Autor Subiect: Colectia mea - ADI JUST  (Citit de 35670 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline justady2002

• Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 4.276
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Colectia personala - justady2002
« Răspuns #45 : 11/22/09*, 19 »
Una din cele mai frumoase masini ever made : BMW M 635 CSI - AUTOart  :D

http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=6967.0

Offline justady2002

• **
« Răspuns #46 : 11/22/09*, 20 »
Si ultimul din cele 3 BMW-uri promise pt weekendul acesta : BMW M Roadster - Bburago  ;)

http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=6968.0

Offline justady2002

• **
« Răspuns #47 : 11/24/09*, 12 »
Saptamana asta sau in weekend, in functie de timpul disponibil, voi prezenta 2 Bugatti foarte frumoase! ;)

Offline justady2002

• **
« Răspuns #48 : 11/26/09*, 09 »
Primul Bugatti promis - Bugatti EB110 - Bburago  :)

http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=7062.0

Offline justady2002

• **
« Răspuns #49 : 11/26/09*, 21 »
Nu am mai rezistat pana in weekend si am prezentat azi o macheta perfecta din punctul meu de vedere :
Bugatti Veyron - AUTOart - Production Car  :D

http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=7075.0

Offline justady2002

• **
« Răspuns #50 : 11/27/09*, 11 »
Va urma la prezentare, un Buick imeeens si greu, ultima macheta de la litera B ... :P ;)

Offline justady2002

• **
« Răspuns #51 : 11/29/09*, 12 »
Ultima macheta cu litera B : Buick Roadmaster 1949 - Motormax  ;)

http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=7107.0

Offline cipilica

• Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 57
« Răspuns #52 : 11/29/09*, 20 »
Ai o colectie impresionanta. Felicitari )0(. Un lucru care imi place la tine si mi se pare super este ca ai pus o lista cu toate machetele in primul post. Daca ai pune si pagina la care este prezentata macheta ar fi super. Nu mi-a luat mult sa rasfoiesc cele 4 pagini, dar in viitor cand colectia va creste, la fel si numarul de pagini, ar fi mult mai usor pentru cineva care cauta un model anume. Deasemenea te felicit si pentru faptul ca ai din toate cate ceva, ma refer si la modele dar si la producatori.
Iar de prerzentat, ce sa zic... daca ai trecut de BMW... restul poti sa le prezinti cum vrei tu sau daca iti cere altcineva. Voi urmari cu interes in continuare prezentarile.
Spor la colectionat.

Offline justady2002

• **
« Răspuns #53 : 11/30/09*, 09 »
Ai o colectie impresionanta. Felicitari )0(. Un lucru care imi place la tine si mi se pare super este ca ai pus o lista cu toate machetele in primul post. Daca ai pune si pagina la care este prezentata macheta ar fi super. Nu mi-a luat mult sa rasfoiesc cele 4 pagini, dar in viitor cand colectia va creste, la fel si numarul de pagini, ar fi mult mai usor pentru cineva care cauta un model anume. Deasemenea te felicit si pentru faptul ca ai din toate cate ceva, ma refer si la modele dar si la producatori.
Iar de prezentat, ce sa zic... daca ai trecut de BMW... restul poti sa le prezinti cum vrei tu sau daca iti cere altcineva. Voi urmari cu interes in continuare prezentarile.
Spor la colectionat.

Mister Cipilica, iti multumesc mult pentru toate cuvintele frumoase si de lauda la adresa colectiei mele! Lista aceea la inceputul acestui topic ar fi frumos sa o aiba fiecare! Dar na, unii vor sa isi tina secret numarul de machete precum si modelele detinute, cu toate ca nu inteleg de ce! Voi incerca sa pun in dreptul fiecarei machete, asa cum ai zis, numarul paginii la care este prezentata sau unde se gaseste link-ul catre prezentare, cu toate ca si treaba asta este relativa, deoarece eu am setat sa vad ultimele mesaje primele, adica atunci cand deschid topicul sa imi apara ultimele mesaje scrise - primele! Nu stiu cum si-au setat ceilalti view-ul topicurilor si de aceea pot aparea neclaritati! Dar eu voi pune numarul paginii si voi specifica aspectul de mai sus!
     Voi continua cu prezentarile pana termin cu toata colectia mea! Pana acum cred ca am prezentat in jur de 30-31 de modele din colectie, pana la 105 ... mai am ! :P
     Astept in continuare commenturi pro si contra! ;)

Offline cipilica

• Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 57
« Răspuns #54 : 11/30/09*, 15 »
Eu propusesem chestia asta si... in alta parte. Personal nu ma intereseaza cate bucati cuprinde colectia fiecaruia.Asta conteaza pentru carcotasi >:(. Idea e ca atunci cand te intereseaza o macheta anume si cineva o are, sa o poti gasi foarte usor. E un avantaj pentru toti cred.
Sii... mai la obiect... pentru a nu face o gafa... sa te rog sa pui o macheta si ea sa fie prezentata in alta parte... ma scuzi, nici nu activez de mult pe acest forum... continua cu prezentarea cum stii tu, sau vreuna care nu a fost pusa, daca stii. Pana la urma asta e scopul, sa vedem cat mai multe machete.
Multa bafta.

Offline justady2002

• **
« Răspuns #55 : 11/30/09*, 15 »
Eu propusesem chestia asta si... in alta parte. Personal nu ma intereseaza cate bucati cuprinde colectia fiecaruia.Asta conteaza pentru carcotasi >:(. Idea e ca atunci cand te intereseaza o macheta anume si cineva o are, sa o poti gasi foarte usor. E un avantaj pentru toti cred.
Sii... mai la obiect... pentru a nu face o gafa... sa te rog sa pui o macheta si ea sa fie prezentata in alta parte... ma scuzi, nici nu activez de mult pe acest forum... continua cu prezentarea cum stii tu, sau vreuna care nu a fost pusa, daca stii. Pana la urma asta e scopul, sa vedem cat mai multe machete.
Multa bafta.

Eu oricum o sa prezint TOATE machetele mele, indiferent ca au fost prezentate sau nu de altii! Ca doar ideea e de colectie personala! In caz ca una din machetele mele a fost deja prezentata, voi pune aici toate pozele pe care le am cu modelul respectiv. Daca macheta nu a fost prezentata, voi face prezentarea in sectiunea 1:18, pentru ca mai apoi, aici, in sectiunea "Colectii personale 1:18" sa pun o poza cu macheta respectiva si un link catre topic-ul in care este prezentata. Asa mi se pare cel mai ok!   ;)

Offline justady2002

• **
« Răspuns #56 : 12/01/09*, 16 »
Saptamana aceasta vor urma la prezentare doua Cadillac-uri maaari ! :P ;)

Offline justady2002

• **
« Răspuns #57 : 12/03/09*, 14 »
Cred ca voi sista toate prezentarile, pana cand nu se remediaza problema cu pozele taiate !!!
Pt ca e neplacut sa pui poze ok dpdv calitativ, la care s-a muncit, pt ca mai apoi sa apara taiate sau incomplete ... din diverse motive!

Offline justady2002

• **
« Răspuns #58 : 12/04/09*, 16 »
Dupa cum spuneam mai devreme: fac tot posibilul ca weekendul acesta sa prezint cele doua Cadillac-uri promise ! ;)

Offline Ciprian

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5.191
« Răspuns #59 : 12/04/09*, 16 »
Dupa cum spuneam mai devreme: fac tot posibilul ca weekendul acesta sa prezint cele doua Cadillac-uri promise ! ;)

astept cu interes, sunt foarte curios :o