Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home3/rmin0017/public_html/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Colectia Mea 1:18-Andrei G.

Autor Subiect: Colectia Mea 1:18-Andrei G.  (Citit de 28449 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Andrei G.

• Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 828
Rãspuns: Colectia Mea 1:18-Andrei G.
« Răspuns #30 : 02/16/10*, 14 »
Am zis ca nu mai are rost,daca o sa am timp am sa-i fac o mica prezentare,merci ca m-ai anuntat ;)

Offline Ciprian

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5.194
  • Gen: Bărbat
« Răspuns #31 : 02/16/10*, 14 »
merge. ma uit ca are si o imbunatatire. farurile de ceata, care la gordini erau doar vopsite...

Offline Andrei G.

• Junior Member
  • **
« Răspuns #32 : 03/03/10*, 14 »
Porsche 959-Exoto(1:2500)
O bijuterie in adevaratul sens al cuvantului,desi macheta are vreo 10 ani de la aparitie(pe cutie este marcat anul 2001) este surprinzator de detaliata pentru acele vremuri,as putea spune chiar si azi,mai ales la partea exterioara care este ireprosabila.Aceasta combinatie de culori imi place la nebunie,dand impresia de o macheta foarte fina,inclusiv prizele de aer sunt marcate si perforate,desi nu se vad in poze,discurile de frana merg odata cu roata,motorul mi se pare mai detaliat decat la un model gen AA(sunt curios de noua versiune care trebuie sa apara in acest an) sau Kyosho.Interiorul nu este punctul forte al machetei,dar nici masina in realitate nu surprinde cu nimic.Per ansamblu sunt foarte multumit de aceasta bijuterie,fiind al doilea model realizat de catre Exoto din colectia mea :D

model collector

• Vizitator
« Răspuns #33 : 03/03/10*, 15 »
Permite-mi sa te corectez, modelul 959 este facut de Motorbox pentru Exoto si ca o parere personala sunt machete Aa care au compartimentul motor realizat impecabil in comparatie cu acest Porsche. Eu oricum apreciez macheta la fel de mult.

Offline Alex230

• Full Member
  • Mesaje postate: 2.174
« Răspuns #34 : 03/03/10*, 15 »
E facut de Exoto ,divizia Motorbox.
Ce zici tu Model Collector ,e alceva ,daca scria Revell pe cutie atunci era cum spui tu ,oricum si in cazul ala e doar branding-ul diferit.

Cu speranta sa nu mai imi stearga acel cineva postul (stie el cine) ,ma repet si spun ca aceasta culoare e groaznica. Limited ed. sau nu ,tot urat arata.

Offline Andrei G.

• Junior Member
  • **
« Răspuns #35 : 03/03/10*, 16 »
Garantat este realizat de catre cei de la exoto,doar ca este editia Motorbox,de obicei acestea sunt mai ieftine,desi exista machete Motorbox si cu 300-400$ ;)

Offline Alex230

• Full Member
  • Mesaje postate: 2.174
« Răspuns #36 : 03/03/10*, 17 »
Dap.
Mai este si varianta Revell motorbox (se vede in poza sigla Revell in dreapta sus)

ebay revell motorbox 959 silver

model collector

• Vizitator
« Răspuns #37 : 03/03/10*, 19 »
Ma rog stiam ca Motorbox este divizie Exoto, dar macheta asta este promovata ca fiind made by Motorbox, mai mult decat Exoto. Eu unul nu o consider un Exoto veritabil.Cat despre culoare eu o agreez mai mult decat un banal argintiu.

Offline Dark Side

• BadBoy 'Vettes !
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 5.015
  • Corvette Racing: Winners of Le Mans 2011 @ GTE-PRO
« Răspuns #38 : 03/03/10*, 23 »
App: ce punga mare !
Ai mai luat ceva ? ;D ;D
Click the banner to see my site

Offline justady2002

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.280
« Răspuns #39 : 03/04/10*, 00 »
Foarte frumos! Felicitari pt el!  )0(

Offline Andrei G.

• Junior Member
  • **
« Răspuns #40 : 03/04/10*, 11 »
App: ce punga mare !
Ai mai luat ceva ? ;D ;D

Nu,doar atat,e criza peste tot,chiar si in Dubai,majoritatea machetelor costau mai mult chiar decat pe site-ul oficial,bine ar fi fost sa fie si sauber-ul la 200 euro,dar nu peste tot dai de astfel de oferte ;)

Offline Andrei G.

• Junior Member
  • **
« Răspuns #41 : 04/02/10*, 23 »
Ferrari Enzo-1:18 BBR

O macheta high-end care te lasa fara cuvinte,desi are 5 ani de la aparitie este in continuare cea mai bine realizata macheta Enzo la scara,sunt foarte fericit ca am reusit sa pun mana pe acest bolid,il cautam de mult timp,dar astazi a ajuns sa coste o avere(in jur de 300 euro)!!! ;D :o

« Ultima Modificare: 04/02/10*, 23 de Andrei G. »

Offline Dark Side

• BadBoy 'Vettes !
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 5.015
  • Corvette Racing: Winners of Le Mans 2011 @ GTE-PRO
« Răspuns #42 : 04/06/10*, 23 »
Nu prea sunt un fan al lui Enzo (au incercat sa incorporeze in design un monopost de F1 si au dat-o de gard) dar detaliile de pe acest model sunt naucitoare. Motorul mi-a atras atentia... La cate fire sunt acolo....
Si nu numai. Eu consider ca motorul este piesa de rezistenta a acestei machete. Mai apoi urmeaza jantele (discurile acelea de frana perforate sunt un deliciu!) si in final accesoriile... care sunt (pot spune) multe fata de alte machete la care te alegi cu... nimic (in afara de macheta, logic!) :)) 8)
Click the banner to see my site

Offline Andrei G.

• Junior Member
  • **
« Răspuns #43 : 04/07/10*, 16 »
Pentru a continua traditia,astazi adaug si pozele cu F40 LW-Kyosho )0(

andrei006

• Vizitator
« Răspuns #44 : 04/07/10*, 17 »
frumoasa, dar parca as merge pe versiunea de strada. gentuta aia din a doua poza arata fenomenal. se poate scoate ? din ce e facuta ?