Autor Subiect: Travel&Photo  (Citit de 75765 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Majorette

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 51
Re: Travel&Photo
« Răspuns #210 : 07/03/13*, 15 »
Fraților,dar numai poze din străinătate? Nu am văzut aproape deloc poze din România..să înțeleg că toți sunt miliardari pe aici? :)
Iar pentru snobii care își fac vacanțele în Bulgaria unde se îndoapă în sistem all-inclusive până crapă , sau în alte țări și se plâng că în România nu e nimic de văzut/făcut/vizitat, atașez câteva poze din :
-Hunedoara
-Cazanele Dunării
-Brașov

Offline Majorette

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 51
Re: Travel&Photo
« Răspuns #211 : 08/01/13*, 20 »
1.Veliko Târnovo
Cică au și bulgarii munți..Ha,ha,ha,ce glumă bună!!


Bulgarii construiesc totuși, frumos și cu gust..de-ar face și românii noștri la fel pe Valea Prahovei..peisaj avem, cred că ar da bine asemenea clădiri și la noi...luați exemplu de la iubiții voștri bulgari când mai construiți câte-un vilan sau hotel,sau vreo pensiune prin România!




Aici erau mulți turiști străini..

Și cred că asta e poate cea mai frumoasă zonă a Bulgariei
Mânăstirea de la Basarabovo

Ruse-paradisul românilor


VIPER

  • Vizitator
Re: Travel&Photo
« Răspuns #212 : 08/01/13*, 22 »
Da' chiar esti suparat, colega ;) Si pe Club Ford, si aici ;) Daca tot nu iti place, de ce te mai duci pe acolo?!

Offline kelu2001

  • Grup FINANTARE FORUM & ASOCIATIE MINIAUTO
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 561
  • Gen: Bărbat
    • mylittlecars
Re: Travel&Photo
« Răspuns #213 : 08/02/13*, 09 »
bulgarii au munti pe la Razlog in S-V, la sud de sofia, probabil nu i-ai cautat tu unde trebuia  :-:)

Offline Majorette

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 51
Re: Travel&Photo
« Răspuns #214 : 08/29/13*, 22 »
Mda..cam departe de București și nici pe departe la fel de frumos/spectaculos ca pe VALEA PRAHOVEI și în BRAȘOV..AȘA CĂ NU VĂD DE CE I-AȘ CĂUTA?!

Offline kelu2001

  • Grup FINANTARE FORUM & ASOCIATIE MINIAUTO
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 561
  • Gen: Bărbat
    • mylittlecars
Re: Travel&Photo
« Răspuns #215 : 08/29/13*, 23 »
asa n- ar trebui sa-i cauti nici pe aia din Austria sau Elvetia daca iti place asa mult pe valea respectiva. daca ai sa ajungi vreodata ai sa vezi de ce se merita sa mai vezi si altceva decat ce-i la noi

Offline Majorette

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 51
Re: Travel&Photo
« Răspuns #216 : 09/06/13*, 20 »
Mda..nu știu,nu am fost..dar de ce să fim snobi? Avem cele mai frumoase peisaje din Europa și de ce să fim țărani să mergem la alții? De ce să le dăm bani altora? Cazare îăn Austria probabil nu găseșt sub 50-60 de euro/pe noapte..sau cel puțin românii care s-au dus pe acolo nu au dat mai puțin..Păi dacă mă duc pe Transalpina,Transfăgărășan,Cheile Bicazului, nu cred că mai e nevoie să merg în alte locuri doar pentru a mă lăuda prietenilor că sunt sau am fost în străinătate,mon cher..

Offline Alex V

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 172
  • Gen: Bărbat
Re: Travel&Photo
« Răspuns #217 : 10/17/13*, 09 »
Am vazut cateva imagini frumoase aici, in special din Roma si Venetia, dar nu numai.

Eu obisnuiesc sa incarc pozele mele de calatorie aici:
http://www.panoramio.com/user/28044

Offline kelu2001

  • Grup FINANTARE FORUM & ASOCIATIE MINIAUTO
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 561
  • Gen: Bărbat
    • mylittlecars
Re: Travel&Photo
« Răspuns #218 : 10/17/13*, 10 »
Mda..nu știu,nu am fost..dar de ce să fim snobi? Avem cele mai frumoase peisaje din Europa și de ce să fim țărani să mergem la alții? De ce să le dăm bani altora? Cazare îăn Austria probabil nu găseșt sub 50-60 de euro/pe noapte..sau cel puțin românii care s-au dus pe acolo nu au dat mai puțin..Păi dacă mă duc pe Transalpina,Transfăgărășan,Cheile Bicazului, nu cred că mai e nevoie să merg în alte locuri doar pentru a mă lăuda prietenilor că sunt sau am fost în străinătate,mon cher..

daca ai tupeul sa spui ca cineva face turism extern din snobism si din dorinta de se lauda la prieteni, inseamna ca nu gandesti nici prea mult si nici prea bine. din respect pentru oamenii care indragesc excursiile ar trebuii sa taci si sa-ti vezi de contemplarea tarii. nu a zis nimeni ca nu avem peisaje, dar de aici si pana la a nu iesi din tara e cale lunga...

parerea mea e sa gandesti mai mult si sa scrii mai putin

klauze

  • Vizitator
Re: Travel&Photo
« Răspuns #219 : 10/17/13*, 11 »
as vrea sa stiu unde anume in romania pot sa admir plaje cu nisip negru sau un peisaj selenar ca la teide tenerife....de asemenea unde in bucuresti sau constanta are gaudi niste realizari arhitecturale ca sa nu le mai dau euroi la spanioli sa le vad si eu....despre restul alta data.

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.116
Re: Travel&Photo
« Răspuns #220 : 10/17/13*, 11 »
as vrea sa stiu unde anume in romania pot sa admir plaje cu nisip negru sau un peisaj selenar ca la teide tenerife....de asemenea unde in bucuresti sau constanta are gaudi niste realizari arhitecturale ca sa nu le mai dau euroi la spanioli sa le vad si eu....despre restul alta data.
Nu va inteleg nelinistea cu privire la Bucuresti..  8)

Offline Alex V

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 172
  • Gen: Bărbat
Re: Travel&Photo
« Răspuns #221 : 10/18/13*, 10 »
Bucurestiul are si momente bune:































































Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.116
Re: Travel&Photo
« Răspuns #222 : 10/18/13*, 11 »
Foarte frumoase pozele dar sa stiti ca Bucurestiul are numai momente bune ;)

Offline Alex V

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 172
  • Gen: Bărbat
Re: Travel&Photo
« Răspuns #223 : 10/18/13*, 11 »
Multumesc,
Daca ignoram momentele mai putin bune raman doar cele bune :P

VIPER

  • Vizitator
Re: Travel&Photo
« Răspuns #224 : 10/18/13*, 11 »
Cu siguranta si Bucurestiul e frumos. Uneori ;) Dar de aici pana la a spune cuvinte grele ca onor colegul de la inceputul paginii, ca unii se duc in afara tarii ca sa se laude la prieteni, e cale mult prea lunga. Inteleg ca eu trebuia sa refuz ocaziile prin care am ajuns in tari straine, ca sa nu ma arate lumea cu degetul?! Ciudat...

Sa revenim la Bucuresti, va invit si pe la mine prin galerii:

Bucurestiul noaptea

Bucurestiul vazut de la etaj