Autor Subiect: Opel Astra G Caravan 1/43 Sucho  (Citit de 2659 ori)

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline buruceagga

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 1.377
  • Gen: Bărbat
  • Colectionar LOGAN 1:43
Opel Astra G Caravan 1/43 Sucho
« : 05/10/14*, 00 »
E a doua masina pe care mi-am cumparat-o la SH si ultima ca si SH vorbind de scara 1:1
Tot despre scara 1:1 pe foarte scurt citam :

Astra G a fost lansat în Europa în 1998 a fost disponibil ca un liftback 3 și 5 uși , sedan cu 4 usi , 5 usi break și două versiuni speciale din 2000 : .Astra Coupé si Astra Cabrio , ambele proiectate și construite de Bertone . Astra G a fost prima care a beneficiat de introducerea unui motor alimentat cu gaz natural . Sasiul a fost modificat de Lotus si a stat la baza unui MPV compact cu sapte locuri ,Opel Zafira .
Procesul de fabricație al Astra G Caravan a continuat la fabrica Gliwice Opel în Polonia . Aceasta masina a fost oferit în Europa Centrală și de Est , precum si Turcia, cu numele de Astra Classic II din 2004 până la sfârșitul anului 2009 . În afară de piețele europene , aceste modele au fost vândute în Australia și Noua Zeelanda ca Holden Astra Classic , până când au fost înlocuite de Viva Holden în 2006 .
Astra G a fost construit ca Chevrolet Astra in Brazilia . Acesta a fost facelift în 2003 , și a fost vândut în Brazilia , Argentina , Mexic , și alte piețe din America Latină până în 2011 .2.0 8V motor I4 GM brazilian care echipeaza Astra dispune de tehnologia " Flexpower " , care permite masinii sa ruleze atat pe combustibili benzină cat si alcool , care oferă 128/140 CP ( G / A) la 5200 rpm .
In incheiere zic eu ... o masina extrem de populara ca SH in Romania.


Macheta surprinzatoare pentru o editie Sucho din 2002 se pare. Vopseaua ok in ciuda anilor, detalii si tampografii excelente. Interiorul ... cam lasa de dorit dar pentru exprimarea tehnica din anii 2002 eu zic ca nu e rau.
Have fun! :)










Alaturi de doua surate din colectie

« Ultima Modificare: 05/10/14*, 00 de buruceagga »