Autor Subiect: am vazut asta si mi s-a parut interesanta  (Citit de 176224 ori)

0 Membri şi 10 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline AdyAero

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 3.265
  • Gen: Bărbat
  • 1:72
Re: am vazut asta si mi s-a parut interesanta
« Răspuns #30 : 06/04/09*, 10 »
Pe okazii gasesti uneori conditii tare ciudate puse de catre vanzatori...
Citat
cine are sub 20 de calificative,va primi negativ si v-a plati costuri suplimentare
.
Si asta in conditiile in care vanzatorul are 0 calificative.
Adica daca am sa zicem 0 calificative (user nou), licitez, castig licitatia, platesc suplimentar la posta, totul e OK dar primesc calificativ negativ desi toata licitatia a fost OK.
Ori asta ori unii au limba mai de lemn.
« Ultima Modificare: 06/04/09*, 17 de Stefan »

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Re: am vazut asta si mi s-a parut interesanta
« Răspuns #31 : 06/04/09*, 10 »
adyaero>
da, sunt destui care pun conditii absurde ... treaba lor, poate nu vor sa vanda, doar verifica conexiunea de net ;)

inainte le mai ziceam cate ceva pe "forum", acum pur si simplu ignor si trec mai departe.

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline AdyAero

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 3.265
  • Gen: Bărbat
  • 1:72
Re: am vazut asta si mi s-a parut interesanta
« Răspuns #32 : 06/04/09*, 11 »
Poate peste partea cu conditii se poate trece. Eu nu pot sa trec insa peste partea de preturi umflate cu pompa pe care le intalnesc.
Se poate face aici pe forum o Comisii de investigatie a preturilor. Nu sa sarim imediat cu dincolo era mai eftin dar sa atragem atentia asupra preturilor daca in magazine se gaseste mai ieftin.

Offline LDH

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 1.154
  • Gen: Bărbat
Re: am vazut asta si mi s-a parut interesanta
« Răspuns #33 : 06/04/09*, 23 »
Poate peste partea cu conditii se poate trece. Eu nu pot sa trec insa peste partea de preturi umflate cu pompa pe care le intalnesc.
Se poate face aici pe forum o Comisii de investigatie a preturilor. Nu sa sarim imediat cu dincolo era mai eftin dar sa atragem atentia asupra preturilor daca in magazine se gaseste mai ieftin.

Nu poti AA ;D

Stii zicala?

 "Nu e prost cel care cere ci cel care da"

Daca vrei sa scrieti o gramada, sa va enervati si ... poate sa va certati dati-i inainte cu astfel de discutii.
Nu o sa-i faceti voi pe vanzatori sa-si schimbe preturile ca pe un forum se dezbate aceasta problema.

Nu ne intoarcem noi la ale noastre si doar semnalam ce mai este pe ebay si okazii?

Je zice ca este muuuult mai bine si mai relaxant decat nervi.
Toate cele bune,

LDH

Offline AdyAero

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 3.265
  • Gen: Bărbat
  • 1:72
Re: am vazut asta si mi s-a parut interesanta
« Răspuns #34 : 06/05/09*, 10 »
Nu e vorba sa ma cert cu vanzatorii, ci sa atentionez eventualii cumparatori de ceea ce e pus la vanzare.
De exemplu: un model 1:72 Automaxx era vandut fara ambalaj la fabuloasa suma de 5 E :o Asta in conditiile in care noua in magazin am dat eu 3 RONi pe ea cu ambalaj cu tot iar Automaxx au modele mai simplute decat Hongwell. Vanzatorul crede probabil ca se afla in posesia unei raritati iar unii potentiali cumparatori pot cadea in "capcana".
Stiu ca nu e prost cine cere ci cel care da, dar daca puteam sa mai deschidem ochii cuiva, de ce sa n uo facem?
Anumiti vanzatori de pe okazii au conturi si aici si probabil se vor supara ca le atragem atentia. Dar al fel se intampla cu cumparatorii dupa ce afla ca au fost pacaliti, nu?

Offline ksm

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 6.257
Re: am vazut asta si mi s-a parut interesanta
« Răspuns #35 : 06/05/09*, 10 »
ce ziceti de colegul de forum onut147zena, care are niste preturi cam mari... diablo SV 150 ron... McLaren F1 - 400 RON?????

cam scump domnu!!
cumpar masinute cu cheita

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Re: am vazut asta si mi s-a parut interesanta
« Răspuns #36 : 06/05/09*, 11 »
cele doua machete sunt cam rare, ksm. avand in vedere ca un maisto/bburago e deja 120-130 in magazin, nu mi se pare asa de mult pentru un diablo sv scos din productie.

dupa parerea mea, un mclaren UT isi justica pretul de 100 de euro, dar in cazul de fata e prea scump pentru ca nu are cutie.

sunt multi cei care vand machete la preturi exagerate, avem chiar colegi de forum care vand machete cu preturi mai mari cu 50-75%... si cireasa de pe tort: daca le atragi atentia se supara si te fac habarnist, intr-o epoca in care netul e plin de preturi comparative...

Offline ksm

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 6.257
Re: am vazut asta si mi s-a parut interesanta
« Răspuns #37 : 06/05/09*, 11 »
cele doua machete sunt cam rare, ksm. avand in vedere ca un maisto/bburago e deja 120-130 in magazin, nu mi se pare asa de mult pentru un diablo sv scos din productie.

dupa parerea mea, un mclaren UT isi justica pretul de 100 de euro, dar in cazul de fata e prea scump pentru ca nu are cutie.

sunt multi cei care vand machete la preturi exagerate, avem chiar colegi de forum care vand machete cu preturi mai mari cu 50-75%... si cireasa de pe tort: daca le atragi atentia se supara si te fac habarnist, intr-o epoca in care netul e plin de preturi comparative...
deci nu! maisto, bburago sunt 120 lei daca nu stii unde sa cauti si cumperi din benzinarie. in cehia am vazut bburago cu 50 EUR :o

in hypermarket cei 2 producatori sunt tot 80-90, maxim 100!! doar solido sare de 100 lei

iar pe McLaren UT nu as da 100 eur, in conditiile in care un AA misto rau, model nou, cu piele in interior, cu deschidere a portbagajul "avansata - vezi noul Nissan GTR" costa sub 100 eur, si asta la dealer autorizat, platitor de taxe si impozite!!

sa-ti zic cat am dat eu pe Ferrari Testarossa Kyosho in cutie?? ;D
cumpar masinute cu cheita

Offline Ciprian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.188
  • Gen: Bărbat
Re: am vazut asta si mi s-a parut interesanta
« Răspuns #38 : 06/05/09*, 11 »
nu te-am intrebat daca ai da sau nu 100 euro pe McLaren. nici eu nu as da pentru ca nu ma intereseaza, dar pentru un colectionar care isi doreste acest model nu cred ca e o mare problema

Offline AdyAero

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 3.265
  • Gen: Bărbat
  • 1:72
Re: am vazut asta si mi s-a parut interesanta
« Răspuns #39 : 06/09/09*, 11 »
http://global.ebay.com/cararama_rare_set_of_5_-_57_chevys_with_rare_black/250423299514/item
Asta inseamna 25 de $ bucata adica ~75 RONi bucata.
Nu e prost cine cere atat, ci cel care ar da atat.

Vad ca omul e axat pe Chevy, probabil are clientii lui fideli.
Eu nu ma pricep la 1:64/Hotwheels/MB, poate domul saizecisiopt sa ne lamureasca ce e cu astea:
http://global.ebay.com/hotwheels_extremely_rare_2006_convention_set_57_chevy/250438935654/item

Offline Alex_Aeg

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.537
  • Gen: Bărbat
  • Imparatul moare ultimul !!!
Re: am vazut asta si mi s-a parut interesanta
« Răspuns #40 : 06/09/09*, 11 »
Pot da comenzi pe ebay ! Cine vrea ceva de acolo sa adreseze o intrebare si incercam impreuna sa comandam macheta !


Offline Alex_Aeg

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5.537
  • Gen: Bărbat
  • Imparatul moare ultimul !!!
Re: am vazut asta si mi s-a parut interesanta
« Răspuns #42 : 06/10/09*, 15 »
Dacia 1310 - IXO

19.10 euro - 13.47 produsul + 4.45 transport + 3.6% paypal

Dacia Logan - Eligor

41.5 euro   - 34 produsul + 6 transport + 3.6% paypal

Mai sunt comisioanele mele da le discutam noi :)

Offline AdyAero

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 3.265
  • Gen: Bărbat
  • 1:72
Re: am vazut asta si mi s-a parut interesanta
« Răspuns #43 : 06/17/09*, 12 »

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Re: am vazut asta si mi s-a parut interesanta
« Răspuns #44 : 06/17/09*, 12 »
nu e OK, ca nu are poza  ;D

in rest no problem
el vinde 9 bucati si cumpara inapoi 2, chiar daca un Trabi face 7777 euroi  :o ;D

LE:
am semnalat la suport@okazii.ro licitatia asta ... sa vad daca zice cineva de acolo ceva ;)
« Ultima Modificare: 06/17/09*, 14 de Stefan »

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars