Autor Subiect: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"  (Citit de 12324 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline theo

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.265
  • Gen: Bărbat
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #15 : 02/12/14*, 18 »
Theo, facem pace ?  :angel:  <-o



Stefan...lipseste o ,,dubla'' "0




OK!...Acum facem pace! dance

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #16 : 02/18/14*, 22 »
O, Crin... tu nici nu stii
Cat de "base" incepi sa fii... !  afro.gif



Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline lehman25

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 212
  • Gen: Bărbat
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #17 : 02/20/14*, 14 »
Cand in piata nu sunt doar 30 de oameni, filmati din unghiuri favorabile sa para mai multi (cum facea, de exemplu, Antena 3)

Nu am cum sa apar reduta lui voiculescu,dar si in cazul tau se impune sa mai schimbi de pe B1t.Refuz sa cred ca esti basist! Am inteles ca piata Universitatii iti da un fior,dar basist e prea mult !
Iar in ce priveste Ucraina,le-o fi si alora deajuns,in fond e nevoie de o scanteie,asa cum inca astept  sa inceapa vanatoarea de basisti,dar cea fara reguli !

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #18 : 02/20/14*, 15 »
inca astept  sa inceapa vanatoarea de basisti,dar cea fara reguli !

 :/()?!? tu ai fi exemplul perfect ca astia de la antene spala creiere si transforma oamenii in zombie

Offline lehman25

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 212
  • Gen: Bărbat
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #19 : 02/20/14*, 15 »
:/()?!? tu ai fi exemplul perfect ca astia de la antene spala creiere si transforma oamenii in zombie

E clar atunci,evita ziua in cauza ! De multe ori m-am intrebat,in ziua cand imbecilul si-o lua curva si va fugi,dracu` stie unde,ce veti face voi? Abandonati,uitati si fugariti de zombie ! Ce clipe de neuitat vor fi !
Vezi tu Ionut,imbecilul acesta nu ar fi existat in viata nostra fara suportul vostru si indiferent de cum vezi lucrurile,raspunderea trebuie sa fie in solidar si ai cuvantul meu si multor altora,ca ziua platii vine,pentru toti !

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #20 : 02/20/14*, 15 »
Oki doki. Draga Domnule, discutia s-a incheiat, brancardierii va vor conduce inapoi in salon.
« Ultima Modificare: 02/20/14*, 15 de Ionut »

Offline lehman25

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 212
  • Gen: Bărbat
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #21 : 02/20/14*, 15 »
Oki doki. Draga Domnule, discutia s-a incheiat, brancardierii va vor conduce inapoi in salon.

In regula,dar ai uitat sa-mi spui cat costa halatul ! Daca o imbracai asa, dadea mai bine la public !

P.S. E interesant insa,arborezi aceiasi incredere udrista,ca nimic nu va poate atinge ! Dar daca.........odata e ca niciodata si iesim cu totii din salon,fara sa ne intereseze pretul halatelor ?

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #22 : 02/20/14*, 15 »
E asa de greu de acceptat ca Basescu oricum pleaca, cu sau fara antene?


Offline ekofresh

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.312
  • Gen: Bărbat
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #23 : 02/20/14*, 15 »
Intrebarea mea e pe cine trebuie sa schimbam si pe cine punem in locul lor?

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #24 : 02/20/14*, 15 »
Intrebarea mea e pe cine trebuie sa schimbam si pe cine punem in locul lor?
Pe cine decide unchiul SAM.
Ca atunci cu referendumul de demitere a lui basarica.
« Ultima Modificare: 02/20/14*, 16 de johann.nunweiller »

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #25 : 02/20/14*, 15 »
Chestii de genul asta nu apar din nimic, era toata lumea linistita si multumita si hodoronc-tronc a izbucnit o revolta cu sute de mii de oameni in strada, cu violente si baricade. Cand in piata nu sunt doar 30 de oameni, filmati din unghiuri favorabile sa para mai multi (cum facea, de exemplu, Antena 3) ci sute de mii, puterea are o problema de legitimitate. Asa cum pui problema, poti sa spui ca si Ceausescu avea dreptate sa traga in oameni cand multimea a luat cu asalt sediile de partid si de consilii populare.
Ionut,
Eu am iesit  in Piata atunci.
Tu banuiesc ca faci pipi pe tine de frica sa iesi si sa strigi pentru Basescu  <-o

Offline lehman25

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 212
  • Gen: Bărbat
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #26 : 02/20/14*, 16 »
E asa de greu de acceptat ca Basescu oricum pleaca, cu sau fara antene?

Nu stiu ce intelegi tu prin plecare si nu trebuie uitati ciracii lui,toate javrele puse in diferite functii,toti militantii,toti postacii.Nu se rezolva mare lucru prin plecarea lui,avand in vedere ca oricum nu merge imediat intr-o puscarie de siguranta maxima.A dezvoltat o intrega retea,de care nici pe pontac nu-l vad ingrijorat,sau pe oricare alta maimuta de la butoane!

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #27 : 02/20/14*, 16 »
Ionut,
Eu am iesit  in Piata atunci.
Tu banuiesc ca faci pipi pe tine de frica sa iesi si sa strigi pentru Basescu  <-o

Eu, spre deosebire de tine, am sa evit sa te jignesc. Esti intr-o grava eroare daca crezi ca lumea se imparte intre sustinatori si dusmani ai lui Basescu. De exemplu, eu nu fac parte din nicio tabara, pro sau anti base. Stiu ca ti-e greu sa crezi ca mai exista si oameni liberi cu mintea intreaga, dar mai exista. Ai impresia ca intelegi lucrurile la un nivel superior, dar nu este deloc asa.

Offline lehman25

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 212
  • Gen: Bărbat
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #28 : 02/20/14*, 16 »
Ionut - Lasand la o parte orice gluma,niciun individ independent si neimplicat,asa cum te consideri tu,nu spune ca antenele spala creierii.Putem sa fim de acord in ce-l priveste pe patron ca este un turnator,dar nu spusa de imbecil,putem sa fim de acord si cu alte lucruri,insa citatul cu antenele este din propaganda basista si nu l-ai auzit privind TF1 sau Mezzo si chiar daca in adancul inimii ai o slabiciune pentru una din maimutele ce ne fac viata un calvar,de curand, sau de cand dracului au aparut,iesi in fata si spune,il iubesc pe base si a lui curva,sau pe x,dar nu cita basisme,pozand in independent !

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.107
Re: Din ciclul "N-am nimic cu el da' nu pot sa-l sufar"
« Răspuns #29 : 02/20/14*, 16 »
Eu, spre deosebire de tine, am sa evit sa te jignesc. Esti intr-o grava eroare daca crezi ca lumea se imparte intre sustinatori si dusmani ai lui Basescu. De exemplu, eu nu fac parte din nicio tabara, pro sau anti base. Stiu ca ti-e greu sa crezi ca mai exista si oameni liberi cu mintea intreaga, dar mai exista. Ai impresia ca intelegi lucrurile la un nivel superior, dar nu este deloc asa.
Ionut,
Ti am mai spus ca ma uit la tine si iti admir superioritatea de inspiratie divina.
Eu stau in noroi iar tu stai undeva sus pe un piedestal al inteligentei, al filosofiei, al cunoasterii, al raspunderii fata de societate, al bunei purtari, al echilibrului.

Eu sunt doar un om simplu, ce lucrez intr o firma cu un angajat, de unde sa inteleg eu cum se negociaza contractele de sute de milioane de euro, cum functioneaza mecanismele financiare in parteneriate public-privat de miliarde de euro, cum se realizeaza ceva si unde exista si raspundere.
Cum pot eu sa inteleg aceste lucruri cand sunt singurul angajat intre 4 pereti?
Ce imi da mie dreptul sa vorbesc cand nu am angajati in subordine, nu?

Eu, parte din vulg nu am studii de diplomatie luate cu aprecieri din partea diplomatilor. Ca altfel as surprinde subtilitatea evenimentelor din Ucraina, precum le ai descris tu mai sus.

Asta este, visez si eu sa cresc mare..



« Ultima Modificare: 02/20/14*, 16 de johann.nunweiller »