Autor Subiect: POSTARILE ANULUI 2013  (Citit de 15534 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline PaulIP

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.263
  • Gen: Bărbat
  • Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste
Re: POSTARILE ANULUI 2013
« Răspuns #120 : 12/20/13*, 11 »
Buuun...
Acum nu mai inteleg rostul acestui topic.
Imi cer scuze daca irit pe cineva, dar, din aproape 200 de citate, 90% sunt de tipul ''de-a rasu'-plansu' ''...
Asa cum spunea user-ul AdyAero, vanguards 37 este francez, deci nu stie bine limba romana.
Alte citate contin greseli gramaticale involuntare. Intr-adevar, unele (sa zicem) ca te fac sa zambesti (daca nu razi), insa altele nu au nicio noima...
Pe scurt, postarea anului poate fi ori una serioasa, ori una care sa te faca sa lesini de ras.
Postarile de aici sunt undeva intre cele doua categorii.
« Ultima Modificare: 12/20/13*, 11 de PaulIP »
Pasiunile ne definesc, ne apropie, ne fac sa privim viata intr-un mod propiu si... nu ne fac sa imbatranim degeaba!

Offline AdyAero

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 3.265
  • Gen: Bărbat
  • 1:72
Re: POSTARILE ANULUI 2013
« Răspuns #121 : 12/20/13*, 11 »
Multe postari sunt scoase din conetxt.
Dat fiind animozitatile stiute de pe forum, scopul crearii acestui topic a fost sa inflameze spiritele. :blank:

Offline PaulIP

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.263
  • Gen: Bărbat
  • Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste
Re: POSTARILE ANULUI 2013
« Răspuns #122 : 12/20/13*, 11 »
@AdyAero: inteleg si nu prea...
De ce sa pui paie pe foc, cand putem fi cu totii prieteni, fara mistouri ieftine, ironii s.a.m.d...
Inchei printr-o maxima des uzitata de mine: ''Daca te apuci de o treaba, ori o faci bine si pana la capat, ori nu o mai faci deloc!"
Pasiunile ne definesc, ne apropie, ne fac sa privim viata intr-un mod propiu si... nu ne fac sa imbatranim degeaba!

Offline DannySS

  • "Don't fight a battle if you don't gain anything by winning"- Erwin Rommel
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 5.510
  • Gen: Bărbat
  • I'm not perfect but I'm LIMITED EDITION ;-)
Re: POSTARILE ANULUI 2013
« Răspuns #123 : 12/20/13*, 11 »
   AdyAero-  am facut tot posibilul sa nu arate a fi scoase din context.Cat priveste inflamatul spiritelor, chiar crezi ca era nevoie de topicul asta pentru a realiza acest lucru??
   PaulIP- daca unele postari nu se incadreaza in acest topic este poate din cauza faptului ca m-am grabit sau a oboselii.Daca mie mi-au placut si altora nu, nu oblig pe nimeni sa se amuze.

  P.S. Nu am stiut ca vanguards37 este francez asa ca imi cer scuze.

   Toate bune!

  L.E. Dar, totusi, cum vi se pare 184?    ;)
1:24- American Dream Cars

klauze

  • Vizitator
Re: POSTARILE ANULUI 2013
« Răspuns #124 : 12/20/13*, 11 »
184 era sa aiba topic separat pe dcr, este dovada a ceea ce incerc sa spun de 2 ani si sare lumea pe mine ca am ceva cu autohtonele...personajul in sine este miraculos si intrebarea asta (pe care o sustin la postarea anului) ne arata adevarata dimensiune a culturii auto pe care o au titanii....
ps. daniel234, te rog sa te abtii ca nu ai cum sa ii iei apararea oricat ai incerca.

Offline DannySS

  • "Don't fight a battle if you don't gain anything by winning"- Erwin Rommel
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 5.510
  • Gen: Bărbat
  • I'm not perfect but I'm LIMITED EDITION ;-)
Re: POSTARILE ANULUI 2013
« Răspuns #125 : 12/20/13*, 11 »
ne arata adevarata dimensiune a culturii auto pe care o au titanii....

   Ei, nu neaparat auto, puteai sa ramai doar la "culturii".
1:24- American Dream Cars

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Re: POSTARILE ANULUI 2013
« Răspuns #126 : 12/20/13*, 13 »
184 era sa aiba topic separat pe dcr,
..........

Noroc ca nu a mai fost cazul, nu e nevoie de un topic special ca sa spui ca "ganganie/gandac" e acelasi lucru peste tot in lume dar se scrie diferit in limbi diferite... trebuia adaugat si "coccinelle" ca sa fie tabloul complet.

PS
mie imi place poza aia cu sfoara legata de motanul galben de pe masina rosie din parcarea gri ;)

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

klauze

  • Vizitator
Re: POSTARILE ANULUI 2013
« Răspuns #127 : 12/20/13*, 13 »
nu am zis ca nu imi place, ci doar ca este epocala

Offline DannySS

  • "Don't fight a battle if you don't gain anything by winning"- Erwin Rommel
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 5.510
  • Gen: Bărbat
  • I'm not perfect but I'm LIMITED EDITION ;-)
Re: POSTARILE ANULUI 2013
« Răspuns #128 : 12/20/13*, 19 »
   Azi am parcurs topicul Dea- Masini de Legenda, tot ce s-a postat in 2013...Da, sunt masochist.Ca o parere strict personala, doar 10% maxim din postari sunt la subiect.



   
190.
Si apropo, sunt unii pe site care nu au curajul sa-si dea numele ci doar nikuri si sunt asa aroganti si plini de ei si atotcunoscatori.
PS Nu va deranjati!  Am plecat sa imi cumpar calendar!
191.
  Daca asta nu e un user vechi camuflat eu ma las de colectionat. A se vedea si statusu ala de sub avatar, care parodiaza "motto-ul" lui Stefan .
  Recomand zeama de BAN!  :/()?!?
Acum sta pe topic si asteapta reactiile "ca sa se rada de noi"  :/()?!?
Bravo!
Acu ne leshi?
192.
Acum 3 saptamani am primit vitrina comandata anul trecut.
Cutia era desfacuta si un panou lateral era tandari.
Am dat telefoane si am trimis vitrina inapoi spre a fi schimbata.
Ieri am primit alta.
3 panouri pleznite si capacul din spate nu se potriveste nicicum.
Cutia era tot desfacuta.
193.
         Da, intradevar, ar trebui ca moderatorul sa ne de-a si noua cateva exemple de subiecte si intrebari inteligente vis-a vis de colectia de masinute de la deAgostini.
194.
      A strabatut cumva pentru ca in final sa poposeasca in colectia cuiva, bijuteria pe 4 roti in miniatutra intitulata sugestiv Beeatle, realizata de ce-i de la deA?
195.
Ai dreptate.De ce se posteaza in continuare chestii inutile pe topicul asta?Barbat frumos(Dumnezeule, niciodata nu m-am adresat in felul asta cuiva) ne mai uitam si noi in spate?
Sorry, barbat frumos  :/()?!? :/()?!?, era vorba de altcineva...
196.
Si uite asa, din intrebare stupida in raspuns penibil si din comentariu off-topic in atac la persoana, acest topic a ajuns cu succes la pagina 300  )0( <-o :/()?!?
Am uitat sa adaug, au existat cateodata si informatii utile  8)
197.
Ah, uitasem... Nu sunt atat de inteligent ca tine...(...)
Romane, meseriasule, daca tu arunci pastile de "desteptaciune" pe forumuri te crezi mai breaz, sa inteleg?...Esti mai inteligent, nu?...
(...)
Saru'mana, saru'mana, saru'mana sefu', iarta-ma ca am fost atat de uituc!
198.
Inca nu am cumparat-o, n-am pipait-o, dar rezolv problema asta..   )0(
199.

Este singura macheta de pana acum care are "streasina dreapta" si nu coborata. Mie mi se pare foarte important acest detaliu si face din aceasta macheta copia perfecta a daciei 1310 ce a circulat la noi.
(...) si cea mai importanta diferenta e streasina care coboara pe langa usa spate, fata de cea de romania care este drepta la fel ca modelul 1:1  :D
1:24- American Dream Cars