Autor Subiect: DeAgostini Romania - Colectia " Automobile de vis"  (Citit de 105037 ori)

0 Membri şi 7 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline cob13

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 50
  • Gen: Bărbat
    • Emanuel Photography
Sa primesc, eu am vazut multe taxiuri de la 50 in sus :) si nu numai, daca va supara adevarul imi pare rau  :/()?!?

Offline maxel1217

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.563
  • Gen: Bărbat
Daca gasiti prin Bucuresti(zona Berceni cu precadere) va rog sa-mi spuneti unde pot gasi noile machete!!!

Va multumesc.

Stima!!!
Pasiunea mea: Machetele Auto Anii '20 - '40, ce mai ani taica !!!  8)


Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Iata si "studiul de piata" aferent  afro.gif

http://autosworld.eu/2012/09/24/colectia-deagostini-automobile-de-vis-studiu-de-piata/

daniel234,
parca am recunoscut o poza ;)

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline daniel234

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 449
  • Gen: Bărbat
da...am postat vestea lansarii si pe forum.ro-trans...si de acolo au luat poza....
Un schelet intra intr-un bar si cere barmanului o cola si un mop.

 "Exista 2 lucruri nemarginite pe aceasta lume:universul si prostia omeneasca.Cu toate ca in privinta primeia am unele indoieli." (Albert Einstein)

Offline AdyAero

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 3.265
  • Gen: Bărbat
  • 1:72
OldHamner in bulgaria colectile de care vb tu nu sunt deagostini sunt amercom mai slabe si mai ieftine nu are legatura cu taxi dea care vor avea postament. bafta. 
In Rusia si Cehia colectiile DeAgostini nu au postament ca la noi sau la Bulgari. Vin doar in blister fara baza de expunere. Depinde de la tara la tara.

VIPER

  • Vizitator
Nici in Polonia sau Ungaria ;)

Offline Prognosis

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.822
  • Gen: Bărbat
    • Trenuletelele mele, Diorama de la Slobozia, Tunari DeAgostini
Din ce vad la revista, eu mi-as dori doar Aston Matrin si Jaguarul! Din pacate nu iese si la Calarasi asa cum s-a vorbit  ???

Offline benny30

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 736
 Singura modalitate de a afla unde se gasesc ,este sa postam aici,pentru ca cei de la deagostini pentru a nu stiu cata oara mie personal mi-au demonstrat ca nu stiu de capul lor,am sunat joia trecuta mi-a raspuns o "tanti" dupa ce m-a tinut 10 minute la telefon cu fel si fel de intrebari,unde am cautat ,din ce oras sunt, mi-a zis ca a doua zi de dimineatza (adica vinerea trecuta) o sa fie si in Craiova la chioschiuri.A venit si ziua de vineri,cauta din nou in jumate de oras,nimeni nu stia nimic,am sunat din nou la deagostini,raspuns prompt: nu detinem nici o informatie despre aceasta colectie.Am trimis mail cu o intrebare scurta: in ce orase si judete a aparut colectia?, raspuns pompt din nou : la Cluj ploua ,la noi e cald, va dorim o zi frumoasa,despre colectie nu detinem informatii.
 Eu am primit un numar din Brasov si mi-am cumparat azi din Slatina unul personal,deci Brasov si Slatina sunt sigur, in Craiova nu se gasesc,decat cateva propabil "aterizate" din greseala pe la nu stiu ce chiosc prin centru.

Offline Gabriel27

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 462
  • Gen: Bărbat
raspuns prompt: nu detinem nici o informatie despre aceasta colectie.

Acelaºi rãspuns l-am primit ºi eu. Pe lângã acest rãspuns, am fost sfãtuit sã revin cu un telefon în 1-2 sãptãmâni poate vor afla ceva pânã atunci. Am fost rugat sã trimit mail, dar sunt sigur cã nu rezolvam nimic nici aºa. Nu prea au habar de ei, cel puþin firma de consultanþã cu care au colaborarea nu primeºte informaþii bune de la sediu. Eu sunt din Ploieºti ºi pe aici nu am vãzut pe la chioºcuri colecþia asta.

Offline SCANIA R 730

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 60
  • Gen: Bărbat
 O informatie care sper sa ii ajute pe colectionarii inraiti : in BRASOV inca se mai gasesc ! Asa ca in WEEK-END fuga la munte! ;)

Offline Prognosis

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.822
  • Gen: Bărbat
    • Trenuletelele mele, Diorama de la Slobozia, Tunari DeAgostini
Pacat ca nu se gestioneaza bine ceea ce fac. Parca in dorul lelii anunta orasele si nu apar in acele orase. Si pagina DeAgo Romania e de mare rusine! Nu vezi modelele, nu vezi locatiile, e facuta in scarba. Daca asta meritam, asta primim!
As fi vrut si eu macar doua trei din modele de pe coperta, dar din pacate, desi au anuntat Calarasi pe lista, am fost ieri in Clarasi si nicaieri la difuzori nu au auzit de colectia asta DeAgo, mai mare rasul!

Offline Prognosis

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.822
  • Gen: Bărbat
    • Trenuletelele mele, Diorama de la Slobozia, Tunari DeAgostini
Singura modalitate de a afla unde se gasesc ,este sa postam aici,pentru ca cei de la deagostini pentru a nu stiu cata oara mie personal mi-au demonstrat ca nu stiu de capul lor,am sunat joia trecuta mi-a raspuns o "tanti" dupa ce m-a tinut 10 minute la telefon cu fel si fel de intrebari,unde am cautat ,din ce oras sunt, mi-a zis ca a doua zi de dimineatza (adica vinerea trecuta) o sa fie si in Craiova la chioschiuri.A venit si ziua de vineri,cauta din nou in jumate de oras,nimeni nu stia nimic,am sunat din nou la deagostini,raspuns prompt: nu detinem nici o informatie despre aceasta colectie.Am trimis mail cu o intrebare scurta: in ce orase si judete a aparut colectia?, raspuns pompt din nou : la Cluj ploua ,la noi e cald, va dorim o zi frumoasa,despre colectie nu detinem informatii.
 Eu am primit un numar din Brasov si mi-am cumparat azi din Slatina unul personal,deci Brasov si Slatina sunt sigur, in Craiova nu se gasesc,decat cateva propabil "aterizate" din greseala pe la nu stiu ce chiosc prin centru.
La deAgo romania, cel putin la comunicare, toti sunt varza! Au niste pipite care habar nu au ce sa raspunda. Situl e varza, comunicarea e varza, revistele sunt redactate varza, mai bine scoteau o colectie pe baza de varza, muraturi si retete culinare!

Offline Only24

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.676
  • Gen: Bărbat
  • 1:24 Proportia Perfecta
La deAgo romania, cel putin la comunicare, toti sunt varza! Au niste pipite care habar nu au ce sa raspunda. Situl e varza, comunicarea e varza, revistele sunt redactate varza, mai bine scoteau o colectie pe baza de varza, muraturi si retete culinare!

Nu e doar la deAgo asa si la Atlas e la fel  :D asa ca inca 20 de ani si va fi ca in Slovacia sau Ungaria  :/()?!? .Sau poate se vor misca mai bine cand va aparea o concurenta si pentru ei.Hai Amercom vino si la noi odata  ;D  <-o

Fan F.M.+D.M.+C.M.C

Offline Prognosis

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.822
  • Gen: Bărbat
    • Trenuletelele mele, Diorama de la Slobozia, Tunari DeAgostini
Buna ziua,
 
          Pentru colectia Automobile de vis, nu se pot inregistra abonamente, insa nici comenzi deoarece numerele colectiei sunt indisponibile in stoc.

Va dorim o zi placuta!
 
Oana Costache
DeAgostini Customer Service