Mefistofele [1923][Italeri]
« : 12/10/18*, 11 »
Ocupați cu diverse, am omis să notăm și aici articolul despre Fiat Mefistofele apărut pe miniauto.ro (pentru cine nu e prieten cu pagina noastră de Facebook):



Nu e un diecast ci un kit de plastic, admirabil realizat de Radu Ionescu, unul dintre membrii fondatori ai Asociației de Modelism Tomis din Constanța. Scara 1/12 este una care permite o serie întreagă de detalii, însă Radu nu l-a asamblat în versiunea originală, aducându-i o serie de modificări.



Unele schimbări sunt importante, altele mai subtile, dar în universul machetelor auto detaliile contează extrem de mult. Despre istoria acestei mașini unice și despre macheta excelent lucrată puteți citi aici: http://miniauto.ro/2018/11/fiat-mefistofele/

Offline Bodybag

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 25
  • Gen: Bărbat
  • membru al comunitatii Miniauto
Re: Fiat Mefistofele [1923][Italeri]
« Răspuns #1 : 12/10/18*, 12 »
Si uite asa a venit momentul sa fac si eu primul post pe forum, cu toate ca am cont si va urmaresc de ceva timp.
Multumesc mult pentru aprecieri si pentru timpul acordat fotografierii si scrierii articolului Ionut. Sper sa ne vizitezi si la anul in cadrul expozitiei-concurs de modelism de la malul marii.
Multi de pe acest forum ma cunosc deja asa ca promit sa ma revansez cat de curand si sa imi prezint si eu colectia de die-casturi care momentan a luat o noua intorsatura si a devenit monomarca:) Asa ca ne revedem cu Alfele mele cat de curand imi va permite timpul!
 all_rite

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Re: Fiat Mefistofele [1923][Italeri]
« Răspuns #2 : 12/11/18*, 16 »
Vă vizitez când mai am ocazia, cu siguranță.

Aștept pozele cu Alfele tale, grea temă ți-ai ales :)