Autor Subiect: Oprescu priponit!  (Citit de 8201 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline sergebu

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 972
  • Gen: Bărbat
  • SCHNAUZER BREEDER

Offline buruceagga

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.376
  • Gen: Bărbat
  • Colectionar LOGAN 1:43
Re: Oprescu priponit!
« Răspuns #1 : 09/06/15*, 12 »
E complicat. E greu de crezut ca "cineva" stie si vrea sa taie Nodul Gordian de acolo. :-:)

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
Re: Oprescu priponit!
« Răspuns #2 : 09/06/15*, 14 »
De la Nastase la Udrea, de la Videanu la Mazare, de la ministrii pana la fratele lui Basescu, toti au trecut prin "beciurile" DNA.
Ma intreb cu ce s au ales oamenii de pe strada, cei ce privesc aceste stiri.

Offline bezz

  • Fool member
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.055
  • Gen: Bărbat
Re: Oprescu priponit!
« Răspuns #3 : 09/06/15*, 15 »
De la Nastase la Udrea, de la Videanu la Mazare, de la ministrii pana la fratele lui Basescu, toti au trecut prin "beciurile" DNA.
Ma intreb cu ce s au ales oamenii de pe strada, cei ce privesc aceste stiri.
Ma intreb si eu cu ce ma ajuta sa platesc taxe si impozite? Drumurile nationale sunt sita, alea judetene sunt din pamant iar despre autostrazi nu cred ca-i cazul sa discutam. [mesaj sters de moderator]
Putin zis imorala intrebarea ta!
« Ultima Modificare: 09/06/15*, 23 de brcosminp »

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
Re: Oprescu priponit!
« Răspuns #4 : 09/06/15*, 15 »
Ma intreb si eu cu ce ma ajuta sa platesc taxe si impozite? Drumurile nationale sunt sita, alea judetene sunt din pamant iar despre autostrazi nu cred ca-i cazul sa discutam.  [mesaj sters de moderator]
Putin zis imorala intrebarea ta!
Pai din cativa banuti pe care ii platesti ca impozite si taxe vrei tu autostrazi la standardele germane, spitale ca in Elvetia, scoli ca in Franta?
Pai tu platesti taxe la nivelul germanilor ca sa ai standardele lor?
Produci ce produc germanii? Francezii? Englezii? Suedezii? Olandezii??

Acolo nu este palma de pamant nemuncita, nu ca in Romania unde stau ogoarele nemuncite in parloaga.
Fermele in parasire ca ceapistiilor nu le a placut munca in Romania, chair daca comunistul de Iliescu le a dat la tarani pamant.

E bine ca inainte de a vorbi sa te uiti si sa te compari cu ce taxe si impozite se platesc acolo de unde iti iei tu reperele. CU ce productivitate, responsabilitate si calitate se munceste in tarile luate ca reper.

Restul e gargara populista!

Vorba cuiva: sa traiti bine!


« Ultima Modificare: 09/06/15*, 23 de brcosminp »

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Re: Oprescu priponit!
« Răspuns #5 : 09/06/15*, 16 »
Drago colegi de forum, din îndepărtatul port Pireu am aflat cu mare bucurie şi adâncă emoție veştile din țară. În măsura în care este numaidecăt posibil şi wifi-ul degrabă disponibil, voi urmări cu interes discuțiile de pe acest topic.

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
Re: Oprescu priponit!
« Răspuns #6 : 09/06/15*, 17 »
Drago colegi de forum, din îndepărtatul port Pireu am aflat cu mare bucurie şi adâncă emoție veştile din țară. În măsura în care este numaidecăt posibil şi wifi-ul degrabă disponibil, voi urmări cu interes discuțiile de pe acest topic.
Nu ai pierdut nimic.
Iarasi e cineva plimbat la TV cu catusele ca peste o saptamana sau o luna sa fie acasa bine mersi.
Ca si Videanu, un mare corupt, plimbat cu catuse si apoi in arest la domiciliu ca apoi in timpul arestului la domiciliu sa i se permita sa plece in Dubai sa faca afaceri ca sa incheie anul cu profit maxim..  <-o
Doar circ!

Ce parere ai de asta:
Düsenberg Model J Torpedo Convertible Coupe Year 1929 red 1:18 Minichamps
https://ck-modelcars.de/en/eur/p/25898/duesenberg-model-j-torpedo-convertible-coupe-year-1929-red-1-18-minichamps/107150430/

Concediu placut!


PS: numai instanta decide daca s a incalcat legea, iar pana acum mai toti cei plimbati cu catuse au castigat in instanta si sint liberi si bine mersi.
« Ultima Modificare: 09/06/15*, 17 de johann.nunweiller »

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
Re: Oprescu priponit!
« Răspuns #7 : 09/06/15*, 22 »
cred că ar trebui șterse și astea:

http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=39310.msg357569#msg357569

http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=39310.msg357572#msg357572

e doar o opinie (zic eu în acord cu direcția de mers) -
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline brcosminp

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.345
  • Gen: Bărbat
Re: Oprescu priponit!
« Răspuns #8 : 09/06/15*, 23 »
o opinie buna, multumesc !

puteti dezbate in continuare, incercati sa nu (va) jigniti
« Ultima Modificare: 09/06/15*, 23 de brcosminp »

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
Re: Oprescu priponit!
« Răspuns #9 : 09/06/15*, 23 »
o opinie buna

eram sigur  ;D
(n-a fost nicio greutate) -
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline nick

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.731
Re: Oprescu priponit!
« Răspuns #10 : 09/06/15*, 23 »
Pai din cativa banuti pe care ii platesti ca impozite si taxe vrei tu autostrazi la standardele germane, spitale ca in Elvetia, scoli ca in Franta?
Pai tu platesti taxe la nivelul germanilor ca sa ai standardele lor?

Draga colegule, romanii platesc cam 40 % din salariul brut pentru taxe si impozite. Din care nu se vede nimic.
Nemtii, olandezii, englezii, cam cat platesc raportat la salariul brut?

Produci ce produc germanii? Francezii? Englezii? Suedezii? Olandezii??

Se produceau cam de toate in Romania, insa de o calitate indoielnica intr-adevar. Exportul duduia. Pe drepte, nu pe minciuni, ca altfel se supara Ceausescu pe acolitii lui...

Acolo nu este palma de pamant nemuncita, nu ca in Romania unde stau ogoarele nemuncite in parloaga.
Fermele in parasire ca ceapistiilor nu le a placut munca in Romania, chair daca comunistul de Iliescu le a dat la tarani pamant.

Mai tii minte cum aratau ogoarele inainte de Involutie?

E bine ca inainte de a vorbi sa te uiti si sa te compari cu ce taxe si impozite se platesc acolo de unde iti iei tu reperele. CU ce productivitate, responsabilitate si calitate se munceste in tarile luate ca reper.

Cu productivitate, responsabilitate si calitate facute de mainile turcilor, marocanilor, tunisienilor, algerienilor, indienilor, pakistanezilor, romanilor, polonezilor, bulgarilor, albanezilor, sarbilor, etc. Adica cei din lumea a 3-a , d.p.d.v. al germanilor, francezilor, englezilor si altor analfabeti ca ei... Crede-ma ca stiu ce vorbesc, lucrand intr-o multinationala...

Singurul nostru minus ca popor este faptul ca nu avem puterea de a extermina jigodiile securiste care au distrus tara asta...


Offline bezz

  • Fool member
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.055
  • Gen: Bărbat
Re: Oprescu priponit!
« Răspuns #11 : 09/06/15*, 23 »
Gargara populista! all_rite

Offline buruceagga

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.376
  • Gen: Bărbat
  • Colectionar LOGAN 1:43
Re: Oprescu priponit!
« Răspuns #12 : 09/07/15*, 00 »
De la Nastase la Udrea, de la Videanu la Mazare, de la ministrii pana la fratele lui Basescu, toti au trecut prin "beciurile" DNA.
Ma intreb cu ce s au ales oamenii de pe strada, cei ce privesc aceste stiri.
Eu unul m-am ales cu satisfactia ca incepe sa se faca dreptate si probabil ca si in Romania nimeni nu e mai presus de lege.

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
Re: Oprescu priponit!
« Răspuns #13 : 09/07/15*, 00 »
Eu unul m-am ales cu satisfactia ca incepe sa se faca dreptate si probabil ca si in Romania nimeni nu e mai presus de lege.
Si toti sunt in libertate, fara sa aibe nici macar o scobitore pusa sub sechestru sau confiscata ca fiind ilicita.
Doar i au albit ;)

Offline buruceagga

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.376
  • Gen: Bărbat
  • Colectionar LOGAN 1:43
Re: Oprescu priponit!
« Răspuns #14 : 09/07/15*, 00 »
Si toti sunt in libertate, fara sa aibe nici macar o scobitore pusa sub sechestru sau confiscata ca fiind ilicita.
Doar i au albit ;)
Pana una alta au iesit din joc. apoi nu s-au terminat procesele pentru unii. Pentru altii cum ar fi Tov Nastase de care faci vorbire ma bucur enorm ca nu-i mai vad ranjetul pe sticla. Cat despre averi ... inainte legile erau proaste, facute  si influentate tocmai de cei scosi acum din joc. Pana una alta ... sa vedem zise orbul. Sigur vor fi si victime colaterale (nevinovate) dar asa e la "resboiu".