Autor Subiect: PROBLEME/RECLAMATII COMENZI colective Modelissimo.de/ck-modelcars/MCW  (Citit de 6430 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Darius DMS

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 130
Sunt singurul de pe aici care nu si-a primit machetele de la comanda din decembrie?!Au trecut ceva saptamani si mie tot nu mi-au ajuns..Stie cineva care e treaba?Am incercat sa il sun pe the1 si sa ii dau PM si vad ca tot cu buza umflata am ramas..
« Ultima Modificare: 01/28/15*, 23 de the1 »

Offline larson

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 591
  • Gen: Bărbat
  • Die Hard With A Vengeance
Re: Re: COMANDA colectiva Modelissimo.de
« Răspuns #1 : 01/28/15*, 15 »
 priest
Great people talk about ideas.
Average people talk about things.
Small people talk about other people.

Offline laurcris71

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 332
  • Gen: Bărbat
  • Xsara driver
Re: Re: COMANDA colectiva Modelissimo.de
« Răspuns #2 : 01/28/15*, 15 »
Sunt singurul de pe aici care nu si-a primit machetele de la comanda din decembrie?!Au trecut ceva saptamani si mie tot nu mi-au ajuns..Stie cineva care e treaba?Am incercat sa il sun pe the1 si sa ii dau PM si vad ca tot cu buza umflata am ramas..
De unde esti ? Eu stau aproape de Cristi si l-am luat dupa vreo 10 zile de la sosire, iar de cateva zile Cristi e bolnav. Lasa-i mesaj ca raspunde, noaptea, dimineata cand intra.

Offline Darius DMS

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 130
Re: Re: COMANDA colectiva Modelissimo.de
« Răspuns #3 : 01/28/15*, 17 »
De unde esti ? Eu stau aproape de Cristi si l-am luat dupa vreo 10 zile de la sosire, iar de cateva zile Cristi e bolnav. Lasa-i mesaj ca raspunde, noaptea, dimineata cand intra.
Sunt din Botosani.I-am lasat..Inteleg daca e bolnav sau are treaba,mi-a zis ca si-a schimbat locul de munca si l-am inteles,dar daca tot a spus ca le-a pus a 2a oara de joi,ar fi trebuit sa le am de atunci..

Offline kro94f

  • Florin
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 557
  • Gen: Bărbat
  • Alfa Romeo 156 | Range Rover L322
Re: Re: COMANDA colectiva Modelissimo.de
« Răspuns #4 : 01/28/15*, 18 »
Ai incercat sa mergi la posta sa intrebi? Poate nu ti-a venit avizul acasa, dar coletul este deja la oficiul postal.
EX : Dacia 1300 | Audi 100 Avant C2 1.6 & 2.0 | Dacia Nova | Opel Omega A 1.8 T | Mercedes-Benz 307D | Opel Astra F Caravan 1.6i | Rover 75 1.8 | Citroen C5 2.0 HDI

Offline Darius DMS

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 130
Re: Re: COMANDA colectiva Modelissimo.de
« Răspuns #5 : 01/28/15*, 18 »
Sun zilnic la posta si imi spun ca nu a ajuns..M-am gandit si la faptul ca s-ar putea sa se fi pierdut coletul,dar ma indoiesc..

Offline laurcris71

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 332
  • Gen: Bărbat
  • Xsara driver
Re: Re: COMANDA colectiva Modelissimo.de
« Răspuns #6 : 01/28/15*, 19 »
Sunt din Botosani.

Completeaza si la profil. Si cum zice colegul Florin, incearca si la oficiu, poate nu a lasat postasul avizul.

Offline Darius DMS

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 130
Re: Re: COMANDA colectiva Modelissimo.de
« Răspuns #7 : 01/28/15*, 19 »
Dupa cum am spus mai sus,am sunat si mi s-a zis acelasi lucru.Mai nou,doamna de la posta nici nu mai asteapta sa ii zic "buna ziua" ca imi si zice "N-ai primit nimic"..

Offline vali_slayer

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 113
  • Gen: Bărbat
Re: Re: COMANDA colectiva Modelissimo.de
« Răspuns #8 : 01/28/15*, 19 »
Sa inteleg ca joia trecuta ti l-a expediat a doua oara? Prima data l-a primit retur?

Offline Darius DMS

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 130
Re: Re: COMANDA colectiva Modelissimo.de
« Răspuns #9 : 01/28/15*, 19 »
Exact.Asa mi-a spus el..

Offline Enache Robert

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
  • Gen: Bărbat
  • Nu lasa pe maine ce poti cumpara azi!
Re: Re: COMANDA colectiva Modelissimo.de
« Răspuns #10 : 01/28/15*, 20 »
daca nu ti-a ajuns probabil o sa-l primeasca iar retur! intereseaza-te la ce oficiu postal este arondata adresa ta...! eu am asteptat dupa un colet 2 saptamani la o posta langa blocul meu si la fel imi zicea doamna de la ghiseu ”n-ai primit nimic”... si de fapt adresa mea era arondată la alt oficiu postal cateva strazi mai incolo! totusi...daca iei legatura cu the1 si iti spune ca i-a venit iar retur...iti recomand sa il puna pe alta adresa...al unui prieten de-al tau...etc.! bafta

Offline CALIN 79

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.134
  • Gen: Bărbat
  • VW driver
Re: Re: COMANDA colectiva Modelissimo.de
« Răspuns #11 : 01/28/15*, 20 »
Sfatul meu e sa ti-l puna pe curierat (fan/cargus/nemo/etc) daca si a doua oara ii ajunge inapoi retur. Asa esti mult mai sigur si il primesti a doua zi, nu trebuie sa mai astepti atat, cand ajunge coletul la ei baietii te suna sa vada daca esti acasa sa ridici coletul, platesti si aia e. Succes!
Mai.............................in viata conteaza un singur lucru............................habar n-am care e ala.........

Offline Darius DMS

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 130
Re: Re: COMANDA colectiva Modelissimo.de
« Răspuns #12 : 01/28/15*, 20 »
Deocamdata nu imi raspunde la telefon..Mi-a raspuns azi sotia/prietena/sora/cine o fi fost si mi-a zis sa sun dupa 6,dar fara succes..O sa sun maine la posta din oras si o sa vad ce imi spun si ei..Multumesc de sfaturi!

Offline the1

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.840
  • Mr. Anderson
Re: Re: COMANDA colectiva Modelissimo.de
« Răspuns #13 : 01/28/15*, 21 »
Pachetul a revenit, din motive straine de mine, din nou. Nu inteleg cum asa repede, insa. Am gasit avizul marcat cu R, la cutie. In aceasta dupa-amiaza ti l-am retrimis prin Fancurier, sa evitam alte probleme. Transportul nu te costa nimic. Nu am putut intra azi pe forum, iar telefonul, intr-adevar, l-am uitat acasa, inca de dimineata.
« Ultima Modificare: 01/28/15*, 21 de the1 »

Offline Darius DMS

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 130
Re: Re: COMANDA colectiva Modelissimo.de
« Răspuns #14 : 01/28/15*, 21 »
Te-am sunat acum minute si degeaba..Cat despre adresa,eu nu inteleg ce are adresa data de mine de nu o accepta cei de la posta.Pe adresa asta primesc de ani de zile si e prima oara cand se intampla asa ceva si nici nu cred ca am scris-o gresit..Dar fie,astept coletul si sper sa fie totul in regula..

Imi cer iertare fata de moderatori si fata de membri pentru tot ce s-a intamplat pe aceast topic..