Autor Subiect: MAN 635 Porsche Renntransporter Schuco Pro.R  (Citit de 3554 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline adrianvasi

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 594
  • Gen: Bărbat
  • Vizitator
    • Golf Family Diecast
MAN 635 Porsche Renntransporter + Porsche 550 Spyder, Porsche 718 RS 60 Spyder, Porsche 804














Offline adycoke2

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.288
  • Gen: Bărbat
  • Bonum vinum laetificat cor hominis!
Re: MAN 635 Porsche Renntransporter Schuco Pro.R
« Răspuns #1 : 04/02/17*, 13 »
azi l-am fotografiat si eu pe al meu,nu prea imi place ce a iesit astfel ca o sa refac sedinta :)
Macheta este simpatica insa departe de cum ar trebui sa fie la banii astia,chiar si la valoarea redusa cum am prins-o noi,au destule erori de fabricatie,piese aplicate puse stramb,chiar lipsa, dupa cum observ la tine semnalizatorul acela de sus-dreapta.Interiorul de asemenea este slab reprezentat,in fine,in mare,sa zicem ca e acceptabila :)
Tu ce parere ai Adrian?  sal'tare

Offline ekofresh

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.312
  • Gen: Bărbat
Re: MAN 635 Porsche Renntransporter Schuco Pro.R
« Răspuns #2 : 04/02/17*, 13 »
Adevarat, departe de așteptări. Usa e degeaba, am incercat sa o prind si nu reusesc.

Offline andor88

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 958
  • Gen: Bărbat
  • Be a Voice not an Echo
Re: MAN 635 Porsche Renntransporter Schuco Pro.R
« Răspuns #3 : 04/02/17*, 13 »
Confirm că asamblarea lasă de dorit. A mea a venit cu o cutie de scule zburată. La 60 de euro eu zic că totuși e bine. Uitați-vă la ce preț a ajuns Fiat Bartoletti produs de Old Cars la 1/43 pe ebay. Iar aceea e mult sub asta, chiar dacă are punțile mobile. Transportoarele de curse au un "cult-status", sunt făcute de cele mai multe ori în ediții limitate, vezi cele de la Spark sau Tron care dispar imediat.
Heaven is where the police are British, the cooks are French, the mechanics are German, the lovers are Italian and it is all organized by the Swiss.

Hell is where the police are German, the cooks are English, the mechanics are French, the lovers are Swiss, and it is all organized by the Italians.

Offline adrianvasi

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 594
  • Gen: Bărbat
  • Vizitator
    • Golf Family Diecast
Re: MAN 635 Porsche Renntransporter Schuco Pro.R
« Răspuns #4 : 04/02/17*, 13 »
e clar foarte fragil, semnalizatorul a picat pur si simplu, iar puntea de sus s-a dezlipit foarte repede. cred ca nu trebuiesc scoase din cutie :). Eu l-am luat mai mult de curiozitate si sa-l folosesc drept model pentru transporter-ul Opel Blitz:
 

 (m-am apucat sa-l construiesc dintr-o macheta Blitz de la Bing si o bena de la Camions d'autrefois - stagnez ca mi-am dat seama ca nu am ce imi trebuie si nici timp).




Offline adycoke2

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.288
  • Gen: Bărbat
  • Bonum vinum laetificat cor hominis!
Re: MAN 635 Porsche Renntransporter Schuco Pro.R
« Răspuns #5 : 04/02/17*, 13 »
Adevarat, departe de așteptări. Usa e degeaba, am incercat sa o prind si nu reusesc.
eu nici n-am incercat  priest

Transportoarele de curse au un "cult-status"
imi permit sa visez la Exoto Bartoletti :)

Offline andor88

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 958
  • Gen: Bărbat
  • Be a Voice not an Echo
Re: MAN 635 Porsche Renntransporter Schuco Pro.R
« Răspuns #6 : 04/02/17*, 14 »
Apropo de Opel Blitz, vezi că îl scoate tot Schuco, am văzut poze cu el de la târgul de jucării Nurnberg 2017, parcă pe topicul dedicat al lui ampopa, fix modelul acela pe care îl ai în poză. Bine, bănuiesc că va fi tot 180-200 de euro până prindem un val de reduceri masive.
Heaven is where the police are British, the cooks are French, the mechanics are German, the lovers are Italian and it is all organized by the Swiss.

Hell is where the police are German, the cooks are English, the mechanics are French, the lovers are Swiss, and it is all organized by the Italians.

Offline adrianvasi

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 594
  • Gen: Bărbat
  • Vizitator
    • Golf Family Diecast
Re: MAN 635 Porsche Renntransporter Schuco Pro.R
« Răspuns #7 : 04/02/17*, 14 »
Am vazut ca au scos la 1:18 si urmeaza si 1:43 dar am zis sa incerc si eu ceva, ce-i drept nu va iesi ca un schuco dar va fi facut de mine si va avea ceva aparte din acest motiv + reducere in buzunar de vreo 150eur  :).

Offline ekofresh

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.312
  • Gen: Bărbat
Re: MAN 635 Porsche Renntransporter Schuco Pro.R
« Răspuns #8 : 04/02/17*, 14 »
Al meu a venit cu o oglinda rupta, plind de praf si amprente, departe de a arata ca o macheta noua. Am lipit oglinda, l-am curatat si il tin neatins.

Offline kta_87

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.944
  • Gen: Bărbat
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
    • automodels.ro
Re: MAN 635 Porsche Renntransporter Schuco Pro.R
« Răspuns #9 : 04/02/17*, 14 »
Trebuie sa o bagi ca si cum ar fi deschis, si apoi sa o ridici si sta.  sal'tare
http://s913.photobucket.com/user/kta_87/library/automodele/Renntrasnport?sort=3&page=2
Pentru adycoke...
Nu merg linkurile am inteles. Bineinteles din cauza ca trebuie sa modificati "e"-ul in loc de automodele trebuie scris cu "S" pentru ca nu se face reclama aici...  <-o
E cenzurat.
« Ultima Modificare: 04/02/17*, 17 de kta_87 »
......

Offline rally 73

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 1.081
  • Gen: Bărbat
Re: MAN 635 Porsche Renntransporter Schuco Pro.R
« Răspuns #10 : 04/02/17*, 15 »
Foarte frumos transportorul, dar destul de fragil.

Offline bezz

  • Fool member
  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.055
  • Gen: Bărbat
Re: MAN 635 Porsche Renntransporter Schuco Pro.R
« Răspuns #11 : 04/02/17*, 16 »
Se gandeste cineva la Neoplan-e? E unul in livery Porsche si unul in livery Shell. NAG-Bussing-ul NEO il are cineva? E urmatorul in lista mea...

Offline adrianvasi

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 594
  • Gen: Bărbat
  • Vizitator
    • Golf Family Diecast
Re: MAN 635 Porsche Renntransporter Schuco Pro.R
« Răspuns #12 : 04/02/17*, 16 »
Când vine vorba de transporter, mai ales Porsche îmi sticlesc ochii, dar îmi dau seama ca e foarte greu de colecționat asa ceva, atât ca bani dar și ca spațiu de expunere (și eu sa le țin în cutii nu le mai cumpar). Dar e păcat sa nu iei Man-ul la resucere, chiar și cu problemele de fragilitate cu care suntem toți de acord. Neoplan-ele îmi plac dar așteptăm reducerile sau o pleasca pe ebay.

Offline johann.nunweiller

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 21.113
Re: MAN 635 Porsche Renntransporter Schuco Pro.R
« Răspuns #13 : 04/02/17*, 17 »
EU acum vad prezentarea ta, asa ca iti doresc sa te bucuri de modelele stranse!


Offline Panait

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.937
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
Re: MAN 635 Porsche Renntransporter Schuco Pro.R
« Răspuns #14 : 04/02/17*, 17 »
MAN 635 Porsche Renntransporter  foarte fain lucrat ............ arata bine .........il doresc si eu in colectie