Autor Subiect: DeAgostini Romania - Colectia " Automobile de vis"  (Citit de 104768 ori)

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline daniel234

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 449
  • Gen: Bărbat
O noua colectie marca DeA, "Automobile de vis", test de piata...eu am cumparat-o din Brasov, am auzit ca s-ar  mai gasi si in Calarasi...

"Descoperiti masinile luxoase in sectiunile seriei
Patrunde in lumea automobilelor de lux! In fiecare numar vei gasi o descriere completa a modelului, informatii despre cele mai puternice motoare, cele mai prestigioase marci, cele mai importante momente ale industriei automobilistice. Povestiri despre noutati tehnologice si realizari semnificative. Toate acestea insotite de ilustratii de inalta calitate si caracteristici detaliate

Cele mai puternice, frumoase si scumpe masini din lumea sosesc acum intr-o colectie exclusiva!
Acum ai posibilitatea de a te delecta cu automobile spectaculoase, adunate intr-o colectie de exceptie. Vei gasi masini sport fenomenale, automobile elegante, SUV-uri de lux. Adevaratele <<automobile de vis>> sunt acum accesibile datorita acestei fascinante colectii de machete."

Primul numar vine insotit de o macheta Lamborghini Countach LP500 la pret de 12 lei, urmatoarele fiind 25
Machetele sunt frumos realizate, toate machetele vazute de mine aveau pe partea stanga un geam lipsa...Machetele nu sunt pe suport, cum sunt cele din colectia "Masini de legenda"

In final, imi cer scuze ca am postat aici, vroiam sa va anunt.
« Ultima Modificare: 09/18/12*, 12 de Dilo »
Un schelet intra intr-un bar si cere barmanului o cola si un mop.

 "Exista 2 lucruri nemarginite pe aceasta lume:universul si prostia omeneasca.Cu toate ca in privinta primeia am unele indoieli." (Albert Einstein)

Offline daniel234

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 449
  • Gen: Bărbat
Rãspuns: DeAgostini Romania - Colectia
« Răspuns #1 : 09/18/12*, 07 »
Numarul 2 va aparea, va contine macheta "Aston Martin DB4 Coupe" plus un biblioraft
Numarul 3 - Mercedes SLR McLaren
Numarul 4 - Jaguar XK140

Alte modele: Aston Martin V12 Vanquish, Lamborghini Murcielago, BMW Z8, Audi RS6
Un schelet intra intr-un bar si cere barmanului o cola si un mop.

 "Exista 2 lucruri nemarginite pe aceasta lume:universul si prostia omeneasca.Cu toate ca in privinta primeia am unele indoieli." (Albert Einstein)

Offline Piniuli

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.132
  • Gen: Bărbat
    • www.piniuli.blogspot.com
Rãspuns: DeAgostini Romania - Colectia
« Răspuns #2 : 09/18/12*, 08 »
Machetele sunt facute cu geam lipsa pt o mai buna vizualizare a interiorului. NU E UN DEFECT
Probabil este varianta romaneasca a acestei colectii:

http://supercars.deagostini.ru/

Ar merge facut topic separat

Offline IPR

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.275
  • Gen: Bărbat
  • Decat 10 lei la soare, mai bine 5 lei la umbra!
Rãspuns: DeAgostini Romania - Colectia
« Răspuns #3 : 09/18/12*, 08 »
Pana si ordinea de aparitie a modelelor este identica cu colectia din Rusia. Numarul 5 cred ca va fi un Maseratti coupe. Ceea ce ma intreb eu, oare colectia de Taxi-uri nu a mers bine si acum incearca un studiu cu colectia asta?

Offline cosminos3000

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 626
  • Gen: Bărbat
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
M 2012 05083 09.08.2012  DE AGOSTINI HELLAS LTD AUTOMOBILE DE VIS MODELE
CARE AU INTRAT

Offline IPR

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.275
  • Gen: Bărbat
  • Decat 10 lei la soare, mai bine 5 lei la umbra!
Care mai sunt orasele inafara de Brasov si Calarasi?

paul_vxi

  • Vizitator
zici ca sunt din alea la 13 lei 3 bucati din cora...parere personala,daca nu a mers cu taxi cu asta nici gand sa faca ceva DeAgostini in romania!

Offline ekofresh

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.312
  • Gen: Bărbat
zici ca sunt din alea la 13 lei 3 bucati din cora...parere personala,daca nu a mers cu taxi cu asta nici gand sa faca ceva DeAgostini in romania!
adevarat grait! observ ca nu au nici macar stand.

Offline DannySS

  • "Don't fight a battle if you don't gain anything by winning"- Erwin Rommel
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 5.510
  • Gen: Bărbat
  • I'm not perfect but I'm LIMITED EDITION ;-)
Depinde de tara.DeA Rusia, tot "Masini de legenda"-varianta lor, nu au stand.
1:24- American Dream Cars

Offline daniel234

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 449
  • Gen: Bărbat
Probabil aceste machete sunt ce nu s-au vandut la ei si au zis sa le puna pe piata la noi...Sper ca (daca trece testul de piata), cand se reia, sa fie cu postament :)
Un schelet intra intr-un bar si cere barmanului o cola si un mop.

 "Exista 2 lucruri nemarginite pe aceasta lume:universul si prostia omeneasca.Cu toate ca in privinta primeia am unele indoieli." (Albert Einstein)

Offline Theduke

  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 41
  • Gen: Bărbat
zici ca sunt din alea la 13 lei 3 bucati din cora...parere personala,daca nu a mers cu taxi cu asta nici gand sa faca ceva DeAgostini in romania!
asta este si parerea mea..par masinute de mana a 2-a si foarte ieftine..25 lei este mult pt aceste machete
Cautã libertatea ºi vei deveni sclavul plãcerilor tale. Cautã disciplina ºi vei gãsi libertatea

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
Dar chiar arata bine..

Offline alex_dinu476

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 113
  • Gen: Bărbat
Si pana la urma in ce orase apare mai exact ???
Interesanta aceasta colectie ;D

Offline daniel234

  • Junior Member
  • **
  • Mesaje postate: 449
  • Gen: Bărbat
Daca...DACA sunt aceleasi care au iesit prin alte parti, nu sunt rele deloc (e doar parerea mea)

Stergatorul si oglinda au fost "aranjate" de un nepot...  :'(

asta nici nu are stergatoare....sunt turnate direct pe parbriz :(
Un schelet intra intr-un bar si cere barmanului o cola si un mop.

 "Exista 2 lucruri nemarginite pe aceasta lume:universul si prostia omeneasca.Cu toate ca in privinta primeia am unele indoieli." (Albert Einstein)

Offline cristilion

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 81
  • Gen: Bărbat
Da, si interiorul e complet negru. Se pare ca sunt versiunea pt Romania :(.