Autor Subiect: MG TC Midget [1947] [Yatming]  (Citit de 1120 ori)

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
MG TC Midget [1947] [Yatming]
« : 09/22/19*, 23 »
MG TC Midget 1947 [92468] – Yatming / Road Signature
« Ultima Modificare: 06/06/21*, 18 de mavrodin118 »
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
Re: MG TC Midget [1947] [Yatming]
« Răspuns #1 : 09/22/19*, 23 »
Yatming a ales să reproducă modelul MG TC (în patru variante de culori: negru, galben, verde și roșu) în a doua sa serie din punct de vedere calitativ, Road Signature, ale cărei machete sunt caracterizate prin detalii și prețuri minimale (spre deosebire de cele din Signature Series, care beneficiază de un plus considerabil de atenție din partea producătorului). Există și o a treia categorie, Leather Series, în care machetele din Road Signature primesc scaune din piele – aici MG TC este prezent în versiunile negru și galben. Din 2013, Yatming a devenit Lucky Diecast, cel mai probabil fiind vorba de o preluare de active, inclusiv portofoliul de matrițe.

Macheta răspunde perfect caracteristicilor seriei. Cel mai supărător este modul de redare a instrumentelor de bord, printr-o bandă desenată. Partea bună: e din zamac, se deschid portierele și capota motorului. La fel, elementele majore ale modelului real sunt redate corect.

Macheta MG TC de la Yatming reflectă perfect dilema colecționarului: ce faci când îți dorești un model și singura reproducere e una modestă? Eu n-am stat pe gânduri…
« Ultima Modificare: 06/06/21*, 18 de mavrodin118 »
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline M3d1an

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.255
  • Gen: Bărbat
  • Arriving somewhere, but not here...
    • Reflection in Scale
Re: MG TC Midget [1947] [Yatming]
« Răspuns #2 : 09/23/19*, 09 »
Modest dar simpatic. Mi-a placut si mie.