Autor Subiect: NOUA mea vitrina.....:):)  (Citit de 107527 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline tamasp

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 333
  • Gen: Bărbat
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi.
Re: NOUA mea vitrina.....:):)
« Răspuns #30 : 11/30/13*, 21 »
Felicitari , incet incet o sa ai pe toate
Ai avut mare noroc cu cele feuvert, o vanez si eu de mult ...

Offline the1

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.840
  • Mr. Anderson
Re: NOUA mea vitrina.....:):)
« Răspuns #31 : 12/01/13*, 00 »
69 euro un Feuvert? wow! sa le stapanesti sanatos!

Offline Razvan0606

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 159
  • Gen: Bărbat
Re: NOUA mea vitrina.....:):)
« Răspuns #32 : 12/01/13*, 07 »
da, va multumesc tuturor, le vanam de mult timp, cine a zis ca loganul e masina saracului nu cred ca s-a referit la machete  :), loganul e o masina foarte scumpa, la 70 e un autoart iti deschide toate usile, dar deh.....fiecare cu pasaricile lui.....

Offline buruceagga

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.377
  • Gen: Bărbat
  • Colectionar LOGAN 1:43
Re: NOUA mea vitrina.....:):)
« Răspuns #33 : 12/02/13*, 01 »
da, va multumesc tuturor, le vanam de mult timp, cine a zis ca loganul e masina saracului nu cred ca s-a referit la machete  :), loganul e o masina foarte scumpa, la 70 e un autoart iti deschide toate usile, dar deh.....fiecare cu pasaricile lui.....
Aferim ! Stiu cum e !

Asta Logan Sapeurs ....SPER sa-mi vina! Inca nu e 100% sigur. Si vorbim de 60 Franci elvetieni ... da boala e boala  :-(''
« Ultima Modificare: 12/02/13*, 11 de buruceagga »

Offline Razvan0606

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 159
  • Gen: Bărbat
Re: NOUA mea vitrina.....:):)
« Răspuns #34 : 12/07/13*, 08 »
dap....si iata ca au intrat in parcul auto si ultimii "golanii" pe anul asta....





mirci78

  • Vizitator
Re: NOUA mea vitrina.....:):)
« Răspuns #35 : 12/07/13*, 13 »
doua machete greu de gasit, in cutiile originale.  )0(

Offline Razvan0606

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 159
  • Gen: Bărbat
Re: NOUA mea vitrina.....:):)
« Răspuns #36 : 05/09/14*, 10 »
ultimul "goLan" ajuns in parcul auto din Crangasi :)






Offline tamasp

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 333
  • Gen: Bărbat
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi.
Re: NOUA mea vitrina.....:):)
« Răspuns #37 : 05/09/14*, 14 »
Felicitari de achizitie,
o piesa grea...

Offline buruceagga

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.377
  • Gen: Bărbat
  • Colectionar LOGAN 1:43
Re: NOUA mea vitrina.....:):)
« Răspuns #38 : 05/09/14*, 14 »
Felicitari de achizitie!!!!!!  <-00 Si eu alerg dupa ea! Sa te bucuri de ea in colectie!

Offline Razvan0606

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 159
  • Gen: Bărbat
Re: NOUA mea vitrina.....:):)
« Răspuns #39 : 05/09/14*, 15 »
Va multumesc, cine ma ajuta cu un pick up CHARRIAU ?

Offline Razvan0606

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 159
  • Gen: Bărbat
Re: NOUA mea vitrina.....:):)
« Răspuns #40 : 11/07/14*, 12 »
ultimile achizitii, ( multumesc the1  ;)) am ajuns la "rotundul" numar 50 ;)





Si vitrinele modificate/re-aranjate










Offline the1

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 2.840
  • Mr. Anderson
Re: NOUA mea vitrina.....:):)
« Răspuns #41 : 11/07/14*, 12 »
Cu multa placere! Sa le stapanesti sanatos. Imi place cum sunt aranjate in vitrina.

Offline Razvan0606

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 159
  • Gen: Bărbat
Re: NOUA mea vitrina.....:):)
« Răspuns #42 : 02/14/15*, 20 »
gata, am revenit cu poze :), vitrina mare am "maritat-o", o sa o scot si pe cea mica "la strada" in curand, pana atunci sa va prezint "monstru"....

faza 1


faza 2


faza 3


faza 4


faza finala


intre timp am aplicat si cantul pe latura dreapta, astept pareri, sfaturi, corectari si de ce nu ,pe viitorul propietar al "mezinei" 250 ron


Offline Razvan0606

  • Useri cu buton Modifica
  • **
  • Mesaje postate: 159
  • Gen: Bărbat
Re: NOUA mea vitrina.....:):)
« Răspuns #43 : 12/04/16*, 10 »
 Va salut,nici nu stiu cu ce sa incep.....Sunt membru pe forum din 05/18/12 si nu cred ca m-am prezentat...nu sunt genul activ pe forum dar sunt zilnic prezent pe forum pagina fiind setata in browser sa se deschida o data cu pagina facebook si cea cu torenti  8) ....
 Pe unii dintre Dvs am avut placerea sa va cunosc , pentru ceilalti... sunt Razvan, am 37 ani, sunt din Bucuresti si am colectionat tot timpul cate ceva inca de la varsta la care cuvantul "colectionar" era strain pt mine...
Am colectionat doze de suc si pachete de tigari, deh timpurile respective atat ne permiteau, apoi surprize de la guma, casete audio, casete video, apoi casete cu jocuri pt un senzational cip 03 (perioada lui hc 90), surprize de la oua kinder, apoi au urmat cd-uri cu filme si cele de la revistele CHIP si LEVEL care cred ca mai sunt pe undeva prin casa....timbre si monede...
 O data cu aparitia celor doi baieti ai mei unele colectii au disparut  :D dar am profitat de ocazie sa le cumpar jucarii si in special masinute care ce-i drept nu erau adecvate pt varsta lor dar mie imi placeau  ;D ...  multe au ajuns la groapa de gunoi sau pe la alti prieteni dar la 29.sept 2011 cand a aparut Dacia 1300 la Masini de Legenda  m-am decis sa le colectionez si in special marca Dacia, parintii mei au avut o Dacia modelul facut pentru  Canada cu doua rezervoare, unul in spatele banchetei, capitonata frumos pe plafon...poate de acolo m i se trage....
 Colectionez in mod special modele Dacia,dar mai am si o colectie Ferrari , Automobile de Vis, Masini de Legenda, Limuzine si Cadillac Escalade (singura colectie unde am avut curajul sa achizitionez si modele mai mari de 1/43) majoritatea sunt 1/43, imi este teama sa trec la un nivel mai mare ca s- ar putea sa imi placa si spatiul ar fi o problema  ;)
 Am sa revin cu prezentarea fiecarei colectii in sectiunea dedicata din forum...aici doar vitrina....sper sa fie ultima, sau cel putin asa spera sotia...
 In urma cu ceva timp am terminat si ultima vitrina....are 170 cm lungime, 206 cm inaltime si 30 cm adancime, este "homemade" si a fost aproximativ jumatate din pretul cerut de firmelor de mobila, cel mai scump a fost sistemul de glisare, aprox 500 ron....










Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Re: NOUA mea vitrina.....:):)
« Răspuns #44 : 12/04/16*, 14 »
Bravo pentru vitrină! Nu-ți mai urez să ai cu ce s-o umpli, că ai umplut-o deja, văd. Și se pare că ai și ceva mai mare de 1/43, pe raftul de sus, nu?