E foarte fain conceptul de salon de machete, însă stai și te întrebi care mai e rostul atunci când producătorii prezintă și expun modele pe care nu le mai bagă niciodată în producție? Spicuiri din anii trecuți: Autoart Bugatti Atlantic - full open, Matrix Bugatti Type 13 Black Bess, Kess De Tomaso Zonda, și exemplele pot continua, sunt convins că și alți colegi de forum au văzut modele din aria lor de interes, care nu s-au mai concretizat veci.