Autor Subiect: Fan-Jucarii.ro  (Citit de 13446 ori)

0 Membri şi 21 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline benny30

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 736
Re: Fan-Jucarii.ro
« Răspuns #30 : 05/05/12*, 19 »
daca aveti magazin toyplex in oras ,va aduc direct in magazin la comanda(fara avans,fara costuri suplimentare) dureaza cam o saptamana ,cel putin asa mi-a zis vanzatoarea din craiova(toyplex)

Offline fanautoro

  • Vanzari machete auto
  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 45
  • Gen: Bărbat
    • Fan Auto - Magazin online dedicat machetelor auto !
Re: Fan-Jucarii.ro
« Răspuns #31 : 05/07/12*, 12 »
Transportul momentan se face prin curier rapid cu cei de la Posta Atlassib, Chronos Curier, GLS, Cargus si costa 20 de lei. In curand speram sa avem disponibil si transportul prin Posta Romana. Momentan discutam termenii si conditiile cu cei de la Posta Romana pentru a putea veni sa ridice coletele direct de la sediul nostru.
Stim cu totii cum se misca "tantiile" de la ghisee de prin tara si de-asta am vrut sa evitam pe cat se poate colaborarea cu cei de la P.Romana dar se pare ca intre timp s-au mai desteptat si ei si lucreaza si ei in regim de curier rapid pentru firme dar cu costuri mult mai mari evident.

O sa va tinem la curent cu aceasta chestiune si poate la urmatoarea voastra comanda o sa puteti bifa si casuta de transport prin Posta Romana.

Referitor la magazinele Toyplex. Oricine doreste sa comande ceva prin intermediul lor poate sa mearga si sa lase listuta la magazin si de acolo ne ocupam noi. Singurul dezavantaj este ca va trebui sa asteptati cam 2-3 saptamani pana ajunge coletelul la magazin. Cam o data la 2-3 saptamani se reaprovizioneaza magazinele Toyplex si tot atunci v-am putea trimite eventualele comenzi sa le puteti ridica de acolo. Atentie insa ! Puteti face comenzi doar pentru Mondo Motors si Norev caci aceste 2 brand-uri le distribuim in lantul lor de magazine.
Pentru celelalte brand-uri (Atlas, Minichamps, Schuco, etc.) trebuie facuta comanda neaparat pe site.


O zi buna !
Costin
www.fan-auto.ro
www.fan-jucarii.ro

Machete auto pentru toate gusturile !

Offline fanautoro

  • Vanzari machete auto
  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 45
  • Gen: Bărbat
    • Fan Auto - Magazin online dedicat machetelor auto !
Re: Fan-Jucarii.ro
« Răspuns #32 : 05/07/12*, 12 »
Am listat ceva produse noi pe site.

Speram ca saptamana viitoare sa fie in stoc !
Pe site apar "in stoc" in eventuala posibilitate de a putea aduna ceva comenzi pana atunci.

Daca sunteti curiosi, verificati si dvs.

http://fan-jucarii.ro/produse/362-masini-trenuri-avioane/363-machete-die-cast/437--scara-143


Acum se lucreaza la listarea noutatilor si pe www.fan-auto.ro
www.fan-auto.ro
www.fan-jucarii.ro

Machete auto pentru toate gusturile !

Offline fanautoro

  • Vanzari machete auto
  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 45
  • Gen: Bărbat
    • Fan Auto - Magazin online dedicat machetelor auto !
Re: Fan-Jucarii.ro
« Răspuns #33 : 05/07/12*, 16 »
Referitor la Carrarama va mai pot spune ca preturile au crescut foarte mult iar calitatea a scazut. De asemenea comanda minima este ucigatoare.

Mai e o problema aici. Ei nu vor sa lucreze decat cu Noriel iar Noriel nu mai cumpara. Asa ca in Romania mai dureaza pana or sa ajunga oficial. O sa incerc un alt furnizor, dar cu o gama mai mare. Si evident un pret acceptabil.

Costin
www.fan-auto.ro
www.fan-jucarii.ro

Machete auto pentru toate gusturile !

Offline AdyAero

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 3.265
  • Gen: Bărbat
  • 1:72
Re: Fan-Jucarii.ro
« Răspuns #34 : 05/07/12*, 18 »
Ar trebui convinsi cei de la Hongwell ce Noriel si-a bagat efectiv picioarele in marca lor, dovada ca doar la ei se mai gaseste, foarte rar apare prin hipermarket-uri, si ca ar trebui sa isi asigure spatele cu un alt importator.

Offline fanautoro

  • Vanzari machete auto
  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 45
  • Gen: Bărbat
    • Fan Auto - Magazin online dedicat machetelor auto !
Re: Fan-Jucarii.ro
« Răspuns #35 : 05/14/12*, 15 »
Pentru cei din Craiova...

Sa stiti ca trimitem maine marfa la Toyplex Craiova. Probabil ca undeva miercuri seara, joi de dimineata va fi expusa la raft.

Va invit cu placere in magazinul lor!!! :)

Ma interesez de Hongwell sa vedem cum putem aduce la costuri ok. Personal mie imi plac modelele. E o problema cu ambalajele. Culorile sunt prea sterse. La voi nu e nici un deranj, stiu... dar pentru distributie... vanzatorii magazinelor de jucarii nu sunt pasionati iar culoarea ambalajelor e un factor important de vanzare.

Costin
www.fan-auto.ro
www.fan-jucarii.ro

Machete auto pentru toate gusturile !

Offline benny30

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 736
Re: Fan-Jucarii.ro
« Răspuns #36 : 05/15/12*, 19 »
sper ca ati trimis si ceva norev-uri la noi in craiova,ca nu prea erau :)

Offline AdyAero

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 3.265
  • Gen: Bărbat
  • 1:72
Re: Fan-Jucarii.ro
« Răspuns #37 : 05/16/12*, 01 »
Noriel ca importator avea ambalaj personalizat, cu adresa si numele lor imprimate direct pe ambalaj, nu autocolant lipit.
Cred ca de la o anumita cantitate incolo imprima orice ambalaj.
Exemple de ambalaje pentru 1:72:
http://www.hongwellitaly.it/packages/others.htm
http://www.hongwellitaly.it/packages/hardperspex.htm

Offline Stefan

  • IERTAND, TE IERTI PE TINE
  • Super-Hero Member
  • ******
  • Mesaje postate: 13.950
  • Gen: Bărbat
  • Sa nu dispretuiesti ce nu intelegi.
    • Miniauto
Re: Fan-Jucarii.ro
« Răspuns #38 : 05/16/12*, 01 »
Costin, ca sa nu poluez topicul, ti-am trimis un mesaj privat la care astept raspuns. Multumesc, Nicu

Nick,
efectul este acelasi... chiar ieri am mai vorbit de stilul asta al tau ;)

de ce nu-i dai sms ca sa-i spui ca are pm ?

Ne-am  adunat  aici  ca  sa fim  mai  multi:  Forum  Miniauto
Cumpar cu prioritate: VW T1, Matiz, , dricuri, super- si hypercars

Offline benny30

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 736
Re: Fan-Jucarii.ro
« Răspuns #39 : 05/18/12*, 21 »
 Costin eu personal iti multumesc pentru Abrex 1:72 - 1:43 si norev,sper sa ne trimiti si ceva cararama ,atlas si norev 1:43 in Craiova . )0(

Offline fanautoro

  • Vanzari machete auto
  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 45
  • Gen: Bărbat
    • Fan Auto - Magazin online dedicat machetelor auto !
Re: Fan-Jucarii.ro
« Răspuns #40 : 05/22/12*, 12 »
Salutare,

Ne bucuram ca sunteti incantati de produsele trimise la cei de la Toyplex Craiova.

Ideea este ca modelele de Cararama si Atlas pe care le avem disponibile nu le putem lista si in reteaua de magazine Toyplex.
Acele machete sunt aduse special pentru magazinul online si este singura posibilitate momentan de a le putea vinde. E un pic mai complicata aici problema deoarece tot ce aducem Cararama si Atlas sunt capete de stocuri si unele modele sunt din colectiile unor reviste.

Ca sa fie mai simplu pentru voi... va pot oferi eventual niste poze reale ale machetelor sa le vedeti cat mai detaliat posibil iar in cazul unei comenzi sa se renteze transportul de 20 de lei incercati sa va adunati 2-3 persoane eventual pentru o comanda.

www.fan-auto.ro
www.fan-jucarii.ro

Machete auto pentru toate gusturile !

stresscalu

  • Vizitator
Re: Fan-Jucarii.ro
« Răspuns #41 : 05/22/12*, 12 »
si unde putem vedea poze reale cu machetele?

michi

  • Vizitator
Re: Fan-Jucarii.ro
« Răspuns #42 : 05/22/12*, 12 »
...va pot oferi eventual niste poze reale ale machetelor sa le vedeti cat mai detaliat posibil iar in cazul unei comenzi sa se renteze transportul de 20 de lei incercati sa va adunati 2-3 persoane eventual pentru o comanda.
si unde putem vedea poze reale cu machetele?
orice poza atata timp cat exista este reala!
poze cu machetele care se vor vinde adica poze cu machetele reale, este alt ceva!

Offline fanautoro

  • Vanzari machete auto
  • Rookie / Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 45
  • Gen: Bărbat
    • Fan Auto - Magazin online dedicat machetelor auto !
Re: Fan-Jucarii.ro
« Răspuns #43 : 05/22/12*, 13 »
saptamana aceasta ma voi apuca sa pozez din machete si cine este interesat sa le vada imi da un mesaj si trimit pe mail pozele.
www.fan-auto.ro
www.fan-jucarii.ro

Machete auto pentru toate gusturile !

stresscalu

  • Vizitator
Re: Fan-Jucarii.ro
« Răspuns #44 : 05/22/12*, 14 »
eu unul sunt interesat ....v-am lasat pe pm , adresa de e-mail.