Autor Subiect: CMC 1:43?  (Citit de 8397 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline adycoke2

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.288
  • Gen: Bărbat
  • Bonum vinum laetificat cor hominis!
CMC 1:43?
« : 07/02/19*, 20 »
Cei de la CMC au lansat recent un sondaj prin care vor sa afle parerea cumparatorilor in conditiile in care si-ar extinde gama de machete si la alte scari.VAriantele de alegeri sunt 1:43 sau 1:24.E un pas important si neasteptat din partea CMC,daca vor hotara sa mearga pe 1:43 eu o sa-mi vand mare parte din colectie ca sa pun mana pe asemenea bijuterii :)

https://www.facebook.com/ClassicModelCarcmcEnthusiasts/posts/2558490720839445
« Ultima Modificare: 07/02/19*, 20 de adycoke2 »

Offline klauzephoto

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.090
  • Gen: Bărbat
  • The first 50 years of childhood are the hardest...
Re: CMC 1:43?
« Răspuns #1 : 07/02/19*, 20 »
dar ai citit intrebarea? zice RELAUNCH...ori ei nu au scos decat 2-3 chestii la 1/43....ma indoiesc ca se vor apuca sa proiecteze la 1/43 chestii care la nivelul ala ar trebui sa coste aproape cat una la 1/18...ai lua tu una doua....eu la 200 plus euro, nici una, ca precis nu vor scoate modele care sa imi placa ci doar lucraturi frumoase....chiar m au facut curios...vom afla in cativa ani ce scot si la ce scara. In orice caz, sint modele vechi, lucraturi depasite de mult de altii...
« Ultima Modificare: 07/02/19*, 20 de klauzephoto »
Do i kill myself...or do i kill them all?...

Offline adycoke2

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.288
  • Gen: Bărbat
  • Bonum vinum laetificat cor hominis!
Re: CMC 1:43?
« Răspuns #2 : 07/02/19*, 21 »
intrebarea e cu schepsis si probabil formulata de un chinez cunoscator de ceva engleza,acum ,daca o sa fie vorba de aceleasi matrite din trecut sau/si ceva nou 100% ,ramane de vazut :)Probabil ca au vazut o nisa pe segmentul asta si au ceva planuri ;)

Offline andor88

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 958
  • Gen: Bărbat
  • Be a Voice not an Echo
Re: CMC 1:43?
« Răspuns #3 : 07/02/19*, 22 »
Nu văd care ar fi nișa, Autoart s-a dus în cap cu linia Signature, în așa fel încât a aruncat linia 1/43 cu totul la coșul de gunoi. 1/43 nu e scară ca să deschizi chestii, am transpirat 20 de minute să închid proiectoarele lui Countach la loc, iar la McLaren F1 unul din spoilerele spate mobile l-am deschis probabil prima și ultima dată în viață. Cu cât le faci mai detaliate cu atât sunt mai puțin rezistente, uită-te la Exoto, până să ajungem la problemele de vopsea, nu găsești una fără piese lipsă pe ebay. Și dacă se bagă la vot americanii ei vor cere clar scara 1/24, ceva mai facilă și pentru conceptul de bază CMC full-open.
Heaven is where the police are British, the cooks are French, the mechanics are German, the lovers are Italian and it is all organized by the Swiss.

Hell is where the police are German, the cooks are English, the mechanics are French, the lovers are Swiss, and it is all organized by the Italians.

Offline adycoke2

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.288
  • Gen: Bărbat
  • Bonum vinum laetificat cor hominis!
Re: CMC 1:43?
« Răspuns #4 : 07/02/19*, 22 »
viziunea ta este pesimista,dar ti-o respect,eu imi mentin parerea ca se poate ,fara sa mai detaliez.Daca ei considera ca e ok sa le scoata ,eu o sa ma bucur ;)