Autor Subiect: Colectia mea - ADI JUST  (Citit de 48481 ori)

0 Membri şi 13 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline justady2002

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.272
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Colectia personala - justady2002
« Răspuns #195 : 08/20/10*, 09 »
BMW Isetta 250 & Caravan - Revell  ;)

Mai multe detalii gasiti aici: http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=11235.0






Offline justady2002

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.272
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Colectia personala - justady2002
« Răspuns #196 : 08/29/10*, 14 »
Urmeaza Mercedes-Benz 280 SL - by Norev ...  ;)

Offline justady2002

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.272
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Colectia personala - justady2002
« Răspuns #197 : 09/26/10*, 00 »
Intr-un tarziu a venit si randul Mercedes-ului 280 SL de la Norev sa fie prezentat.  )0(

Pentru mai multe detalii intrati aici: http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=11685.0






Offline justady2002

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.272
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Colectia personala - justady2002
« Răspuns #198 : 10/11/10*, 22 »
Urmeaza la rand una din noile achizitii ... MERCEDES-BENZ 560 SEL - Norev.
A.S.A.P.  ;)

Offline Mihai

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 597
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Colectia personala - justady2002
« Răspuns #199 : 10/14/10*, 22 »
Frumoasa colectie! felicitari si la mai multe!

Offline justady2002

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.272
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Colectia personala - justady2002
« Răspuns #200 : 10/15/10*, 19 »
Frumoasa colectie! felicitari si la mai multe!

Multumesc pentru aprecieri. Si colectia ta este impresionanta.  )0(

Offline Mihai

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 597
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Colectia personala - justady2002
« Răspuns #201 : 10/15/10*, 20 »
tocmai ii spuneam si prietenului KSM-u ca mai astept ceva piese pana la sf de an. mi-am dat o colectie impresionanta de aprox. 200 masini moderne si acum banii ii reinvestesc partial in acest hobby frumos. (asta ca sa nu trec p-aci drept un fitos cu cmc si exoto) Ca orice colectionar imi doresc un spatiu mare de expunere pt ele . Prin dec mai postez noutatile achizitionate in colectia mea. Nu cred ca ma voi putea abtine de la un AA sang noir si altele modernisme. poate un mic coltisor  :). In rest... poate ne vedem la vreo intalnire. Bafta multa si tie !

Offline justady2002

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.272
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Colectia personala - justady2002
« Răspuns #202 : 10/15/10*, 20 »
tocmai ii spuneam si prietenului KSM-u ca mai astept ceva piese pana la sf de an. mi-am dat o colectie impresionanta de aprox. 200 masini moderne si acum banii ii reinvestesc partial in acest hobby frumos. (asta ca sa nu trec p-aci drept un fitos cu cmc si exoto) Ca orice colectionar imi doresc un spatiu mare de expunere pt ele . Prin dec mai postez noutatile achizitionate in colectia mea. Nu cred ca ma voi putea abtine de la un AA sang noir si altele modernisme. poate un mic coltisor  :). In rest... poate ne vedem la vreo intalnire. Bafta multa si tie !

Si eu as vrea sa particip la "intalnirile in familie", dar eu sunt din Timisoara si nu prea e posibil. Dar ... you never know ...  ;)
     Stai linistit, cei care inteleg acest hobby si sunt cu adevarat pasionati nu te vor cataloga drept fitos pentru ca iti cumperi CMC si Exoto. Norocul tau ca ti le perimiti. Poate (de fapt ... sigur  ;D ) vei fi putin invidiat pentru frumoasele tale exemplare, dar ne va trece cand ni le vei prezenta pe toate.
     Si eu ma gandesc sa imi reorganizez colectia ... sa imi tin piesele "grele" iar din cele de buget probabil ca le voi pastra doar pe cele mai dragi sau rare ... si banii obtinuti, bineinteles ii voi reinvesti in machete de top, sau upgrade-uri pentru modelele buget. Inca nu stiu ce sa fac si daca sa o fac. Astept argumente pro si contra pentru a putea cantari mai bine situatia.

Offline Oleco Motors

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 2.191
  • Gen: Bărbat
  • Colectionar si constructor handmade de machete
Rãspuns: Colectia personala - justady2002
« Răspuns #203 : 10/15/10*, 20 »
Eu zic sa nu vinzi nimic. Fiecare macheta are povestea si istoria sa. :D
Eu cel putin nu-mi vand nicio macheta, chiar daca-i BBURAGO. Ca le inlocuiesc cu machete mai calitative, e altceva, dar nu vand nimic din ce am cumparat pana acum.

Este doar un sfat dar tu faci cum crezi ca este mai bine.

andrei006

  • Vizitator
Rãspuns: Colectia personala - justady2002
« Răspuns #204 : 10/15/10*, 20 »
Si eu as vrea sa particip la "intalnirile in familie", dar eu sunt din Timisoara si nu prea e posibil. Dar ... you never know ...  ;)
     Stai linistit, cei care inteleg acest hobby si sunt cu adevarat pasionati nu te vor cataloga drept fitos pentru ca iti cumperi CMC si Exoto. Norocul tau ca ti le perimiti. Poate (de fapt ... sigur  ;D ) vei fi putin invidiat pentru frumoasele tale exemplare, dar ne va trece cand ni le vei prezenta pe toate.
     Si eu ma gandesc sa imi reorganizez colectia ... sa imi tin piesele "grele" iar din cele de buget probabil ca le voi pastra doar pe cele mai dragi sau rare ... si banii obtinuti, bineinteles ii voi reinvesti in machete de top, sau upgrade-uri pentru modelele buget. Inca nu stiu ce sa fac si daca sa o fac. Astept argumente pro si contra pentru a putea cantari mai bine situatia.

Parerea mea e sa cumperi sau sa pastrezi strict ce iti place tie. Miniauto a devenit un forum cu mult prea multi critici si daca ajungi la fel numai tu ai de pierdut. Nu zice nimeni ca trebuie sa apreciem orice produs, dar parca si critica e exagerata. 90% din produsele existente sunt slabe sau chiar jucarii. Ma rog ...

ps: mike_mp ai o colectie extraordinara. De fapt este colectia ce imi place cel mai mult din ultimele prezentate si chiar din tot forum-ul. Felicitarile mele !!!

Offline Mihai

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 597
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Colectia personala - justady2002
« Răspuns #205 : 10/15/10*, 21 »
faptu-i consumat deja. :) am trecut prin toate fazele de ma simt ca un dealer auto uneori. zic ca o sa ma opresc pe la vreo 80 buc. Am mari probleme cu spatiul pt ele acum si in cutii e pacat sa le pastrezi. Sa stii ca rulandu-le le cunosti bine si iti trec nenumarate prin mana.
am avut si burago zeci, cand CMC ul nici nu exista . acum este pt mine ,,o etapa de maturizare'' as numi-o . Am renuntat la clasicele autoart si kyosho (gen mercedes,bmw ,audi ,lambo si porsche-pt ca mie nu prea mi-au zis mare lucru ca machete si de care ma plictiseam repede) si asa cum vezi m-am axat pe vechituri. de fapt filtrez si achizitionez cam tot ce mi-a placut pana in prezent. sper sa fie o decizie ok in final pt mine . Cu varsta iti mai vine mintea la cap  :)
Oricum imi pare bine ca mai discutam pe forum pt ca am si eu o oarecare experienta si vechime in acest hobby si ne mai impartasim experientele. bafta multa!

Offline Mihai

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 597
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Colectia personala - justady2002
« Răspuns #206 : 10/15/10*, 21 »
merci andrei esti dragut! ma bucur ca-ti plac si ca suntem pe aceeasi lungime de unda. Am sa mai postez vreo 20 de modele absolut superbe pana la sf de an. Dupa 2011 o las mai moale cu 1-2 /luna. am si eu 2 copii  :)

P.S. Sa nu-l uitam si pe  prietenul DEX  cu a lui colectie minunata! )0(
« Ultima Modificare: 10/15/10*, 21 de mike_mp »

Offline justady2002

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.272
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Colectia personala - justady2002
« Răspuns #207 : 11/04/10*, 22 »
In sfarsit am ajuns si eu sa fac poze noilor achizitii ... dar numai sambata si duminica le pot share-ui cu dvs ...
Multumesc pentru intelegere ... ! :D

Mercedes-Benz SL 65 AMG
Mercedes-Benz 560 SEL
Mercedes-Benz E Klasse (W211)
« Ultima Modificare: 11/07/10*, 10 de justady2002 »

Offline justady2002

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.272
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Colectia personala - justady2002
« Răspuns #208 : 11/07/10*, 11 »
Si revin si eu in sfarsit cu o prezentare: Mercedes-Benz 560 SEL - by Norev.
O macheta, dupa parerea mea, foarte bine realizata, cu o gramada de detalii si care isi merita banii. ENJOY !  :D



















































Si impreuna cu "fratele" 500 SEC
















Offline radu_

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 225
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Colectia personala - justady2002
« Răspuns #209 : 11/07/10*, 21 »
Super macheta! Arata foarte bine din ce observ, are detalii bune.
Prezentarea foarte faina, pozele f. bune, face o pereche f. buna cu fratiorul.  )0(