Autor Subiect: BoS news 1:18  (Citit de 13231 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Re: BoS news 1:18
« Răspuns #15 : 01/31/14*, 22 »
Daca erau cu adevarat curajosi, faceau prima versiune, cea din '56, cu 3 faruri in bot. Sau macar pe a doua, care avea 4 faruri, dar mai pe mijloc. Acest model este a treia varianta, cea mai noua si cea mai "conventionala" din punct de vedere al partii frontale.

klauze

  • Vizitator
Re: BoS news 1:18
« Răspuns #16 : 01/31/14*, 23 »
daca este cerere nu ma indoiesc ca vor scoate si restul de variante.

Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
Re: BoS news 1:18
« Răspuns #17 : 02/01/14*, 08 »
piniuli, te anunt cu regret ca asta e tendinta in general pentru modelele deosebite: sealed si rasina, detalii din plin dar fara parti care se deschid. Ai da pe ea 200 de euro daca s-ar deschide usile? sau 100 ca sa ai modelul la care oricum nu deschizi usile mai mult de 2-3 ori in cariera ei?

Stiu ca asta e tendinta iar pt un colectionar de 1:18 e ok, iar pt mine face bine la buzunar. Ca si colectionar de 1:43, nu mi se pare destul de motivant sa iau in 1:43 marit la 1:18, pt cateva detalii mai clare. Desigur, o Tatra de CMC la 300+ euro, trece in alte extreme. Targetul meu sunt cele pana in 150 euro cu parti mobile, asa cum am deja Lada, Volgile  de la IST si GAZ 69-le chinezesc. Tatra asta e o masina destul de cunoscuta si cred ca ar fi putut atinge si depasi vanzarile multor modele reproduse deja opened la 1:18.

Offline Miria

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 285
Re: BoS news 1:18
« Răspuns #18 : 02/01/14*, 11 »
piniuli, te anunt cu regret ca asta e tendinta in general pentru modelele deosebite: sealed si rasina, detalii din plin dar fara parti care se deschid. Ai da pe ea 200 de euro daca s-ar deschide usile? sau 100 ca sa ai modelul la care oricum nu deschizi usile mai mult de 2-3 ori in cariera ei?
Eu sincer as pune ban pe ban, daca ar fi diecast si s-ar deschide tot la ea, m-as sacrifica si as cumpara o.Nu am nicio macheta de rasina in colectie, am vazut una desfacuta si parca nu as da 100 de euro pe un plastic vopsit  0\

klauze

  • Vizitator
Re: BoS news 1:18
« Răspuns #19 : 02/01/14*, 12 »
inteleg ce spuneti fiecare si e normal sa iti doresti parti mobile la scara aia ca doar de aia e asa mare. Iuli, nu stiu cam care ar trebuit sa fie productia la ea ca sa renteze, totusi nu e asa populara precum lada si volga, cred ca si de aia au facut o serie mica de rasina, cat permite matrita si daca se vinde mai fac una ca e mai ieftina decat matrita de metal.
Miria, te cred, poate ai pune ban pe ban tu si inca 10...dar ei trebuie sa vanda muuuuulte....iti recomand totusi sa incerci o macheta de rasina(un otto ca sint ieftinutze) si sa imi spui ce crezi dupa si numai dupa ce treci peste hold back-ul materialului de constructie(care permite detlii mult mai fine intre noi fie vorba). In fond, metal sau rasina(un plastic mult mai de soi) daca vine calamitatea peste ala crapa toate si unde mai pui ca la metal ai mai multe sanse sa bubuie vopseaua sau compozitia metalului decat la rasina....si eu am fost reticient 3 ani la rasina dupa care am predat armele si cele mai frumoase machete ale mele sint din rasina...

Offline Miria

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 285
Re: BoS news 1:18
« Răspuns #20 : 02/01/14*, 14 »
Poate voi incerca :) Nu se stie niciodata ! Multumesc pentru lamurire!

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
Re: BoS news 1:18
« Răspuns #21 : 02/01/14*, 15 »
GAZ 69-le chinezesc

poate te înduri și faci o prezentare -
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
Re: BoS news 1:18
« Răspuns #22 : 02/01/14*, 15 »
aproape pe nebăgate de seamă, am devenit fan rășină; cu excepția cmc și a câteva autoart, sunt cele mai bune machete ale mele; ce-i drept, la actualele prețuri, am pierdut clar disputa;

ps: poate deschidem un topic pe tema asta -
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

klauze

  • Vizitator
Re: BoS news 1:18
« Răspuns #23 : 03/20/14*, 18 »
daca esti fordist poate, altfel exista multe mai apetisante...

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
Re: BoS news 1:18
« Răspuns #24 : 03/20/14*, 18 »
poate există cineva (la care să le putem vedea și noi!);

eu aștept vw typ3 și caddy eldorado   :P
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

klauze

  • Vizitator
Re: BoS news 1:18
« Răspuns #25 : 03/20/14*, 19 »
eu mai astept ceva bmw uri...

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

klauze

  • Vizitator
Re: BoS news 1:18
« Răspuns #27 : 03/28/14*, 10 »
da, dar mai sint si altele...opeluri vad ca au scos cu portbagajul....vine si randul lui, speram sincer alta culoare, nu sint fan al masinilor rosii de aia nu l-am luat. As aprecia si cmpara un ursulet in 4 usi de exemplu, ca nu exista decat la 1/87.
« Ultima Modificare: 03/28/14*, 10 de klauze »

Offline DannySS

  • "Don't fight a battle if you don't gain anything by winning"- Erwin Rommel
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 5.510
  • Gen: Bărbat
  • I'm not perfect but I'm LIMITED EDITION ;-)
Re: BoS news 1:18
« Răspuns #28 : 05/09/14*, 19 »
Ce draq e asta? Concept car american al anilor 50 cu influente DS?
1:24- American Dream Cars

klauze

  • Vizitator
Re: BoS news 1:18
« Răspuns #29 : 05/25/14*, 01 »
ce sa facem...asteptam sa le prezinti....