Autor Subiect: REPERE MINIAUTO  (Citit de 4488 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
REPERE MINIAUTO
« : 11/02/14*, 16 »
pentru că se anunță (în viitorul imediat) reevaluări de substanță, repoziționări, redefiniri la nivel de obiective și alte cioace similare, se poate considera utilă o trecere în revistă a ce a fost miniauto până acum, în percepția membrilor săi; cine știe, poate prinde bine  )0(

încep eu, cu o reprezentare schematică:

notă: a se avea în vedere că omul e su(s)pus greșelii; a nu se trata cu patimă!
« Ultima Modificare: 05/08/21*, 22 de mavrodin118 »
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline adycoke2

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.288
  • Gen: Bărbat
  • Bonum vinum laetificat cor hominis!
Re: REPERE MINIAUTO
« Răspuns #1 : 11/02/14*, 18 »
Hai sa-mi exprim si eu opinia,tot e ziua alegerilor nu?...si pana la urma  tot ai intrebat....
Cum arata miniauto ACUM prin ochii unui nou venit:isi face cont,primeste accetul ,intra pe forum,primele doua topicuri de care se loveste direct cu fruntea :"Lumea lui autosworld"si "Automodele.ro".Ce spera el ca o sa gaseasca aici:informatii despre lumea miniaturilor auto,discutii deschise despre machete si in jurul lor,poze etc..cand colo ce crezi ca vede?o groapa cu mocirla unde se incura purcelusii....ce urmeaza sa faca ? sa-si i-a viteza maxima si la revedere!!
Ce am vazut eu dupa doar 6 luni de experienta:
un mediu ostil unde nu poti intra sau nu poti avea o parere decat daca nu esti deja un detinator a catorva mii de machete si a jdemii de poze publicate,altfel esti un carnat cu ochi sau "plebea" cum spunea neamtul.Ca atare orice incepator care ,poate are gusturi bune poate nu sau poate inca nu si le-a dezvoltat,i se taie creaca de sub picioare inca de la inceput,ceea ce nu realizati voi insa,este faptul ca nepregatind si nesprijinind "generatiile " viitoare de colectioanri ,in timp.o  sa va taiati singuri creaca si o sa ajungeti sa vorbiti la infinit ,intre voi,aceleasi si aceleasi 5-6 persoane pana la un moment dat cand o sa va dati in cap unul altuia asa cum deja ati inceput si ceea ce eu am anticipat cu ceva vreme in urma ,daca va amintiti d-le mavrodin atunci cand spuneam ca lucruruile nu vor ramane asa.
iz de snobism,da ,din belsug si va spun de ce cred asta.Un adevarat colectionar care pretinde ca face parte dintr-o clasa "superioara" ar trebui sa se comporte normal,modest si omeneste iar laudele sa curga siroaie de la ceilalti nu de la sine caci "Lauda de sine nu miroase a bine!"
instigare asta-i la ordinea zilei,topicuri pline de asa ceva ,ura permanenta ,tot timpul este ceva de impartit si nu ma prind ce,care este scopul de fapt si cine ar avea de castigat din ce..din praful cosmic poate...CU toate ca va considerati "superiori" tabereai adverse va spun ca din afara privind pare exact invers pt ca frustrarea vine dintr-o singura parte ,de aici,ceilalti isi vad de treaba si prin asta singuri cadeti in penibil.

Ca o concluzie desi ar mai fi multe de spus,sper ca MA sa-si revizuiasca atitudinea si modul de abordare a problemelor,sa nu mai tolereze personajele care se considera buricul pamantului si detinatorii adevarului absolut,sa incurajeze cei 2000+ de useri care privesc din umbra tot "spectacolul" deoarece din motivele amintite prefera sa stea deoparte,sa aiba curajul sa-si spuna opinia si intre in tema forumului pana la urma,anume machete auto.
Ganditi-va ca nu toti avem mii de machete deja,toti avem sau am avut un inceput,daca aveti ceva sa ne invatati, nu ezitati,corectati-ne acolo unde gresim dar nu ne dati in cap ,nu ne taiati creaca inainte sa ne cunoasteti potentialul,oricum,cei care vor fi total pe langa se vor elimina singuri.


Multumesc!


PS acum ma astept la inca un ban frumusel...sau nu..

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
Re: REPERE MINIAUTO
« Răspuns #2 : 11/02/14*, 18 »
Vai!
Dane.. de data asta m ai facut lat!
Foarte inventiva prezentarea asta schematica.
 )0(

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
Re: REPERE MINIAUTO
« Răspuns #3 : 11/02/14*, 18 »
sa incurajeze cei 2000+ de useri

curaj!

acum ma astept la inca un ban frumusel...

ban total 90 de zile  <-o
(evident, nu) -
« Ultima Modificare: 11/02/14*, 18 de mavrodin118 »
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Re: REPERE MINIAUTO
« Răspuns #4 : 11/05/14*, 14 »
misto - vorba lu' Columbeanu  8)

Dar lipseste istoria recenta... ( automodelele ) ... urmeaza ?
« Ultima Modificare: 05/08/21*, 22 de mavrodin118 »

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars