Autor Subiect: MINIAUTO beneficiază de susținerea comunității în perioada 2022 - 2024  (Citit de 2223 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
Deși eu eram aproape de ideea de a închide secțiunea de forum, la inițiativa lui Panait de a-l păstra și susține financiar și de acum înainte au răspuns nu mai puțin de 25 de colegi de-ai noștri. Astfel, am reușit să ne mobilizăm, să schimbăm compania de hosting și să-i asigurăm forumului și site-ului un abonament de găzduire care va expira tocmai în martie 2024. Deci vom avea (cel puțin) încă 2 ani și mai bine de activitate. Așadar, ideea că forumul moare și nu se predă nu mai e de actualitate, forumul nici nu moare și nici nu se predă.

Știm că nu mai sunt la modă forumurile și că social media a acaparat cea mai mare parte din atenția pasionaților de machete, dar am ajuns împreună la concluzia că, deși activitatea noastră aici nu mai este la cotele de odinioară, avem totuși o istorie foarte lungă în spate (peste 13 ani), iar informația conținută este mai riguros organizată și mai ușor de găsit aici decât pe un grup sau o pagină de Facebook (de exemplu). Noi oricum ne-am mai diversificat activitatea, avem o pagină de Facebook pe care se mai postează din când în când, avem un grup de Facebook (pe care nu se mai postează, dar îl ținem acolo pentru când ne-o veni cheful să activăm mai mult în zona aia), un cont de Instagram (mai mult de test), website-ul de prezentări și (nu în ultimul rând) un grup de WhatsApp pentru pasionații cărora le mai place să stea la taclale online, nu neapărat despre hobby.

WEBSITE https://miniauto.ro/
PAGINĂ FACEBOOK  https://www.facebook.com/miniauto.ro
GRUP FACEBOOK https://www.facebook.com/groups/miniauto.ro
CONT INSTAGRAM https://www.instagram.com/miniauto.ro/
GRUP WHATSAPP - dacă vreți să vă alăturați, trimiteți un PM cu nr. de telefon către mine sau mavrodin118, M3d1an, malachi etc.


Le mulțumesc tuturor celor care au participat la acest efort pentru suport și implicare, nu în ultimul rând pentru entuziasmul și perseverența de care au dat dovadă!
Se pare că putem face echipă împreună pentru lucruri importante și că sentimentul apartenenței la această comunitate există și nu trebuie subestimat. Toți cei care au participat financiar au la avatar specificația "grup finanțatori 2022-2024" și vor putea lua de comun acord decizii legate de forum (reorganizare secțiuni etc).

Sărbători fericite și La mulți ani!
« Ultima Modificare: 12/25/21*, 13 de Ionuț »

Offline Panait

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.937
  • Ne-am adunat aici ca sa fim mai multi
Ne am certat ,ne am injurat, ne am distrat ,ne am criticat etc .......... cu bune cu rele am ramas uniti la aceasi pasiune machetele auto ,forumul va ramane in sufletul nostru ,va multumesc pentru sprijin inca o data
Multumesc Ionut si Mavrodin pentru intelegere

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
Multumesc Ionut si Mavrodin pentru intelegere

N-am niciun rol. Sigurul în măsură să decidă a fost și este Ionuț, în calitate de proprietar al domeniului.
Apoi - asta cred că tărie - contribuția mea la ce înseamnă forumul miniauto.ro este nesemnificativă.

Simt nevoia să-i adresez felicitări lui Panait pentru inițiativă și insistență și, totodată, să mulțumesc tuturor contributorilor - grație lor, putem posta în continuare aici.
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline adycoke2

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 2.288
  • Gen: Bărbat
  • Bonum vinum laetificat cor hominis!
Hai cu frumoasele prezentari,Dan!

Offline Dilo

  • BAD MOTHER FUCKER
  • Moderator Global
  • ****
  • Mesaje postate: 5.432
Mai aşteaptă...



Offline ablanc

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8.204
  • Gen: Bărbat
dupa absenta am fost informat despre decizie . :(   prin aceasta împărtășesc aprecierea mea și mulțumesc pentru tot efortul depus pentru ca forumul să continue..
fără îndoială, aș vrea să particip.  sal'tare
« Ultima Modificare: 12/26/21*, 21 de ablanc »

Offline mavrodin118

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 6.655
  • Gen: Bărbat
Hai cu frumoasele prezentari,Dan!

vezi pe site un material miniauto.ro  ;)
« Ultima Modificare: 12/26/21*, 22 de mavrodin118 »
”Dacă am realiza toți că nu trăim veșnic, am fi cu toții mai amabili. Sunt sigur.” (Juan Manuel Fangio, cvintuplu campion mondial)

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
dupa absenta am fost informat despre decizie . :(   prin aceasta împărtășesc aprecierea mea și mulțumesc pentru tot efortul depus pentru ca forumul să continue..
fără îndoială, aș vrea să particip.  sal'tare

Mulțumim pentru intenție, acum nu mai este necesar. Next time (te luăm în calcul).

Offline Ionuț

  • FINANȚATORI 2022-2024
  • *****
  • Mesaje postate: 4.033
vezi pe site un material miniauto.ro  ;)

Păi nu ne dai și nouă un link, nu deschizi un subiect pe topicul de prezentări 1:18?