Autor Subiect: Prezentare si constructie kit 1:8 - ZIS 110 - DeAgostini/IXO  (Citit de 10589 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
In cazul in care nu e gresit proiectata macheta, ceea ce nu cred, este acea chestie rotunda intre grila si manerul din stanga. Cum sa-i zic altfel?  ???

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
In cazul in care nu e gresit proiectata macheta, ceea ce nu cred, este acea chestie rotunda intre grila si manerul din stanga. Cum sa-i zic altfel?  ???
Ma refeream ca este mai usor de manipulat daca era o macara, decat acel buton cu striatii (asemanator celor de la aparatele de radio vechi).
Am toata icnrederea ca cei ce au facut proeictul machetei stiu mai bine decat mine.

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Poate era acționat... electric?

Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
Se poate si aia... ca geamurile portierelor erau electrice.

Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
La numarul 57 vine bancheta din fata. Aceasta este frumos realizata, moale si cauciucata, dar vine dintr-o singura bucata, probabil asamblarea sa ar pune probleme unor colectionari amatori.




Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
La numerele 58-60 primim si bancheta din spate, cu cotiera si scrumiere. Bancheta vine aproximativ montata, dar ii adaugam cotiera mobile si scrumierele care se deschid.

 

 

 

 

 

Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
La numerele 61 - 64 vine bordul masini. Torpedoul se poate deschide si avem si un buton in bord, pt actionarea farurilor.