Autor Subiect: Vechi moderatori ai forum-ului - impresii, amintiri, sugestii  (Citit de 15905 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Domnilor,

Infiintez acest subiect datorita faptului ca in lunga sa istorie de aproape 8 ani, forum-ul Miniauto a beneficiat de serviciile unei serii de moderatori care din diferite motive, au renuntat la aceasta functie de-a lungul timpului.

Inevitabil, dupa aceasta experienta dura si inedita, sunt sigur ca fiecare a ramas cu impresii si amintiri personale de neuitat, chiar sechele as putea spune ;)

Din acest motiv invit aiai pe toti fostii moderatori Miniauto sa discute despre acest subiect, in masura in care doresc asta si le face placere.

« Ultima Modificare: 03/01/15*, 08 de Stefan »

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
umare a cererii mele, nu mai sunt moderator miniauto;
la o săptămână după consumarea actului, vreau să fac cunoscute motivele deciziei; așadar, asta s-a întâmplat pentru că:

1 – am ratat obiectivul de a împiedica o nouă scindare a comunității miniauto;

2 – am eșuat lamentabil în încercarea de a readuce pe miniauto colecționari importanți care, pe lână prezentări, încântau și prin discurs;

3 – prezența a mai mult de un moderator este inutilă și, oricum, în prezent cea mai mare parte a sarcinilor specifice sunt îndeplinite de o singură persoană;

4 – nu vreau să fiu nesimițit pe termen lung; cererea administratorului adresată echipei de moderare de a lăsa locul liber a primit un răspuns adecvat doar din partea lui klauze, noi ceilalți tratând solicitarea cu o indiferență nelalocul ei; 

5 – se promovează fervent ideea că golul lăsat de cei care au ceva de arătat și de spus poate fi umplut cu principii ”mărețe” și norme general valabile, pe care cei chemați să le aplice abia dacă le înțeleg și care, numai și din această perspectivă, sunt lipsite de orice valoare; nu vreau să particip la așa ceva;

6 – nu împărtășesc opinia că absența prezentărilor de pe forum este total neimportantă și nu-mi place mascarea situației prin inventarea expresiei ”la trei clickuri distanță”;

7 – în nicio clipă, administratorul forumului nu a reușit să furnizeze garanții rezonabile privind menținerea unei stări normale caracterizate prin libertatea de a trata fiecare lucru la justa lui valoare (inclusiv combaterea sau măcar satirizarea tembelismului), condiție pentru evitarea prostituției mentale;

8 – echipei de moderare i s-a impus, în premieră, să se abțină de la orice referire la adresa celui direct responsabil de două dezbinări ale comunității și care iată, o reușește și pe a treia, de data asta de la distanță;

9 – a fost inventată data de 29 februarie pentru anii care nu sunt bisecți;

10 – având probleme cu justiția, subiect abordat de ștefan și ionuț, asocierea cu mine aduce prejudicii de imagine forumului.


va urma o perioadă de pauză aici; nu am de gând să-mi șterg postările; dacă se va întâmpla ca anumite imagini să nu mai poată fi văzute, atunci asta se va datora reorganizării fișierelor de pe photobucket; o astfel de situație va fi remediată;

miniauto s-a dovedit a fi un forum grozav; din păcate, e pe cale să piardă acel ceva ce l-a făcut unic și atractiv, adică să ajungă să trăiască dar fără să aibă viață în el (gen autosworld); sper să mă înșel și cu siguranță voi fi bucuros să recunosc că m-am înșelat; mi-a plăcut la nebunie să fiu aici și m-am distrat teribil; iar dacă unora li s-a părut că distracția a fost prea mare, țin să îi asigur că așa a și fost -
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline lehman25

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 212
  • Gen: Bărbat
Te bucuri de tot respectul meu.Ai renuntat absolut elegant,fara stergeri de cont sau un altfel de comportament labil si din punctul meu de vedere esti o prezenta mai mult decat agreabila.Noi restul am pierdut moderatorul Mavrodin,sper sa nu pierdem,omul Mavrodin!

"10 – având probleme cu justiția, subiect abordat de ștefan și ionuț, asocierea cu mine aduce prejudicii de imagine forumului."

Care justitie?Atat timp cat stapanul bugetarilor,recte basescu nu este cu bila la picior nu putem vorbi de justitie si nici nu vad pe cineva de aici sa ridice piatra si in caz ca o va face,intervin prompt indferent de urmari.

Offline adycoke2

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.288
  • Gen: Bărbat
  • Bonum vinum laetificat cor hominis!
Esti o persoana onorabila,prezentarile tale imi placeau si dadeau viata forumului,pacat ca,lucruri marunte, emana tensiuni inutile si ascund ,de fapt,altele, care sunt esentiale in viata si nu numai...
Succes pe mai departe!!

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
10 – având probleme cu justiția, subiect abordat de ștefan și ionuț, asocierea cu mine aduce prejudicii de imagine forumului.

Cred ca glumesti...
Ei au spus asta?

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
umare a cererii mele, nu mai sunt moderator miniauto;
la o săptămână după consumarea actului, vreau să fac cunoscute motivele deciziei; așadar, asta s-a întâmplat pentru că:
[...]

Citind acest lung text, mi-am amintit că au existat pe-aici persoane care, în ciuda unei măști onorabile și a unui comportament aparent civilizat, au girat discret (dar continuu) pe niște mitocani dispuși să jignească, să insulte și să defăimeze pe toți cei care nu erau de acord cu ei. Acele persoane pretins onorabile catalogau comportamentele îndoielnice drept libertate a spiritului și le considerau un ingredient de bază al unei atmosfere relaxate.

Bineînțeles, nu e vorba de tine, mavrodin118, tu ai fost tot timpul o persoană ok. Sper că, în locurile virtuale în care vei activa de-aici încolo, vei fi apreciat la adevărata ta valoare și vei fi admirat și validat de persoane la fel de competente și echilibrate ca tine.
« Ultima Modificare: 02/28/15*, 20 de Ionut »

Offline DannySS

  • "Don't fight a battle if you don't gain anything by winning"- Erwin Rommel
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 5.510
  • Gen: Bărbat
  • I'm not perfect but I'm LIMITED EDITION ;-)
10 – având probleme cu justiția, subiect abordat de ștefan și ionuț, asocierea cu mine aduce prejudicii de imagine forumului.

Cred ca glumesti...
Ei au spus asta?

Nu stiai??!! Atat de jos coborasera... :-X . Nu ei, ca sunt persoane ok. Altii, mitocani de-a dreptul, le-au spart conturile si postasera in numele lor.

P.S. Sugerez sa va lasati unghiile sa creasca( pentru cei care le au deja crescute, lasati-le asa, nu va mai apucati sa le taiati exact cand va sunt de folos  afro.gif )
1:24- American Dream Cars

Offline adycoke2

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.288
  • Gen: Bărbat
  • Bonum vinum laetificat cor hominis!
Cu atitudinea ta o sa-ti tai singur creaca de sub picioare snobule!!!Nu dureaza mult !!!Esti plin de ura ,iti doresc sa ai parte de ceea ce meriti...

Offline DannySS

  • "Don't fight a battle if you don't gain anything by winning"- Erwin Rommel
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 5.510
  • Gen: Bărbat
  • I'm not perfect but I'm LIMITED EDITION ;-)
Cu atitudinea ta o sa-ti tai singur creaca de sub picioare snobule!!!Nu dureaza mult !!!Esti plin de ura ,iti doresc sa ai parte de ceea ce meriti...
:-)))))))). Snobule?? Hahahahaha... Nuuu creeddd.
Bafta, Fane! Uite cu cine defilezi!  all_rite
1:24- American Dream Cars

Offline adycoke2

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.288
  • Gen: Bărbat
  • Bonum vinum laetificat cor hominis!
Esti limitat mai Daniel,iar atunci cand ramai fara cuvinte ,incepi sa injuri ca la usa cortului,atat poti,speram totusi la un progres din partea ta!
Ai grija mare insa,acum detii un forum,esti responsabil!Crezi ca poti Daniel?

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Mr. adycoke2, aveți deja un avertisment... vreți o pauză de 3 zile direct?

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
Sunt sigur ca cineva le sparge contul periodic si ca posteaza in numele acestor personalitati onorabile, bune de dat exemplu..

Offline lehman25

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 212
  • Gen: Bărbat
Au disparut din nou postarile si normal discutia a murit.Au trecut mai bine de 25 de ani si degeaba!Poate ar fi momentul sa va descoperiti.Oricine isi poate trece langa avatar iubesc,sri-ul,dna-ul (sau alte asezaminte de acest gen) si cenzurez!

Stefan unde esti?Mai scutura pomul!

Offline adycoke2

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.288
  • Gen: Bărbat
  • Bonum vinum laetificat cor hominis!
Normal,unii isi pot permite sa ma injure ca la usa cortului, fiindca ,vezi Doamne,ei au machete si daca ai asa ceva ,esti Dumnezeu, sau mai presus,iar eu ,daca vreau sa ma exprim ,primesc rapid avertisment sau sunt banat.

Offline malachi

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.341
  • Gen: Bărbat
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
Nu cred ca asta e motivul, ai si tu o colectie frumoasa, probabil e vorba de antipatie personala ;). Sunt sigur ca daca ti-ai deschide cont pe AM si ai posta machete ai fi primit cu bratele deschise.