Autor Subiect: PLECĂM SAU MAI STĂM?  (Citit de 14136 ori)

0 Membri şi 7 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #30 : 12/26/13*, 02 »
mavrodin118, DannySS, johann.nunweiller: 3 useri sursă a evenimentelor neplăcute din ultima vreme petrecute pe forum; cel puțin, asta e opinia conducerii forumului, exprimată fără ocolișuri în cursul zilei de azi, 25.12.2013; ceva mai voalată a fost invitația de a ne lua bagajele și a pleca pentru a face astfel loc celor care vor să posteze prezentări dar sunt împiedicați de prezența noastră;

pentru că ținem (enorm) la acest forum, dorindu-i tot binele din lume, dar și deoarece dragoste cu sila nu se face (altfel ies copii bâlbâiți), rog toți membri interesați să exprime liber o opinie în acest caz: PLECĂM sau RĂMÂNEM?

promitem să nu facem niciun comentariu, indiferent de pozițiile exprimate; vă mulțumim!

TRIO DO-RE-MI

Paaaaaa! Sa nu-l uitati pe Dilo, sa va modereze acolo unde plecati.



Ps: Vorbind serios, dupa 2 dintre voi mi-ar parea rau din anumite privinte. ;)

gabriel43

  • Vizitator
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #31 : 12/26/13*, 09 »
pana la urma, intrebarea asta cui ii este adresata?  celor 3?
daca da,de ce va bagati toti ca musca fara nici o treaba?  e hotararea lor, sunt majori si vaccinati iar parerea voastra nu cred ca ar inclina balanta in vreo parte.


Adi, cu tot respectul, daca intrebarea era pentru ei trei o faceau intr-o conversatie privata, la telefon, m.p., wasapp, etc.
Dar,dupa cum bine spui, hotararea e luata...topicul asta e asa...  :/()?!?
« Ultima Modificare: 12/26/13*, 11 de Gabriel. »

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #32 : 12/26/13*, 13 »
pana la urma, intrebarea asta cui ii este adresata?  celor 3?
.............

Nu, este adresate DE CATRE unul din cei 3, in numele lor banuiesc, pentru ca ceilalti forumisti sa-si exprime o parere cat de cat avizata.

Totusi, acum arata ca un fel de "PLECĂM SAU NU MAI STĂM".

« Ultima Modificare: 12/26/13*, 14 de Stefan »

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline adibutcovan

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 306
  • Gen: Bărbat
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #33 : 12/26/13*, 14 »
pai daca intrebi cercul lor de prieteni clar vor sta
daca intrebi dusmanii, aia sigur vor zice   ok
doar ei pot hotari
nimeni nu este in masura sa decida pt. ei

Offline Dilo

  • BAD MOTHER FUCKER
  • Moderator Global
  • ****
  • Mesaje postate: 5.432
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #34 : 12/26/13*, 14 »
Paaaaaa! Sa nu-l uitati pe Dilo, sa va modereze acolo unde plecati.


Vezi ca s-ar putea sa pleci tu inaintea mea ...

Offline lehman25

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 212
  • Gen: Bărbat
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #35 : 12/26/13*, 14 »
Am stat toata seara citind cat mai mult din ce s-a postat pe autosworld.eu
Concluzia,nu fugi de miniauto si dai imediat copy/paste la script si continutul lui.Pleci sa faci ceva mai deosebit si pe cat posibil mai bun.Cert este ca multi de aici au cont si acolo,unde e adevarat sunt mult mai rezervati in declaratii, un exemplu ar fi Gabriel.
Negustorii prezenti aici sunt si acolo,unii cu preturi chiar mai mici, o fi disperarea!Una peste alta acolo e o unitate militara gen PD-L,pe cand aici seamana mai mult a CPUN si nu ai cum sa nu alegi acest loc,macar democratia e mai vizibila.Asa incat Dan,de plecat unde si de facut ce?

Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #36 : 12/26/13*, 15 »

Vezi ca s-ar putea sa pleci tu inaintea mea ...

Hai, plecam impreuna? M-as sacrifica ca sa fac un bine colegilor de forum...

Offline Dilo

  • BAD MOTHER FUCKER
  • Moderator Global
  • ****
  • Mesaje postate: 5.432
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #37 : 12/26/13*, 15 »
Pai colegii de forum carora vrei sa le faci un bine, deja nu mai sunt pe aici.
Sunt pe forumul unde domneste armonia si va simtiti toti bine ...

Offline MarcoPolo

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 306
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #38 : 12/26/13*, 16 »
Ramineti domnilor,ramineti doar nu dati ascultare unor nulitati. Piniuli plictiseala mare ?

Offline LawNew

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 48
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #39 : 12/26/13*, 16 »
Am stat toata seara citind cat mai mult din ce s-a postat pe autosworld.eu
Concluzia,nu fugi de miniauto si dai imediat copy/paste la script si continutul lui.Pleci sa faci ceva mai deosebit si pe cat posibil mai bun.Cert este ca multi de aici au cont si acolo,unde e adevarat sunt mult mai rezervati in declaratii, un exemplu ar fi Gabriel.
Negustorii prezenti aici sunt si acolo,unii cu preturi chiar mai mici, o fi disperarea!Una peste alta acolo e o unitate militara gen PD-L,pe cand aici seamana mai mult a CPUN si nu ai cum sa nu alegi acest loc,macar democratia e mai vizibila.Asa incat Dan,de plecat unde si de facut ce?

in primul rand mersi pentru vizita si reclama gratuita...indiferent  ca e pozitiva sau negativa tot reclama ramane.

Autosworld ca nume exista de ceva ani - si este blogul meu personal - si nu cred sa fie copy/paste....forumul ASW a fost creat pentru oamenii culmea...izgoniti de aici tot de voi si a crescut prin efortul acelor oameni care au fost considerati un nimeni aici.

In democratie, cand un stat se impute...nu toata lumea fuge din tara respectiva ci asteapta cuminte 4 ani si schimba conducerea nu tara :)...cam acelasi lucru s-a intamplat si cu forumul respectiv. Softul e open source, tema este default...deci nu vad care ar fi problema....pana la urma conteaza continutul si oamenii care formeaza o comunitate....sau inca si dupa 23 de ani de la revolutie ne uitam tot dupa ambalajul cel mai lucios.

Faptul care ma amuza teribil este comportamentul pueril si infantil al multor useri de pe aici (probabil nostalgici dupa mirc si hi5)...in loc sa va intereseze machetele/masinutele si prezentarile din colectii va pasa mai mult de ce se intampla peste gard si in loc sa criticati constructiv o colectie sau sa indrumati un nou colectionar in aceste taine...voi ii criticati comportamentul omului respectiv si ce face in viata reala...pai cu astfel de comportamente voi reusiti sa indepartati useri de pe acest forum.

O alta chestie care nu o inteleg este de ce exista aceasta invidie ca un user activeaza acolo si acolo, ca pleaca de aici si se duce nu stiu unde...pana la urma ambele forumuri sunt comunitati non-profit - deci nu produc nici un ban pentru nimeni (ci doar inghit) - adica nu conteaza ca au 100 sau 5000 de useri sau milioane de afisari.

Astfel de comunitati se creeaza pe afinitati, prietenii si ele apar ca o necesitate a mediului online de exprimare publica...e normal ca intr-o comunitate gen ASW sa existe mai multi colectionari preocupati de masina nationala pentru ca asta a si fost subiectul principal de formare al lui (chiar natural daca stau sa ma gandesc ca traim in Romania unde inca mai exista Dacia si a insemnat ceva pentru multi dintre locuitorii acestei tari)- poate in viitor se va modifica ponderea...insa adevarul din acest moment asta este.

Ce pot sa va zic decat bafta in continuare...si incercati sa o lasati mai usor cu atacurile la persoana si discutiile inutile si puerile - asa nu faceti decat sa indepartati mai multa lume de aici...incercati sa va axati pe discutiile despre machete...pana la urma asta e scopul acestui forum nu? :))
« Ultima Modificare: 12/26/13*, 16 de LawNew »
"Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare."

Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #40 : 12/26/13*, 16 »
Ramineti domnilor,ramineti doar nu dati ascultare unor nulitati. Piniuli plictiseala mare ?

Hai ca in 2 minute ti-am parcurs istoricul pe forum si m-am lamurit cine e nulitate p-aci. Totusi nu mi-am dat seama de unde aceasta inclinare spre pupincurism spre cei din gasca vesela... 

Offline MarcoPolo

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 306
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #41 : 12/26/13*, 16 »
In alta ordine de idei,toti cei care cer sa plece oamenii de pe forum,va asteptam la prima intilnire din ianuarie.Sa va faceti plingerile personal. Si atunci sa va vad,ca de poezie ne-am saturat.

Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #42 : 12/26/13*, 16 »
Hopaaa , altu dur...
Cum era?" Pumnii mei minte nu are... " ?
A, m-am prins cu pupincurismul. Ai participat si tu la informale. Te-au lasat sa atingi machetele?
« Ultima Modificare: 12/26/13*, 16 de Piniuli »

Offline MarcoPolo

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 306
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #43 : 12/26/13*, 16 »
Asculta Piniuli,iti atrag atentia in mod foarte serios ca nu te-am jignit cu nimic.Daca vrei ca cei trei oameni sa plece vino si spune-o personal.Intilnirile din Bucuresti sint publice,nu te tine nimeni.

Offline lehman25

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 212
  • Gen: Bărbat
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #44 : 12/26/13*, 16 »
"in primul rand mersi pentru vizita si reclama gratuita...indiferent  ca e pozitiva sau negativa tot reclama ramane."

Stiu ca la moda sunt reclamele dar nu este vorba nicicum de asta,din pacate nu mai reusim se facem diferenta intre constatari si reclame,avizi fiind de bagari in seama.Nu stiu istoria cu blog-ul extins in forum dar sesizez usor amuzat cat de sfatos esti in ale machetelor si scopului acestui forum.Parca e prea mult in conditiile in care patronezi o unitate militara plina de UNPR-isti ce cu drag ii ti la piept.
Pe o gasca de tradatori niciodata nu-ti vei face o armata!
P.S. In loc de LawNew,era mai cool si mai pe intelesul tuturor - Oprea !Cunoscatorii stiau imediat despre ce este vorba si amatorii imediat bazaiau la functii!