Autor Subiect: Bedford Van HA CO-OP [1963] [Corgi]  (Citit de 4250 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline AdyAero

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 3.265
  • Gen: Bărbat
  • 1:72
Bedford Van HA CO-OP [1963] [Corgi]
« : 10/16/09*, 12 »
Ma bag si eu pe teritoriul lui Corgi ( ;D ) la 1:76 desi nici gand cu cele 3 ale mele (luate toate de la el) nu se poate spune ca ii pot face concurenta la colectia lui...
Despre masina, destul de putine date. Modelul a fost lansat de catre Bedford in 1963 pe platforma Vauxhall Viva HA (avand si aceeasi parte frontala), fiind cunoscuta si ca Bedford Beagle. S-a produs pana in 1983 si a fost un caraus preferat de multe comapnii engleze de posta, servicii de gaze si electricitate. Si astazi ramane un vehicul apreciat de entuziasti insa doar in Marea Britanie, ma indoiesc ca a fost exportat vreodata cu volan pe stanga.


Dspre model, este produs de Corgi dupa o matrita veche dar cu insemnele Co-op (firma infiintata in 1863!) si care detine un lant de magazine, fiind asadar un vehicul de transport de marfa. Fiind un matrita mai veche reeditata, are o serie de minusuri si nu se ridica la standardele 1:76 sau 1:72 de astazi: roti tip nasture de plastic tare, grila fata dintr-o bucata cu farurile, lipsa oglinzilor retrovizoare si a stergatorului, semnalizatoare care nu sunt vopsite, lipsa unui numar de inmatriculare.


« Ultima Modificare: 11/18/15*, 14 de AdyAero »

Offline corgi

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 1.161
Rãspuns: Bedford Van HA CO-OP [1963] [Corgi]
« Răspuns #1 : 10/18/09*, 16 »
L-ai adaptat bine colectie tale...
"The engine of the Panzer is a weapon just as the main-gun." (Heinz Wilhelm Guderian)

Offline AdyAero

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 3.265
  • Gen: Bărbat
  • 1:72
Re: Bedford Van HA CO-OP [1963] [Corgi]
« Răspuns #2 : 11/18/15*, 14 »
Am mutat pozele de aici pe photobucket, acum se vad.
Voi continua sa fac asta si la celelalte topic-uri unde pozele nu se vad.