Autor Subiect: PLECĂM SAU MAI STĂM?  (Citit de 14089 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline PaulIP

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.263
  • Gen: Bărbat
  • Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #15 : 12/25/13*, 19 »
Lehman, n-ar strica sa-l insotesti ;)
De ce ?
Pasiunile ne definesc, ne apropie, ne fac sa privim viata intr-un mod propiu si... nu ne fac sa imbatranim degeaba!

Online johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #16 : 12/25/13*, 19 »
Bai ksm iarasi faci bale la Pisi de ne era rusine cu tine la masa?
Sau te faci ca uiti?
De acum nu te bag in seama ca s au imflat biscutii si grisul in tine si esti pericolos cu bmw ula...
« Ultima Modificare: 12/25/13*, 19 de johann.nunweiller »

Online johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #17 : 12/25/13*, 19 »
Ce era de spus ai spus bine in prima postare, Dan.

Offline adrianvasi

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 594
  • Gen: Bărbat
  • Vizitator
    • Golf Family Diecast
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #18 : 12/25/13*, 19 »
Luati individual toti sunteti de treaba. Ca echipa sunteti creme de la creme si aveti o problema daca s-ar vota echipa.

klauze

  • Vizitator
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #19 : 12/25/13*, 19 »
deci ma duc si o rezolv pe pisi si va povestesc cum e. Si incheiem subiectul pisi.
voi 3 de colo!!! ce v-a apucat ma?

gabriel43

  • Vizitator
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #20 : 12/25/13*, 19 »
Dane(Mavrodin), nu am inteles niciodata de ce te-ai alaturat acestui "trio"... Hai sa fim seriosi, cred ca tu ai fi bine primit pe celelalte forumuri, in schimb ceilalti doi ...

Offline adrianvasi

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 594
  • Gen: Bărbat
  • Vizitator
    • Golf Family Diecast
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #21 : 12/25/13*, 19 »
Eu cred ca ar fi corect sa faceti un pool de vot cu un termen pana la care s-ar putea vota. Asta daca chiar vreti sa vedeti cum stati cu adevarat.

klauze

  • Vizitator
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #22 : 12/25/13*, 19 »
deci stai sa inteleg.....mirci a sters conturile si a plecat.
din cele 6 sterse, 3 se gandesc ca era mai bine sa ramana sterse? pai atunci mirci nu a fost total pe langa. eu asta inteleg.....

Offline Miria

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 285
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #23 : 12/25/13*, 19 »
De Craciun in loc sa stati la masa cu familia, voi aveti divergente.Mie mi-ar parea rau daca ar pleca oricare dintre cei 3 mentionati.Cei drept ma deranjeaza aluziile la adresa marcii Dacia, in special latrina Logan, chiar si daca e doar o ironie la cei de pe autosworld, mi se pare jignitor la adresa posesorilor de Dacia.Mi-ar fi placut sa imi prezint colectia aici, dar nu cred ca ar fi vizionata pentru ca e prea mult smen' si caterinca de pomana.Am incercat pe autosworld, dar acolo doar R12 conteaza, aceeasi macheta Solido depasita, in mii de culori si variante, asa am renuntat prezentandu-mi colectia pe siteul meu.

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #24 : 12/25/13*, 21 »
Desi eu nu mai postez pe aici, nu pot sa nu remarc ceva amuzant si trist in acelasi timp.

Am contribuit, alaturi de Stefan, Ionut (dar si alte persoane care au plecat intre timp) la ridicarea acestui forum, primul de profil din Romania. Am muncit vreo trei ani la el. Am plecat, alaturi de altii, dupa marea invazie daciota - cum o numesc unii - cand situatia scapase de sub control si Stefan nu ne lasa sa punem piciorul in prag.

Pe langa generatia daciota s-a format o noua generatie de colectionari, formata printre altele si de cei trei colectionari vizati de acest topic. Au reusit sa-i fugareasca pe ceilalti, care au cerut azil politic pe un alt forum. Intr-un final, noua generatie e pe cale sa-si ia talpasita, foarte probabil pe un nou forum.

Ionut are dreptate cand spunem ca suntem o mana de colectionari imprastiati in alte directii, dar e greu sa te intelegi cu toata lumea aici, unde in general domneste haosul. Forumul asta incepuse ca ceva foarte frumos. Acum, lumea se balacareste de sarbatori...

Offline bezz

  • Fool member
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.055
  • Gen: Bărbat

Offline bezz

  • Fool member
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.055
  • Gen: Bărbat
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #26 : 12/25/13*, 23 »
De Craciun in loc sa stati la masa cu familia, voi aveti divergente.Mie mi-ar parea rau daca ar pleca oricare dintre cei 3 mentionati.Cei drept ma deranjeaza aluziile la adresa marcii Dacia, in special latrina Logan, chiar si daca e doar o ironie la cei de pe autosworld, mi se pare jignitor la adresa posesorilor de Dacia.Mi-ar fi placut sa imi prezint colectia aici, dar nu cred ca ar fi vizionata pentru ca e prea mult smen' si caterinca de pomana.Am incercat pe autosworld, dar acolo doar R12 conteaza, aceeasi macheta Solido depasita, in mii de culori si variante, asa am renuntat prezentandu-mi colectia pe siteul meu.

Eu as vrea sa-ti vizionez colectia aici, si nu sunt singurul. Hai doctore, te mai lasi invitat mult?
Ps nu prea am vazut caterinca pe sectiunea prezentari, asta mai lipsea...

Offline ianus1874

  • Senior Member
  • ****
  • Mesaje postate: 3.183
  • Gen: Bărbat
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #27 : 12/25/13*, 23 »
Eu zic sa va vedeti de treaba. Nu asa rezolvam eventualele probleme. Subiectul asta trebuie inchis.

Offline Miria

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 285
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #28 : 12/26/13*, 00 »
Eu as vrea sa-ti vizionez colectia aici, si nu sunt singurul. Hai doctore, te mai lasi invitat mult?
Ps nu prea am vazut caterinca pe sectiunea prezentari, asta mai lipsea...
Vom vedea, sper sa se calmeze spiritele sa numai fie atata cearta si poate imi voi prezenta colectia.De Sarbatori ar trebui sa lasam la o parte orgoliile si sa fim mai intelegatori, asta este o parere strict a mea.Cum a spus si Ciprian suntem o mana de oameni si ne certam intre noi, in loc sa fructificam aceasta pasiune comuna.Din afara suntem vazuti ca niste ciudati, in general societatea nu apreciaza o colectie de machete, o considera o indeletnicire puerila, chiar daca unele machete pot costa la fel de mult precum un tablou sau orice alt obiect de colectie.Eu unu ma feresc sa spun despre aceasta pasiune a mea, fiind catalogat nebun si infantil, crezandu-se ca ma joc cu masinute.

Offline adibutcovan

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 306
  • Gen: Bărbat
Re: PLECĂM SAU MAI STĂM?
« Răspuns #29 : 12/26/13*, 00 »
pana la urma, intrebarea asta cui ii este adresata?  celor 3?
daca da,de ce va bagati toti ca musca fara nici o treaba?  e hotararea lor, sunt majori si vaccinati iar parerea voastra nu cred ca ar inclina balanta in vreo parte.
oameni buni, e Craciunul
megeti la colindat, la cumparaturi, la patinoar sau mai stiu eu unde
in loc de asta, stati si va certati, va mancati nervii cu niste copilarii si dati sfaturi unora a caror hotatrare e deja luata in proportie de 99%
forumul ar pierde mult din plecarea lor dar asta e
sper sa nu se intample asta
respecte
Adi