Autor Subiect: Prezentare si constructie kit 1:8 - DACIA 1300 - Eaglemoss / IXO  (Citit de 106015 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
Re: DACIA 1300 - SCARA 1:8 IXO
« Răspuns #30 : 02/04/15*, 10 »
Are Piniuli un topic pe Autosworld cu un kit de Warszawa.

pentru doritori: http://autosworld.eu/forum/index.php?topic=3609.msg25494#msg25494

(nu e nimic setat pentru modificare, în denumire sau altceva; linkul e ok) -
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline buruceagga

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.376
  • Gen: Bărbat
  • Colectionar LOGAN 1:43
Re: DACIA 1300 - SCARA 1:8 IXO
« Răspuns #31 : 02/04/15*, 10 »
ce penibil ar fi;

dar, desigur, de ce nu?
Romania e o tara a tuturor posibilitatilor, a manelelor, a traditiei in asi omorî presedintii, a capului plecat. Pe plaiurile mioritice nimic nu e penibil daca e "la moda" .  sal'tare
« Ultima Modificare: 02/04/15*, 10 de buruceagga »

klauze

  • Vizitator
Re: DACIA 1300 - SCARA 1:8 IXO
« Răspuns #32 : 02/04/15*, 10 »
Fiecare e liber să-și spună părerea și fiecare e liber să se manifeste în pasiunile lui cum are chef. Nu prea înțeleg de ce trebuie să fie luați în derâdere pe un forum de profil cei care vor să cumpere 20 de Dacii pentru a le modifica în navete spațiale și alte chestii.

nu trebuie sa intelegi TU, ca nu esti buricu pamantului. dar am sa iti explic totusi: pentru ca sint niste retardati, niste inculti, niste analfabeti si niste bigoti. pentru ca atunci cand transformasera forumul asta in fieful lui remus nu ai avut nimic de zis, pentru ca vrei sa transformi forumul asta in teroarea aia de asw unde nimeni nu sufla impotriva gastii de dacioti, pentru ca transformarile respective sint de tot rasul si este o tara libera unde nu ne spui tu de cine sa ne luam si de cine nu. de aia.
am tacut, te-am lasat in pace da lasa-ma-n basca lu lenin ca ma enervezi cu asta. gata ai venit dupa 6 luni de asw spalat pe creieri si te-ai apucat sa le iei apararea in toate cele? marsh ma d-aici, daca asta a ajuns miniauto ramai cu el!!!!

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
Re: DACIA 1300 - SCARA 1:8 IXO
« Răspuns #33 : 02/04/15*, 11 »
spuse lu' tovarășa! la colț pe coji de nucă cu mâinile la spate!!
derbedeule!!!
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Re: DACIA 1300 - SCARA 1:8 IXO
« Răspuns #34 : 02/04/15*, 11 »
Și, de asemeni, ar trebui să păstrăm un ton al discuțiilor civilizat. Chestii d-astea cu "marș d-aici" poate merg în altă parte. Aici nu, n-o să meargă.

klauze

  • Vizitator
Re: DACIA 1300 - SCARA 1:8 IXO
« Răspuns #35 : 02/04/15*, 11 »
fa abstractie de chestia aia atunci. despre restul nu ai nimic de zis?

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
Re: DACIA 1300 - SCARA 1:8 IXO
« Răspuns #36 : 02/04/15*, 11 »
fa abstractie de chestia aia atunci

corect, ar fi păcat pentru formă să pierdem fondul; și ar fi și mai păcat să te pierdem pe tine;
deși viitorul sună prost: forumul a tot sărăcit, pierzând colecționari adevărați, care aveau ce spune, oameni de spirit și nimeni n-a învățat nimic din asta; ba din contră, ne tot propunem să uităm;
lasă că punem în loc idei de bine  sick
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Re: DACIA 1300 - SCARA 1:8 IXO
« Răspuns #37 : 02/04/15*, 11 »
Nu o să fac abstracție, dar nu voi continua public discuția pe tema asta.

Îmi face mare plăcere să aud din partea ta, klauze, ce proști, inculți și analfabeți sunt alții. Bineînțeles, prin contrast cu tine, care ești deștept, cult și alfabetizat. Parcă mai era cineva pe-aici (lipsește puțin), tot așa, el era deștept și restul erau proști.

klauze

  • Vizitator
Re: DACIA 1300 - SCARA 1:8 IXO
« Răspuns #38 : 02/04/15*, 11 »
fondul este evitat mavrodin....nu te mai face ca nu vezi. Ni se sugereaza ca antipatiile personale nu trebuie sa ne afecteze activitatea pe forum....ce facem insa cu simpatiile personale si cu prietenii buni pe care simtim nevoia si obligatia de a-i apara la fiecare post care face vreo aluzie la ei? vedeti voi, de ochelarii lui ciorbea s-a facut misto un mandat intreg si mult timp dupa...de suvitza lu basescu la fel...si erau niste chestii de aspect exterior si atat. Ionut vine dupa 6 luni in care a uitat ca este moderator aici, in care s-a imprietenit cu cei care au facut atata rau acestui forum si ca explicatie ne spune ca e treaba fiecaruia ce face in timpul sau si ca nu e legat cu vreun contract de forum. corect, dar nu veni cu tupeul asta absolut nesimtit sa ne spui ca remus trebuie pupat si periat ca sa ne promoveze si alte alea....cheltuim destui bani si timp cu hobby  ul asta ca sa avem nevoie de un egocentrist badaran (cand nu e ca el e cel mai badaran si mai meltean individ) sa ne reprezinte. lasa-l acolo, daca vrei sa il aperi mergi si apara-l pe domeniul lui, nu aici. daca vrea sa se apere si sa isi repare imaginea, sa isi faca un cont si sa isi expuna pozitia, sa isi sustina ideile in fata astora pe care i-a facut vome...lasa-ti rolul de avocat deoparte si totul va fi bine.

PS. nu incerca manevra johann ca nu tine...este departe rau ce incerci sa faci si e josnic. Pana una alta esti un tip care ii ia apararea lui remus si a gastii de dacioti care stie toata lumea ce au facut acestui forum si ce fac userilor care au incercat sa isi faca un cont acolo: faci misto aici, iei banare acolo. ASTORA LE IEI TU APARAREA?????

Offline Madalinutzu

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.424
  • Forever Peugeot
Re: DACIA 1300 - SCARA 1:8 IXO
« Răspuns #39 : 02/04/15*, 11 »
Nu pot sa inteleg cum asa o masina are o cohorta de admiratori fanatici.Pe de alta parte fara acest fanatism probabil plictiseala ar fi mare pe forum  :D

Tata saracul,de fiecare data cand ne pregateam sa plecam la mare ducea Dacia in service sa i se faca revizia, ca sa nu avem probleme pe drum.Nu a fost o data in care sa ajungem la Constanta fara probleme ( e drept , distanta era de 900 km  ;D ;D

Ce Ferrari,ce Bugatti? Dacia !  ;D ;D

klauze

  • Vizitator
Re: DACIA 1300 - SCARA 1:8 IXO
« Răspuns #40 : 02/04/15*, 11 »
ba pe public ionut, ca sa poata citi toti userii ce e cu tine, sa nu mai spui ca sint eu setat pe o chestie si alte alea. eu sint ala care nu ma tem sa pierd ceva cand iti spun toate astea spre deosebire de restul care tac si nu au curajul sa scrie ceva pe tema asta. pe public trebuie discutate, ca prea ai impresia ca faci bine ce faci....

klauze

  • Vizitator
Re: DACIA 1300 - SCARA 1:8 IXO
« Răspuns #41 : 02/04/15*, 11 »
Nu pot sa inteleg cum asa o masina are o cohorta de admiratori fanatici.Pe de alta parte fara acest fanatism probabil plictiseala ar fi mare pe forum  :D

Tata saracul,de fiecare data cand ne pregateam sa plecam la mare ducea Dacia in service sa i se faca revizia, ca sa nu avem probleme pe drum.Nu a fost o data in care sa ajungem la Constanta fara probleme ( e drept , distanta era de 900 km  ;D ;D

Ce Ferrari,ce Bugatti? Dacia !  ;D ;D

daca ai cont pe asw, afirmatia asta ti-a adus un warning in cel mai fericit caz, un bann de 30 de zile in cel mai rau. in regulamentul lor (aia inteligenti si culti) ca sa faci afirmatii pe alte forumuri despre dacia si reno 12 ca si despre moderatorii de acolo trebuie sa ai aprobarea consiliului de moderare. altfel, esti sanctionat. Cititi regulamentul lor cu totii, este mai ceva ca revista Kamikaze...

Offline Madalinutzu

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.424
  • Forever Peugeot
Re: DACIA 1300 - SCARA 1:8 IXO
« Răspuns #42 : 02/04/15*, 11 »
Sunt cu totul de acord cu Klauze!

Sa facem totul pe fata, nu in stil specific romanesc in fata ne zambim si la spate se ascut cutitele

Offline buruceagga

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.376
  • Gen: Bărbat
  • Colectionar LOGAN 1:43
Re: DACIA 1300 - SCARA 1:8 IXO
« Răspuns #43 : 02/04/15*, 11 »
Ok vorbiti pe PUBLIC. Intrebarea mea este daca vreun moderator poate sa modereze aceasta deviere de la subiectui initial postat de Dilo si sa mute conversatiile care nu au legatura cu subiectul intr-un topic adecvat.

Offline Madalinutzu

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.424
  • Forever Peugeot
Re: DACIA 1300 - SCARA 1:8 IXO
« Răspuns #44 : 02/04/15*, 12 »
daca ai cont pe asw, afirmatia asta ti-a adus un warning in cel mai fericit caz, un bann de 30 de zile in cel mai rau. in regulamentul lor (aia inteligenti si culti) ca sa faci afirmatii pe alte forumuri despre dacia si reno 12 ca si despre moderatorii de acolo trebuie sa ai aprobarea consiliului de moderare. altfel, esti sanctionat. Cititi regulamentul lor cu totii, este mai ceva ca revista Kamikaze...

Nu am , dar si daca as fi avut mi-as fi mentinut afirmatia.
Dacia a fost o pacoste de masina , orice distanta mai lunga era o aventura (in general nu cu happy end)

Asa ca mi-am asigurat viitorul pe asw  ;D ;D ;D