Autor Subiect: Scara de colectie pentru machete  (Citit de 15450 ori)

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Vicky234

  • Vizitator
Rãspuns: Scara de colectie pentru machete
« Răspuns #45 : 05/28/12*, 17 »
Imi schimb decizia, am trecut pe 1/18. )0(

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Rãspuns: Scara de colectie pentru machete
« Răspuns #46 : 05/28/12*, 17 »
eu ca sa fiu sigur am trecut de la inceput pe toate scarile

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline PaulIP

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.263
  • Gen: Bărbat
  • Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste
Rãspuns: Scara de colectie pentru machete
« Răspuns #47 : 05/28/12*, 22 »
Pacat ca nu se pot da voturi multiple per user...  :(
Imi plac foarte mult atat 1:87, (scara la care am 151 de vehicule) cat si 1:43

)0( )0( )0(
tot nu inteleg de ce place la oameni scara 1:43? sunt asa de micuteeee... ???

Pentru un tip migalos ca mine, e perfecta. Intr-adevar, multe modele (ma refer la CMC, Solido, IST Models si altele) sunt realizate foarte bine. As vrea ca si DeA sa le faca de laudat....
Pasiunile ne definesc, ne apropie, ne fac sa privim viata intr-un mod propiu si... nu ne fac sa imbatranim degeaba!

Offline ekofresh

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.312
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: Scara de colectie pentru machete
« Răspuns #48 : 08/29/12*, 22 »
Am inceput cu 1:24 si credeam ca e cea mai tare scara, dar as zice ca e cea mai slaba, putini producatori iar cei care sunt accesibili nu profita de potentialul acestei scari. Prin urmare majoritatea machetelor sunt slab realizate si cu detalii minime.
Am trecut la 1:18 ca de, acolo se deschide si portbagajul, alta viata...pana acum cand nu stiu unde sa le mai pun. Nu am multe, am 30, dar ma intreb unde le tin cei ce au peste 70?
1:18 e o scara chiar misto, toti producatorii au cate ceva bine facut, se gasesc machete ok si la cei mai slabi producatori si machete extraordinare la cei mai buni. Dezavantajele lipsa spatiului si pretul machetelor bune care e mare, dar cum a zis cineva de pe forum, mai bine putin si bun decat mult si prost.
Acum incep sa cred ca cea mai buna scara e 1:43. cred ca sunt convins, iar o combinatie intre 1:43 + unele 1:18 e ideala.
« Ultima Modificare: 08/29/12*, 22 de ekofresh »

Offline DannySS

  • "Don't fight a battle if you don't gain anything by winning"- Erwin Rommel
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 5.510
  • Gen: Bărbat
  • I'm not perfect but I'm LIMITED EDITION ;-)
Rãspuns: Scara de colectie pentru machete
« Răspuns #49 : 09/12/12*, 19 »
Am inceput cu 1:24 si credeam ca e cea mai tare scara, dar as zice ca e cea mai slaba, putini producatori iar cei care sunt accesibili nu profita de potentialul acestei scari. Prin urmare majoritatea machetelor sunt slab realizate si cu detalii minime.
Am trecut la 1:18 ca de, acolo se deschide si portbagajul, alta viata...pana acum cand nu stiu unde sa le mai pun. Nu am multe, am 30, dar ma intreb unde le tin cei ce au peste 70?
1:18 e o scara chiar misto, toti producatorii au cate ceva bine facut, se gasesc machete ok si la cei mai slabi producatori si machete extraordinare la cei mai buni. Dezavantajele lipsa spatiului si pretul machetelor bune care e mare, dar cum a zis cineva de pe forum, mai bine putin si bun decat mult si prost.
Acum incep sa cred ca cea mai buna scara e 1:43. cred ca sunt convins, iar o combinatie intre 1:43 + unele 1:18 e ideala.

 Cred ca trebuie sa te contrazic...La orice scara gasesti producatori slabi si producatori de top.Faza ca se deschide portbagajul...Eu colectionez 1:24, oferta este super ok, si la cele mai slabe ale mele, de la MotorMax se deschide portbagajul...si...???? nu vad ideea...sincer
« Ultima Modificare: 09/12/12*, 19 de DannySS »
1:24- American Dream Cars