Autor Subiect: machete de vanzare online  (Citit de 4062 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline doritos

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
machete de vanzare online
« : 02/12/14*, 10 »
As vrea sa imi fac un site cu machete si sper sa reusesc sa le si vand. Eyu sunt pasionat de ele cam de 3 ani si am mai vandut pe ici colo, dar ma gandeam ca de pe un site e mult mai ok si mai organizat, plus ca asa am unde sa aexpun si sa vand. Ma poate ajuta cineva cu cateva idei despre un magazin online, cam ce-as avea nevoie si daca ar trebui sa apelez la o firma de servicii web, design etc. ? Apreciez si raman recunoscator tuturor celor care ofera cateva minute sa imi scrie aici.

Offline ekofresh

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.312
  • Gen: Bărbat
Re: machete de vanzare online
« Răspuns #1 : 02/12/14*, 11 »
http://www.autoart.ro/

http://www.hobbyshop.ro/

Ai doua exemple mai sus, ideal ar fi sa vorbesti cu cineva care se ocupa de asa ceva adica de site-uri/web design. Din ce stiu costurile se ridica undeva la +300e, sari binisor de 1000lei si ar fi indicat si ideal sa ai o societate sau sa fii pfa. Asa ca idee, daca nu ai un parteneriat cu un furnizor care sa iti ofere preturi relativ bune, e dificil sa speculezi pentru ca nu vei dispune de un stoc permanent si actualizat, mai ales pentru a amortiza costul site-ului.
Daca nu vrei s-o faci ca pe o mica afacere si vrei doar sa iti vinzi colectia sau sa faci o mica specula, rezuma-te la site-uri specializate cu anunturi, forumuri si posibil un blog de vanzari. Blog-ul ar fi o cale si o incercare de testare a unui viitor site.

Offline kro94f

  • Florin
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 557
  • Gen: Bărbat
  • Alfa Romeo 156 | Range Rover L322
Re: machete de vanzare online
« Răspuns #2 : 02/12/14*, 11 »
EX : Dacia 1300 | Audi 100 Avant C2 1.6 & 2.0 | Dacia Nova | Opel Omega A 1.8 T | Mercedes-Benz 307D | Opel Astra F Caravan 1.6i | Rover 75 1.8 | Citroen C5 2.0 HDI

Offline doritos

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
Re: machete de vanzare online
« Răspuns #3 : 02/24/14*, 15 »
Am un buget pe care l-am rezervat unei astfel de cheltuieli, insa e o suma destul de mare. Imi doresc un magazin online, sa vand si sa am trafic. Imi doresc foarte tare asta. Nu vreau specula, am sa risc si am sa contactez o firma, sper sa gasesc una serioasa. De aceea am apelat la voi, i speranta ca imi veti da niste sugestii :) Multumesc pentru lamurire si timp. M-a luminat putin ;) Cine mai are niste idei, il rog sa posteze.

Offline buruceagga

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.376
  • Gen: Bărbat
  • Colectionar LOGAN 1:43
Re: machete de vanzare online
« Răspuns #4 : 02/24/14*, 15 »
Sa fie cu noroc!!!! Ce am vazut afara .... cel mai bine merge UN MAGAZIN dublat de un magazin virtual ca la colegii bulgari

Offline doritos

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
Re: machete de vanzare online
« Răspuns #5 : 02/27/14*, 13 »
Da, sper sa reusesc pentru ca am planuri mari, sa spun asa :) Sigur ca veniturile sunt cu mult mai semnificative intr-un magazin virtual daca ai ce cere si publicul. Sper sa ajung la cei pasioanti si stiu domeniu si ei. Ma gandeam la cei de la firma Claus WEb.ro, daca ii stie cineva ii rog sa imi lase o parere, pentru ca stiu de mult ca sunt seriosi la partea cu asistenta, iar preturile sunt acceptabile, fata de calitatea si preturile altora.