Autor Subiect: Concurs OLTEANU' JMEKER  (Citit de 9820 ori)

0 Membri şi 7 Vizitatori vizualizează acest subiect.

remusro

  • Vizitator
Rãspuns: Concurs OLTEANU' JMEKER
« Răspuns #15 : 02/14/12*, 16 »
Nicule

Sincer sa fiu, nu cred ca e momentul cel mai potrivit acum de lansat acest nou concurs. Cel putin asa simt eu.

Papucul e foarte avansat, si e pe punctul sa-si ridice temperatura foarte mult, lumea e curioasa, stresata, etc.

Daca as fi in locul tau, as astepta o saptamana buna dupa ce se incheie cu Papucul, si as da drumul la Oltcit. Care (by the way) este o idee minunata!!! Insa mai trebuie niste premii ceva, poate toti au deja acasa bujii folosite de Oltcit, nu de alta! <-o

E numai parerea mea, te rog nu ma asculta...

 :/()?!?

Offline FED express

  • Old School & 1/18
  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 1.208
  • Gen: Bărbat
  • You can't stop Rock'n'Roll
Rãspuns: Concurs OLTEANU' JMEKER
« Răspuns #16 : 02/14/12*, 16 »
Maresc scosa cu premii.Locul 1 primeste de la mine o pompa de benzina de Oltcit, locul 2 placi de presiune si ambreiaje.Hai sa va vad acum !  <-o <-o <-o

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Rãspuns: Concurs OLTEANU' JMEKER
« Răspuns #17 : 02/14/12*, 16 »
nu e bine sa dati bujii si placute de frana ca premii.

multi potentiali concurenti nu au Oltcit deci nu le pasa de premiile astea

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline nick

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.731
Rãspuns: Concurs OLTEANU' JMEKER
« Răspuns #18 : 02/14/12*, 16 »
Nicule

Sincer sa fiu, nu cred ca e momentul cel mai potrivit acum de lansat acest nou concurs. Cel putin asa simt eu.

Papucul e foarte avansat, si e pe punctul sa-si ridice temperatura foarte mult, lumea e curioasa, stresata, etc.

Daca as fi in locul tau, as astepta o saptamana buna dupa ce se incheie cu Papucul, si as da drumul la Oltcit. Care (by the way) este o idee minunata!!! Insa mai trebuie niste premii ceva, poate toti au deja acasa bujii folosite de Oltcit, nu de alta! <-o

E numai parerea mea, te rog nu ma asculta...

 :/()?!?


Remus
Tu esti organizatorul acum, impreuna cu Stefan. Daca vrei sa se amane, ok, that's fine by me.
« Ultima Modificare: 02/14/12*, 16 de nick »

Offline nick

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.731
Rãspuns: Concurs OLTEANU' JMEKER
« Răspuns #19 : 02/14/12*, 16 »
nu e bine sa dati bujii si placute de frana ca premii.

multi potentiali concurenti nu au Oltcit deci nu le pasa de premiile astea

Corect sefu'.
Eu am glumit. Treaba nasoala este ca nici premii nu am de dat, de aceea te-am lasat pe tine impreuna cu Remus sa fiti carmacii concursului OLTEANUL JMEKER.
Plus ca voi aveti experienta. Spre deosebire de mine care inca imi mai screm neuronul sa scot mai mult de 3 reguli la un concurs :/()?!? :/()?!?

remusro

  • Vizitator
Rãspuns: Concurs OLTEANU' JMEKER
« Răspuns #20 : 02/14/12*, 16 »
Corect sefu'.
Eu am glumit. Treaba nasoala este ca nici premii nu am de dat, de aceea te-am lasat pe tine impreuna cu Remus sa fiti carmacii concursului OLTEANUL JMEKER.
Plus ca voi aveti experienta. Spre deosebire de mine care inca imi mai screm neuronul sa scot mai mult de 3 reguli la un concurs :/()?!? :/()?!?

Ce te face sa crezi ca Remus are premii de dat?... Mi-a placut asta! 8)

Offline ksm

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 6.257
Rãspuns: Concurs OLTEANU' JMEKER
« Răspuns #21 : 02/14/12*, 17 »
Ce te face sa crezi ca Remus are premii de dat?... Mi-a placut asta! 8)

musai CMC  8)
cumpar masinute cu cheita

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Rãspuns: Concurs OLTEANU' JMEKER
« Răspuns #22 : 02/14/12*, 19 »
nick,

Oi fi tu oltean jmeker dar nici chiar asa... adica arunci bolovanul in balta si noi ne chinuim sa-l scoatem  <-o

Uite, facem cum a spus Remus, momentan doar apreciem ideea concursului si apoi o punem un pic la pastrare, macar sa vedem "obiectul muncii" - poate e ceva perfect si nu mai e nimic de modificat la el

Pentru concursuri in general exista sponsori (ampopa, diecast.ro sau Remus in speta)

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline nick

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.731
Rãspuns: Concurs OLTEANU' JMEKER
« Răspuns #23 : 02/14/12*, 23 »
Corect, sefu. Hai ca gasesc eu pt premii niste janghine numai bune de reconditionat/modificat/tunat/etc. pentru premii.
Remus, scuze daca am insinuat ceva....:))
« Ultima Modificare: 02/14/12*, 23 de nick »

remusro

  • Vizitator
Rãspuns: Concurs OLTEANU' JMEKER
« Răspuns #24 : 02/15/12*, 00 »
Corect, sefu. Hai ca gasesc eu pt premii niste janghine numai bune de reconditionat/modificat/tunat/etc. pentru premii.
Remus, scuze daca am insinuat ceva....:))


Stai cuminte frate, gasim noi niste suruburi, pixuri ceva acolo sa bagam la premii. Te voi ajuta si eu cu ce am, dar nu spera prea mult...  :D

Offline Razvan

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 60
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Concurs OLTEANU' JMEKER
« Răspuns #25 : 02/16/12*, 01 »
Ma bag si eu in concurs,chiar daca se amana. <-o

Schumy

  • Vizitator
Rãspuns: Concurs OLTEANU' JMEKER
« Răspuns #26 : 02/16/12*, 01 »
Eu l-am terminat , gata.....e ca oltcit-ul lui tata.Astept bujia si ferodourile alea de disc de ambreiaj
GLUMESC  , am zis sa nu fie topicul gol si sa-l animam putin pana se pune pe roate.Macheta este in faza de lucru si am pus 2-3 piese pe ea doar pentru poza asta.Finalul o sa fie cu totul altul !!! :)

remusro

  • Vizitator
Rãspuns: Concurs OLTEANU' JMEKER
« Răspuns #27 : 02/16/12*, 01 »
Fain de tot! Bravo Schumy. )0(

Offline lucas0125

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 858
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Concurs OLTEANU' JMEKER
« Răspuns #28 : 02/16/12*, 03 »
nick,

Oi fi tu oltean jmeker dar nici chiar asa... adica arunci bolovanul in balta si noi ne chinuim sa-l scoatem  <-o

Uite, facem cum a spus Remus, momentan doar apreciem ideea concursului si apoi o punem un pic la pastrare, macar sa vedem "obiectul muncii" - poate e ceva perfect si nu mai e nimic de modificat la el

Pentru concursuri in general exista sponsori (ampopa, diecast.ro sau Remus in speta)
Cel mai frumos ar fi, si sper ca asa sa fie, ca fiecare care modifica machetele, in speta papucul si craioveanul sa isi pastreze creatia in colectia personala, si eventual sa incaseze si premiul acolo unde exista <-o
Nu zic mai mult desi se observa de la o posta ca pe langa bla bla admirarea machetelor exista alte interese.
Nick de fapt tu parca esti prea credul ?
CUMPAR JUCARII ROMANESTI COMUNISTE PLASTIC SAU TABLA OFER PRETURI DUBLE FATA DE ORICINE ALTCINEVA 0723 500 340

UNII S-AU IMBATAT CU APA DIN PUTUL CUNOASTERII ALTII FAC DOAR GARGARA

http://img571.imageshack.us/i/2zoglf6.jpg/im

Offline nick

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.731
Rãspuns: Concurs OLTEANU' JMEKER
« Răspuns #29 : 02/17/12*, 10 »
Cel mai frumos ar fi, si sper ca asa sa fie, ca fiecare care modifica machetele, in speta papucul si craioveanul sa isi pastreze creatia in colectia personala, si eventual sa incaseze si premiul acolo unde exista <-o
Nu zic mai mult desi se observa de la o posta ca pe langa bla bla admirarea machetelor exista alte interese.
Nick de fapt tu parca esti prea credul ?
Credul / In ce context ?
Normal ca fiecare isi va pastra macheta modificata !