Autor Subiect: Dl. Dilo vs. colecţionarii de 1:43  (Citit de 326853 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline klauzephoto

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.090
  • Gen: Bărbat
  • The first 50 years of childhood are the hardest...
Re: Dl. Dilo vs. colecţionarii de 1:43
« Răspuns #30 : 01/30/18*, 22 »
klauze, si-au batut joc de colectionari si cand o ardeau diecast, vezi aventadorul anniversario cu celebrele probleme care au fost tratate cu o maxima indiferenta de autoart
pai daca dupa toate astea colectionarii s-au dus si le-au dat in continuare bani....de ce s-ar mai deranja? se vor deranja cand vor fi sanctionati cumva....sa le faca si sa si le cumpere ei....sa se uite la ele si sa ramana cu privirea asa in zare intr-o dimineata cetoasa, intrebandu-se cu un ceai cald in mana: uuuundeeee.......am......gresit?

klauzephoto, andor88, collectionar - e bine că vă distraţi!  )0(

facem cu randul....ieri v-ati distrat dvs dand cu flit la toate comentariile, avem si noi dreptul, nu? sau cumva ne veti sterge iar mesajele ca nu va place cum ne sta cu sapca astazi?
Do i kill myself...or do i kill them all?...

Offline Dilo

  • BAD MOTHER FUCKER
  • Moderator Global
  • ****
  • Mesaje postate: 5.432
Re: Dl. Dilo vs. colecţionarii de 1:43
« Răspuns #31 : 01/30/18*, 22 »
E bine, e bine.

Offline klauzephoto

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.090
  • Gen: Bărbat
  • The first 50 years of childhood are the hardest...
Re: Dl. Dilo vs. colecţionarii de 1:43
« Răspuns #32 : 01/30/18*, 22 »
ne suparam, ne trece....viata e frumoasa....
Do i kill myself...or do i kill them all?...

Offline brcosminp

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.345
  • Gen: Bărbat
Re: Dl. Dilo vs. colecţionarii de 1:43
« Răspuns #33 : 01/30/18*, 23 »
ne suparam, ne trece....viata e frumoasa....
inevitabil ;D +pt maturitate !

Offline collectionar

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.650
  • Gen: Bărbat
Re: Dl. Dilo vs. colecţionarii de 1:43
« Răspuns #34 : 01/30/18*, 23 »
klauzephoto, andor88, collectionar - e bine că vă distraţi!  )0(

Eu nu mă distrez. ;D
Urmez regula...oare e bine așa?  ???


Offline klauzephoto

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.090
  • Gen: Bărbat
  • The first 50 years of childhood are the hardest...
Re: Dl. Dilo vs. colecţionarii de 1:43
« Răspuns #35 : 01/30/18*, 23 »
Eu nu mă distrez. ;D
Urmez regula...oare e bine așa?  ???



e bine man, tine minte: are fotodecupate, e rasina, e 1/43? ei bine, am o veste pentru tine: e un nimic ce zgarie retina.
Do i kill myself...or do i kill them all?...

Offline collectionar

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.650
  • Gen: Bărbat
Re: Dl. Dilo vs. colecţionarii de 1:43
« Răspuns #36 : 01/30/18*, 23 »
e bine man, tine minte: are fotodecupate, e rasina, e 1/43? ei bine, am o veste pentru tine: e un nimic ce zgarie retina.
Nu...fără fotodecupate.
Mâine îmi ajunge încă una.
O sa revin ...cu poze ...scara..producător. ..Toate cele.. ;D

Offline klauzephoto

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.090
  • Gen: Bărbat
  • The first 50 years of childhood are the hardest...
Re: Dl. Dilo vs. colecţionarii de 1:43
« Răspuns #37 : 01/30/18*, 23 »
eu zic sa lasi jucariile copilului si sa pui machete calumea aici....daca tot se zgarie pe retina, eu intentionez sa o fac magistral....
Do i kill myself...or do i kill them all?...

Offline cristiSRX

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 92
Re: Dl. Dilo vs. colecţionarii de 1:43
« Răspuns #38 : 01/31/18*, 10 »
off topic:
Se pot termina cu telenovelele astea ? Inafara de cateva persoane direct implicate nu cred ca intereseaza pe nimeni.
Va tot spalati rufele in public de cateva zile pe mai multe topicuri, lucru care nu aduce nici un beneficiu nici unui colectionar si nici forumului.

Offline klauzephoto

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.090
  • Gen: Bărbat
  • The first 50 years of childhood are the hardest...
Re: Dl. Dilo vs. colecţionarii de 1:43
« Răspuns #39 : 01/31/18*, 11 »
off topic:
Se pot termina cu telenovelele astea ? Inafara de cateva persoane direct implicate nu cred ca intereseaza pe nimeni.
Va tot spalati rufele in public de cateva zile pe mai multe topicuri, lucru care nu aduce nici un beneficiu nici unui colectionar si nici forumului.

este vorba de persoane care sint membri activi pe acest forum, iar daca ai citit de la inceput nu este ceva chiar de neglijat....cu asemenea cereri poti veni cand esti un mebru activ, nu un simplu privitor, ok? cum spunea candva un celebru, nu-ti place, mergi pe alte topicuri. oricum esti in vizita pe aici, nu esti in masura sa ne spui ce si cum.
Do i kill myself...or do i kill them all?...

Online cornel_ct

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 442
  • Gen: Bărbat
Re: Dl. Dilo vs. colecţionarii de 1:43
« Răspuns #40 : 01/31/18*, 12 »
off topic:
Daca nu sunt indiscret, ce scara colectionezi?

Offline collectionar

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.650
  • Gen: Bărbat
Re: Dl. Dilo vs. colecţionarii de 1:43
« Răspuns #41 : 01/31/18*, 12 »
off topic:
Se pot termina cu telenovelele astea ? Inafara de cateva persoane direct implicate nu cred ca intereseaza pe nimeni.
Va tot spalati rufele in public de cateva zile pe mai multe topicuri, lucru care nu aduce nici un beneficiu nici unui colectionar si nici forumului.

Nu cred ca ai înțeles ce se întâmplă.  sal'tare
Rubrica este ce ai cumpărat azi.
Am postat ce am cumpărat și am specificat ,scara,model,producător . 
E ceva greșit?  ???
« Ultima Modificare: 01/31/18*, 12 de collectionar »

Offline cristiSRX

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 92
Re: Dl. Dilo vs. colecţionarii de 1:43
« Răspuns #42 : 01/31/18*, 12 »
Nici nu am zis ca este ceva de neglijat dar nici nu aduce nici un beneficiu daca se poarta discutii in contradictoriu pe 3-4 topicuri diferite de ceva vreme. Discutati in privat, mail, chat etc. Ca sa nu mai zic ca exista si sectiune de "PROBLEME PERSONALE".

Iar argumentul tau cu privire la vechimea unui membru (fie el activ in postari sau simplu privitor) e de-a dreptul penibil. Toti avem dreptul la o parere atata timp cat nu a gresit cu nimic. Asta e ca o practica comunista des intalnita in viata de zi cu zi: "asta e locul meu de parcare fiindca locuiesc aici de 30 de ani".

... si din cate s-a observat, nici prea activ nu e bine.. vezi alt caz..

@cornel_ct: 1/18 colectionez.

Offline klauzephoto

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.090
  • Gen: Bărbat
  • The first 50 years of childhood are the hardest...
Re: Dl. Dilo vs. colecţionarii de 1:43
« Răspuns #43 : 01/31/18*, 12 »
Nici nu am zis ca este ceva de neglijat dar nici nu aduce nici un beneficiu daca se poarta discutii in contradictoriu pe 3-4 topicuri diferite de ceva vreme. Discutati in privat, mail, chat etc. Ca sa nu mai zic ca exista si sectiune de "PROBLEME PERSONALE".

Iar argumentul tau cu privire la vechimea unui membru (fie el activ in postari sau simplu privitor) e de-a dreptul penibil. Toti avem dreptul la o parere atata timp cat nu a gresit cu nimic. Asta e ca o practica comunista des intalnita in viata de zi cu zi: "asta e locul meu de parcare fiindca locuiesc aici de 30 de ani".

... si din cate s-a observat, nici prea activ nu e bine.. vezi alt caz..

@cornel_ct: 1/18 colectionez.

argumentul era despre membru activ, sau exista o discrepanta intre ce citesti si ce intelegi? Penibil esti tu cand vii de niciunde cu zero acotivitte pe acest topic si pe altele (87 de postari in 2 ani nu te califica la mebru activ) si spui ca esti deranjat....dragul meu, citeste altceva si lasa baietii mari sa se joace cu jucariile lor...vrei sa te joci cu noi, vino cu ceva la masa...altfel, te bagi in seama aiurea si iti iei hep.
Am inteles ca nu postezi machete....nu postezi mai nimic....nu contribui cu nimic aici....ai macar opinii personale despre machete? ceva care sa ajute de exemplu un coleg (de care iti pasa atata de mult ca sint deranjati de discutiile astea) in achizitionarea unei machete? Ai adus ceva folositor pe aici? intreb si eu, ca la din astea aveti pareri cu totii astia de pe margine....
« Ultima Modificare: 01/31/18*, 12 de klauzephoto »
Do i kill myself...or do i kill them all?...

Online cornel_ct

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 442
  • Gen: Bărbat
Re: Dl. Dilo vs. colecţionarii de 1:43
« Răspuns #44 : 01/31/18*, 12 »
@cornel_ct: 1/18 colectionez.
In acest caz iti inteleg reactia, poate pentru tine miniaturile de la celelalte scari mai mici decat 1:18 sunt "nesemnificative" sau prea "inzorzonate" etc.
Noi, cei care colectionam la 1:43 suntem deranjati de unele pareri cu iz de jignire la adresa noastra, iar unii colegi cu activitate consistenta pe acest forum au reactionat, pe buna dreptate, motivat.
Sper ca nu am facut greseli gramaticale sau de ortografie. Daca da, rog colegii sa ma corecteze.