Autor Subiect: Jigniri pe mesageria privata - se pedepsesc sau nu ?  (Citit de 6590 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Sunt raportate din ce in ce mai multe derapaje de limbaj de pe mesageria privata.

Asta se intampla periodic, probabil ca baietii s-au odihnit un pic si acum au forte noi  :/()?!?

Nu dau nume, ca suntem prieteni cu totii, vorba unui forum vecin aproape celebru.

Revine intrebarea fundamentala : daca asa ceva e interzis de regulament si totusi se raporteaza, se si pedepseste ?

Si daca DA sau NU, de ce ?


PS
asta este discutia publica, cea din zona de moderare merge in paralel.

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline lehman25

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 212
  • Gen: Bărbat
 In mod normal discutiile in privat,  raman in privat. Oricum sa-l injuri pe x ,sau sa-i spui ca este imbecil nu are nici-un farmec in privat ! Salut bezz !

Offline DannySS

  • "Don't fight a battle if you don't gain anything by winning"- Erwin Rommel
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 5.510
  • Gen: Bărbat
  • I'm not perfect but I'm LIMITED EDITION ;-)
O sa ii bag la carne lui LawNew in frigider pana se satura desi tind sa cred ca ii place...
1:24- American Dream Cars

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.115
Aici , noi toti suntem prieteni.
Suntem uniti in aceasta pasiune comuna.

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
Sunt raportate din ce in ce mai multe derapaje de limbaj de pe mesageria privata.

nu există așa ceva!
aici domnește prietenia care merge de mână cu pasiunea comună;
nu ne atenționăm între noi sub nicio formă (nici măcar dacă vreunul se pișă pe el!) -
« Ultima Modificare: 06/16/14*, 15 de mavrodin118 »
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline Dilo

  • BAD MOTHER FUCKER
  • Moderator Global
  • ****
  • Mesaje postate: 5.432

...situatia e sub control!

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Dragi prieteni,

Vazand cele scrise de voi mai sus, recunosc ca sunt prins intr-o fundatura logica :

Deci daca unii isi umplu reciproc frigiderul cu carne si nu conteaza, atunci de ce asa ceva e folosit cateodata ca motiv de sanctionare ?

Sa inteleg ca unii sunt mai egali decat altii ?

Parca am mai auzit asat pe undeva...  <-o

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline lehman25

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 212
  • Gen: Bărbat
Dragi prieteni,

 atunci de ce asa ceva e folosit cateodata ca motiv de sanctionare ?



Deoarece este un abuz si nu este singurul.Faptul ca se sterg discretionar postarile e mult mai strigator la cer.
Guma o folosesti cand gresesti, nu cand nu ai ce sa faci mainile !

klauze

  • Vizitator
e grea asta cu mesajele personale....pe de o parte sint PERSONALE deci nu ar trebui sa fie sanctionate public, pe de alta parte unele sint cam naspa....sa votam zic, vox populi...

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Nici eu nu stiu ce sa zic... gluma asta cu votul care arata democratia cred ca nu o mai apreciaza nimeni, nici aici si nici in spatiul public, de mult timp.

Se poate aprecia cu sanse mari de probabilitate rezultatul votului atunci cand doi lupi si un miel "voteaza" ce vor manca la cina  :/()?!?

Parerea mea - expusa si aici cu alte ocazii - e ca jignirile de pe mesajele private ar trebui ignorate, din doua motive :

- Asa cum s-a spus, sunt personale, deci nu trebuie facute publice.
- In plus fata de asta, dpdv tehnic, raportarile sunt editabile, deci nu exista garantia ca este materialul original.

Stiu ca suna rau pentru cei carora pe pm le este enumerata familia in diferite ipostaze sau li se descrie cu lux de amanunte tot felul de fantezii sexuale la care viseaza sa-i supuna cei care  le scriu, sau primesc invitatii in direct la un mic exercitiu de scos protezele in timp real... dar ignorarea lor este un punct de vedere just - parerea mea - care macar are darul de a nu deschide cutia Pandorei si a nu crea precedente care ar sta la baza unui interminabil sir de "ba p.a ma-tii" si alte chestii de astea.

Deci fara sa votam  (asa cum sta bine unei democratii originale) , am luat decizia ca/continutul jignitor al mesajelor personale sa nu fie penalizat in nici un fel, in ciuda raportarilor catre moderatori si admini.

De asemenea, moderatorii ar trebui sa ignore acest continut injurios chiar din mesajele personale adresate lor personal, ca sa dea un exemplu de implicare si dedicare celorlalti membri ai forum-ului...  :/()?!? <-o

Ca o forma de protest, recomand scoaterea din lista de prieteni sau ignorarea celui care trimite mesaje cu umplerea frigiderului sau alte chestii de gen.

De asemenea, continutul jignitor poate fi raportat in continuare catre moderatori si admini, asta ajutand la cunoasterea mai buna a utilizatorilor acestui forum si luarea unor decizii in viitor  afro.gif

PS
daca totusi vreti vot, o sa umblu la butoane si o sa iasa 101% pentru cele de mai sus, asa ca mai bine sunteti de acord  <-o 
« Ultima Modificare: 06/17/14*, 14 de Stefan »

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline ianus1874

  • Senior Member
  • ****
  • Mesaje postate: 3.183
  • Gen: Bărbat
Dragi prieteni,

Vazand cele scrise de voi mai sus, recunosc ca sunt prins intr-o fundatura logica :

Deci daca unii isi umplu reciproc frigiderul cu carne si nu conteaza, atunci de ce asa ceva e folosit cateodata ca motiv de sanctionare ?

Sa inteleg ca unii sunt mai egali decat altii ?

Parca am mai auzit asat pe undeva...  <-o

1. Da, ai mai auzit:
In cazul altor moderatori (spre exemplu eu), decizia s-a luat fara sa fie intrebati si au fost scosi rapid de la butoane. Dar pe forumul asta unii sunt mai egali decat altii. Eu sunt mai putin egal si probabil d-asta nici n-am apucat sa-mi dau demisia.
2. Deja e scris in regulament, punctul 5 ca se sanctioneaza.
3. N-ai luat masuri nici cand S-A FACUT PE PUBLIC (spre exemplu cazul meu) asa ca ce utilitate practica are subiectul asta?

Offline DannySS

  • "Don't fight a battle if you don't gain anything by winning"- Erwin Rommel
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 5.510
  • Gen: Bărbat
  • I'm not perfect but I'm LIMITED EDITION ;-)
Normal ca unii sunt mai egali ca altii.Vezi si cazul inchiderii conturilor.  ;)
1:24- American Dream Cars

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Normal ca unii sunt mai egali ca altii.Vezi si cazul inchiderii conturilor.  ;)

iar imi faci trafic si imi ies vorbe... ;)

Ianus:

Tocmai de asta are sens topicul, ca degeaba e ceva scris in Regulament daca nu aplica nimeni asta.
Mai bine scoatem ceva din Regulament decat sa-l incalcam cu spor tot timpul, nu ?

 

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline adrianvasi

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 594
  • Gen: Bărbat
  • Vizitator
    • Golf Family Diecast
Normal ca unii sunt mai egali ca altii.Vezi si cazul inchiderii conturilor.  ;)
de acord cu DannySS.

altceva e mai interesant. ca mesageria privata e de fapt publica pentru unii care au butoane. Deci privat ramane face-to-face sau telefonic.


Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
Mai bine scoatem ceva din Regulament decat sa-l incalcam cu spor tot timpul, nu ?

păi, hai cu modificarea!
florin, faci onorurile?


mesageria privata e de fapt publica pentru unii care au butoane.

mesajele private nu sunt vizibile pentru niciun moderator -
« Ultima Modificare: 06/17/14*, 18 de mavrodin118 »
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)