Autor Subiect: Rome 2 Total War  (Citit de 3808 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline IPR

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.275
  • Gen: Bărbat
  • Decat 10 lei la soare, mai bine 5 lei la umbra!
Rome 2 Total War
« : 09/23/13*, 13 »
  Stiu ca nu este cu auto, dar nu am gasit o alta sectiune si pentru non-auto.  Joaca cineva acest gen ?? Eu joc seria Total War de cand eram la generala. Rome 2 e proaspat lansat,total diferit fata de primul Rome. Desi inca mai are nevoie de optimizari la mine ruleaza ok. Il am de vreo saptamana si imi fura zilnic cateva ore.
« Ultima Modificare: 09/23/13*, 15 de IPR »

Offline bezz

  • Fool member
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.055
  • Gen: Bărbat
Re: Rome 2 Total War
« Răspuns #1 : 09/23/13*, 14 »
Cred ca am jucat si eu prin facultate de cateva ori, dar am virat spre WW2, Sudden Strike, Blitzkrieg, etc ... Apoi mi-am luat machete si nu m-am mai jucat pe calculator ...  :-(''
Total War astia erau si in perioada medievala (imi amintesc si ceva cu cruciatii?) sau este alt joc?

Offline IPR

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.275
  • Gen: Bărbat
  • Decat 10 lei la soare, mai bine 5 lei la umbra!
Re: Rome 2 Total War
« Răspuns #2 : 09/23/13*, 14 »
este o serie complexa care cuprinde mai multe perioade istorice si teatre de razboi.

  1. Shogun Total War - urmareste conflictele dintre clanuri din perioada Japoniei medievale. A avut un add-on legat de invazia mongola asupra Japoniei.
  2. Medieval Total War - perioada medievala. A avut un add-on legat de la invazille Vikingilor in Britania.
  3. Rome Total War - perioada antica. A avut doua addon-uri, unul legat de campania lui Alexandru cel Mare altul legat de invaziile migratorilor.
  4. Medieval 2 Total war- urmareste aceasi perioada ca si primul, insa mult mai bun ca realizare. A avut un add-on Kingdoms cu 4 campanii, Brittania, Cruciadele, Teutonii, America Centrala.
  5. Empire Total War- perioada victoriana.
  6. Napoleon Total War
  7. Shogun 2 Total war- dupa parerea mea cel mai bun, cel mai echilibrat. Are si doua addon-uri, legate de alte perioada din istoria Japoniei. 
  8. Rome 2 Total War. - grafica si conceptul de strategie militara sunt foarte reusite.